התייעצות לגבי הכנת ג׳לי

michalgad

Active member
הי
זוכרות את הג׳לי של הילדות? יש לי איזה רעיון שרוצה להכין עם זה. הכנתי לפי ההוראות שעל הקופסה והוספתי שתי כוסות מים רותחים וערבבתי . הבעיה למרות שכבר עבר לילה במקרר הג׳לי עדיין נוזלי. מה עשיתי לא נכון? יש טיפים?

הי
זוכרות את הג׳לי של הילדות? יש לי איזה רעיון שרוצה להכין עם זה. הכנתי לפי ההוראות שעל הקופסה והוספתי שתי כוסות מים רותחים וערבבתי . הבעיה למרות שכבר עבר לילה במקרר הג׳לי עדיין נוזלי. מה עשיתי לא נכון? יש טיפים?
יש פער זמנים גדול בין ילדותך לבין ילדותי ולכן אני עדיין זוכרת שהג'לי המקורי דרש זמן מה, לפחות שעה, עד שנקרש ויותר מזה עד שנקרש מספיק כדי להוות ציפוי של עוגה למשל. רק בשנות השישים של המאה הקודמת, הפתיעה חברת אוסם עם ג'לי בזק ששולט כאן בשוק, והוא נקרש מהר מאד. נשאלת השאלה מה סוג הג'לי הקיים אצלכם. האם הוא מסוג הבזק שיש בישראל, או ג'לי מהסוג של פעם שלא ממהר להיקרש. לדעתי, אם פעלת בדיוק לפי ההוראות שעל הקופסה, ייתכן שיש תקלה במוצר.

michalgad

Active member
תודה. לא ראיתי פה את המוצר של אוסם אבל אולי אבדוק בחנות נוספת. אנסה עם קופסה חדשה ...

shira1960

Active member
היי מיכל, תבדקי בחנויות של הישראלים. אני די בטוחה שראיתי ג'לי ישראלי בפייר לון בחנות אמירה (ריבר רוד) ובKOSHER FOODCASE (פייר לון אבניו). לא מוכנה להישבע, אבל די בטוחה שראיתי באחד מהמקומות האלה. תתקשרי ותשאלי.

לגבי מה שהכנת - האם הוספת פירות? אם לא, אז נשמע שאולי הוספת יותר מדי מים , או שהג'לטין לא נמס לגמרי.

michalgad

Active member
אני אבדוק בחנות הישראלית בטנפלי . לא הוספתי פרות והוספתי מים לפי ההוראות . אולי היתה קופסה ישנה

שרהל'ה

New member
הי מיכל. קראתי את הסיפור שלך. הרשי לי ללמד אותך משהו חשוב מאוד ואת כל מי שקורא כאן כדי לדעת בפעם הבאה. ג'לי לעולם לא לבשל במים רותחים או לערבב במים רותחים, כי הם הורסים את הג'לי בתור ג'לי. הוא מאבד את האלסטיות שלו ולא ניקרש. להרתיח את המים ולצנן אותם מעט שלא יהיו יותר הטמפרטורה של 100°. כי אחרת לעולם לא יהיה לך ג'לי. זאת הבעיה היחידה שלך בסיפור. וכדי לתקן את המעוות. החזיקי בבית שקיות ג'לטין ללא טעם שניתן לערבב עם מים פושרים ולהוסיף לג'לי העקשן שלא ניקרש, ערבבי היטב עם מה שכבר הכנת (לא להוסיף הרבה מים. קיראי על גבי שקית הג'לי הנייטראלי לאיזה כמות מים הוא מתאים וחשבי את כמות המים שהיכנסת בג'לי הקודם ולפי זה הוסיפי מים חמים לג'לי הנייטראלי ערבבי אותו היטב עד שנמס והוסיפי לתערובת שיש לך. את בטח תצטרכי בין 2 ל3 שקיות ג'לי. ולזכור: לעולם לא מים רותחים עם ג'לי.

הי מיכל. קראתי את הסיפור שלך. הרשי לי ללמד אותך משהו חשוב מאוד ואת כל מי שקורא כאן כדי לדעת בפעם הבאה. ג'לי לעולם לא לבשל במים רותחים או לערבב במים רותחים, כי הם הורסים את הג'לי בתור ג'לי. הוא מאבד את האלסטיות שלו ולא ניקרש. להרתיח את המים ולצנן אותם מעט שלא יהיו יותר הטמפרטורה של 100°. כי אחרת לעולם לא יהיה לך ג'לי. זאת הבעיה היחידה שלך בסיפור. וכדי לתקן את המעוות. החזיקי בבית שקיות ג'לטין ללא טעם שניתן לערבב עם מים פושרים ולהוסיף לג'לי העקשן שלא ניקרש, ערבבי היטב עם מה שכבר הכנת (לא להוסיף הרבה מים. קיראי על גבי שקית הג'לי הנייטראלי לאיזה כמות מים הוא מתאים וחשבי את כמות המים שהיכנסת בג'לי הקודם ולפי זה הוסיפי מים חמים לג'לי הנייטראלי ערבבי אותו היטב עד שנמס והוסיפי לתערובת שיש לך. את בטח תצטרכי בין 2 ל3 שקיות ג'לי. ולזכור: לעולם לא מים רותחים עם ג'לי.
אני תמיד שמה מים רותחים, ככתוב בהוראות ההכנה, וזה תמיד יוצא מוצלח.

michalgad

Active member
בהחלט אנסה למרות שהתגובה של אורני סוברת אחרת... חשבתי שאני הולכת על משהו הכי פשוט ומסתבר שהסתבכתי בגדול 😁

בהחלט אנסה למרות שהתגובה של אורני סוברת אחרת... חשבתי שאני הולכת על משהו הכי פשוט ומסתבר שהסתבכתי בגדול 😁
זה באמת פשוט. נראה לי שקרתה איזו תקלה או שזה לא ג'לי בזק. כתוב על האריזה רותחים ואני לא מכירה מישהו שמכין עם פחות חם מאשר רותח. הילדים שלי מאד אהבו ג'לי בכל שנות ילדותם ותמיד הכנתי כך. רותח.

michalgad

Active member
אזעקת שווא. הכנתי עם חבילה חדשה עם מים רותחים והתמצק להפליא ! הידד🙂

למעלה