התייעצות לגבי השקעה -דוד פרל, אשמח לתגובה

dguy83

New member
התייעצות לגבי השקעה -דוד פרל, אשמח לתגובה

האם יש או שאתה מכיר שטחים שמוצעים היום למכירה שאתה כן ממליץ לבדוק לעומק או לרכוש איפה שהוא בארץ?
או/ו קרקע בתהליך מאוד מתקדם להפשרה או קרקע שרמת הוודאות שלה שתופשר בעתיד היא די(כמובן שאין 100%) וודאית?

אני מאוד מעוניין להשקיע בתחום הזה ומאוד יעזור לי לקבל דעה ממומחה נייטרלי.
תודה

למיטב ידיעתי ולצערי דוד פרל עזב את הפורום

והלך למקום אחר. לא יודעת לאן..

כנ"ל

גם אני שמח ומברך על חזרתו של דוד פרל לפורום כך נוכל לשוב ולהעשיר את ידיעותנו .
וגם אני אשמח לשמוע רעיונות להשקעה

פרל דוד

New member
ודאות להפשרה ? והמחיר בהתאם.

תהליך שינוי תב"ע לוקח "המון" זמן במושגי חיים של אדם, [בממוצע - 10 עד 15 שנים...ויותר] אדמות מופשרות בתהליכים מאוד מורכבים שיש בהם מעבר להליך הפקדת תוכנית ברשומות והצגתם לציבור, גם עניין תקציבי לא פשוט לרשות העירונית ומאפיינים סביבתיים שמשפיעים על התוכנית, כמו לדוגמה התניות בגורמי תכנון חיצוניים שמעכבים קידום התב"ע, כבישים מהירים,תשתיות ,אחר...

קח לדוגמה את הוד השרון, תוכניות שהופקדו לפני למעלה מעשור שנים טרם הגיעו למימוש בגלל מגבלות תקציב וכבישים היקפיים.
דוגמה נוספת - קרקעות שהופשרו לבניה כבר בתקופת המנדט הבריטי בכרמל המערבי ותהליכי ההפשרה נמשכים ממש עשרות שנים וחלקם ימתין עוד כ-5 שנים למימוש בגלל תכנון מחלפים וכבישים בחלקה המערבי של חיפה.

לא חסרות דוגמאות כמעט בכל ישוב מתפתח בארץ, ו...אי אפשר בלי, אותם סיפורי משווקי קרקע חקלאים בכל הארץ ש"מספרים" לרוכשים פוטנציאליים איך הקרקע בקרוב תופשר כי הקרקע קרובה למקום ישוב, כשכולנו שקצת מבינים בהפשרת קרקעות ו...יודעים גם לבדוק טוענים שמדובר על הבטחות סרק מבישות.

אתה צריך להבין שקרקעות שהופשרו [או בתהליך הפשרה/הפקדה] , מחירם בהתאם למצבם הסטוטורי, לצערי מחירם אינו כל כך אטרקטיבי למשקיעים "קטנים".

יש לא מעט הזדמנויות עסקיות באם יש לך סבלנות.

לדוגמה, הצטרפות לקבוצת רוכשים [לא קבוצת רכישה] שמחפשים כיווני השקעה מעניינים בנדל"נ, אוספים כסף בקופה משותפת [כעין קופרטיב עסקי] ורוכשים נכס לאחר בדיקה.

אתן דוגמה - הצעתי לאחרונה לגוף שכזה לרכוש חלקת קרקע משמעותית בתחום בית העלמין גבעת שאול בירושלים שהתב"ע כבר אושרה לקבורה רוויה [כ-750 יח"ק לדונם] בקומות, בעלי הקרקע אנשים מאוד מבוגרים שמעוניינים למכור במחיר שמאפשר רווח יזמי גדול מאוד [לאחר פיתוח והכנתו ליעודו]

במידה ותהיה מעוניין להצטרף כדאי שתפנה ל"משקיע בב"ש הוא מארגן את הקבוצה.

ובכלל כל השקעה בנדל"נ לטווח ארוך/בינוני/קצר מחייב לבצע תסקיר מקצועי שיבחן את מרכיבי הרווח אל מול הסיכון.

למעלה