התייעצות לגבי דירה להשקעה למכור/ לא למכור?

anakondor

New member
התייעצות לגבי דירה להשקעה למכור/ לא למכור?

שלום לכולם,

לפני מספר חודשים רכשתי דירה להשקעה לאחר חיפוש ממושך.

את הדירה רכשתי בכמיליון ₪, לדעתי ב- 5 אחוז מעל מחיר השוק שלה, זאת מתוך עייפות חיפוש דירות ולאחר שהתשואה הצפויה ממנה קרצה לי.

סך הכל כל העלויות של הדירה (לאחר תיווך, מס רכישה, שכ״ט עו״ד ושיפוץ קל) הגיע לסך של כ 1,160,000 ₪.

שכר הדירה אותו אני מקבל עומד על סך של 4,500 ₪, כלומר תשואה של 4.6 אחוז נטו. (היה קשה מאד למצוא דירה אם תשואה כזאת)

לקחתי משכנתא של 95 אחוז (45 אחוז על הדירה שלי ו- 50 אחוז על הדירה שרכשתי) בריבית קבועה לא צמודה על 100 % מסכומי המשכנתאות של 2.3 % בקירוב (ממוצע ריבית לשתי הדירות יחדיו), ל- 15 שנה (אל תשאלו אותי גם איך השגתי ריבית נמוכה כל כך).

התשלום החודשי של המשכנתא עומד על סך של 6,400 ₪ לחודש והוא כאמור לא ישתנה בשקל אחד כל תקופת ההלוואות מאחר ומדובר בריבית קבועה לא צמודה.

כלומר בנטו אני משלם 1,900 ₪ לחודש.

בחישוב פשוט של 1,900 ₪ לחודש ל- 15 שנה, סך הכל התשלום יוצא 342,000 ₪צ(ואולי אני אשלם פחות מכך בהמשך אם אוכל להעלות את שכר הדירה במהלך השנים).

בתוספת 160 אלף ₪ ששילמתי על ההוצאות הנ״ל הנלוות לדירה סה״כ יוצא שלאחר 15 שנה אשלם על הדירה 502,000 ₪ לכל היותר ומאותו זמן אתחיל לקבל תשואה נקיה מדמי השכירות שתהיה למעשה כ- 11 אחוז לשנה (ואולי יותר מכך אם דמי השכירות יהיו גבוהים יותר עוד 15 שנה).

אני לא יודע לאן מחירי הדירות הולכים ולא זמ מה שאני שואל (ואני לא רוצה לעורר ויכוח בפורום על נושא זה, ראיתי שהנושא הזה בוער בפורום) אבל אין ספק שרכשתי את הדירה במחיר שיא וגם מעל שווי השוק שלה וחשבתי שאולי כדאי לי למען הזהירות למכור את הדירה, לקוות למצוא מישהו שישלם לי מחיר שכולל את כל העלויות הנלוות ולחכות בצד ואז לרכוש דירה במחיר נמוך יותר ואולי לעשות תשואה אפילו טובה יותר בהמשך.

מצד שני אני מפסיד הכנסה של 54,00 ₪ לשנה בזמן ההמתנה ו- 1,900 ₪ לחודש חסרי משמעות בשבילי ברמה היומיומית ובסך הכל אשלם כאמור על הדירה רק חצי מיליון ₪ ואני לא בטוח שגם אם תהיה ירידת מחירים אצליח למצוא דירה עם תשואה כזאת והלוואות משכנתא בריבית נמוכה כזאת.

השאלה שלי מופנית דווקא למי שצופה ירידת מחירים, מה אתם הייתם עושים?

elvinnox

New member
על פניו לא הייתי נוגע

רק בגלל הריבית הפנטסטית שהצלחת להשיג.
לצורך העניין זוהי ריבית שמתקרבת למה שמקבלים עובדי בנק (2 אחוז קל"צ)
&nbsp
איפה הדירה ממוקמת? אם היא באזורים מבוקשים, יכול להיות שהירידה תהיה מינורית אם בכלל, אם היא בפריפריה, ובאזור של מחיר למשתכן שבו ישתחררו לשוק אלפי יחידות דיור, תהיה בבעיה כפולה - גם ירידת מחיר של 30% וגם לא תמצא שוכרים לנכס.
&nbsp
דרך אגב, לצורך הדוגמא, בעפולה למשל יש אזור חדש שהוא מבוקש ובאזורים הישנים נותרו דירות שעומדות ריקות חודשים.
כמובן שהשאלה היא של מחיר ואני מניח שתמיד תוכל להשכיר את הדירה ב1000-2000 שח פחות, אבל אז זה סכום שתצטרך להוסיף כל חודש.
&nbsp
זה מאוד תלוי איפה הדירה נמצאת, גם לא בטוח שתקבל את המחיר שתרצה.
יחד עם זאת, הייתי נשאר עם ההשקעה הזו רק בגלל הריבית הטובה שקיבלת ובגלל שאתה גם מוגן מהמדד שצפוי כמובן לעלות. (אינפלציה)
&nbsp
בכל הלוואה אחרת (למשל צמוד מדד וכו') הייתי בורח במקום.

Nemesis001

New member
אפשר להתעניין באיזו עיר אתה מקבל כזו תשואה?

מושכר לשותפים או לאדם אחד?
תודה

elvinnox

New member
גם לי הנתונים לא כלכך מסתדרים

אני לא מכיר נכס שעולה 1M ואפשר להשכיר אותו ב 4.5K
&nbsp
ואני חי את השוק יום יום.
&nbsp

dat nigga daz

New member
תמכור... אין כאן בכלל דילמה...

יש לך דירה למגורים - שאפו. זה לא מספיק לך ?
דירה להשקעה זה לא צורך בסיסי ולא חובה, בשביל להיות משקיע נדלן צריך להיות מסוג מסוים ואתה ללא ספק לא מתאים להיות כזה.

קודם כל משקיע נדלן לא קונה במחירי שיא ולא קונה במחיר גבוה יותר - רק כי הוא התעייף מלחפש.. ובטח ובטח כאשר הוא לא בטוח במצב השוק..
זה כמו שאני אחשוש שהבורסה מחר נופלת ויילך לשים שם כספים, מה ההגיון ?

דבר שני, הריבית שקיבלת היא לא כזאת בשמיים, 2.3 קל"צ ל- 15 שנה זאת ריבית סבירה לחלוטין, במיוחד בהתחשב בעובדה ששתי דירות ממושכנות עליה.

דבר שלישי, דירה במיליון שקל עם 4,500 שכירות ? משהו כאן מוזר -
או שאתה משכיר דירת חדר בדרום תל אביב , וחילקת אותה ל 4 סודנים,
או שנפלת על מישהו שלא מבין את מחירי השוק, וביום שהוא ייצא תחזור לקבל שכר דירה שמתאים לדירה בסדר גודל זה

דבר רביעי, כמה אתה מוסיף בנטו במשכנתא לא רלוונטי לבחינת טיב ההשקעה.

בקיצור, השקעה בנדלן לא בשבילך - יש לך דירה למגורים, יותר חשוב שתשמור עליה מאשר תאבד גם את זה. עדיף ציפור אחת ביד, משתיים בעץ כלשהו בשכונה.

בכל מקרה, אם אתה לחוץ ומחפש למכור, תשלח לי הודעה פרטית עם כל הפרטים של הנכס ונראה אולי אפשר לקדם משהו.

Nemesis001

New member
חחחח

הרגת אותי. תמכור תמכור, אתה לא יודע מה אתה עושה, אני יקח את הנכס הלא טוב הזה ממך.
בחור טוב אתה.

elvinnox

New member
כן זה באמת מצחיק

אבל בלי קשר, אני חושב שהנתונים כאן לא אמיתיים.
לא מכיר נכס שעולה 1M ומקבל כזו תשואה, לא קיים. מזכיר את המודעות פונזי של דירות להשקעה בארה"ב שמשלמים לך שכירות מהתשלום שקנית את הדירה ובכלל הדירה ריקה.
&nbsp
קל"צ 2.3 היום זה _מאוד_ נמוך, ובכלל לא סביר. היום גם עם 2 דירות משועבדות אתה מקבל כבר קרוב ל-4.
&nbsp
יותר סביר שהבן אדם קנה נכס במחיר אסטרונומי, לא הצליח להשכיר אותו, השקיע בשיפוץ עוד הרבה כסף ועכשיו הוא עם תזרים שלילי ומתחיל להבין שכל העסק לא מי יודע מה ושלנדל"ן לא נכנסים בכל מחיר.
&nbsp
בדיוק מה שאני מנסה להסביר פה להרבה אנשים שרצים באמוק לדירה בלי לחשוב על ההשלכות.
&nbsp
&nbsp

dat nigga daz

New member
מה שמצחיק כאן זה האומללות של שניכם חחחח....

הרי שניכם : nemesis001 ו- elvinnox - טוענים שמחירי הדיור יירדו
(כמובן שאתם טוענים את זה כי אין לכם דירה, אבל זאת לא הנקודה)

אבל לעניינו :
שניכם טוענים שיירד, גם פותח הפוסט מאמין שיירד,
אז מה הבעיה בזה שאני מציע לו שאני אקנה ממנו את הנכס במחיר סביר מבחינתי, וכאשר יתחילו הירידות - אז אני אתקע עם הנכס....

הגיחוך הזה מגיע מתוך מחשבה שלכם שאני עושה עליו קומבינה,
אבל איך אני עושה עליו קומבינה אם אני קונה ממנו לפני ריסוק מחירים ?

והתשובה לכך היא שהיום גם אתם יודעים : רק כחלונים מחכים לירידת מחירים :)

חחחחחחח

באופן חריג אני עם DAT. המטרה בהשקעה לטעמי היא יצירת אושר

חלק משיגים זאת על ידי השגת עושר וחלק בדרכים אחרות.
&nbsp
אם השקעה כל כך מוצלחת עדיין לא מביאה אותך לשקט נפשי אז
עדיף לא להישאר בה.
בהצלחה.
רימון חייט
מנהל פורום נדל"ן בתפוז
כותב הספר מדריך למשכנתא יעילה - http://www.effectivemortgage.co.il/spnv/
טיפים בחינם להחזרים נמוכים במשכנתא שלכם: http://www.effectivemortgage.co.il/tip
הרצאה שלי בנושא נדל"ן, השקעות ומשכנתאות: https://youtu.be/4x5fnkMmMSw
טלפון: 03-549-6611

&nbsp

anakondor

New member
תודה על התגובות

תודה על התגובות, דווקא התגובות שחושבות שהנתונים לא נכונים מרוב שהם טובים מדי מעודדים אותי
אבל הנתונים אמיתיים לחלוטין דרך אגב, מי שרוצה שיאמין, מי שלא לא. למרות הנתונים הטובים אני כנראה לא בנוי לזה ובאמת יש לי לחצים במקום אושר, אם הייתי חוזר אחורה לא הייתי רוכש את הדירה, אבל כעת לאחר הרכישה זה יותר מסובך.

לגופו של עניין הנתונים הללו הם שעזרו לי לגבש החלטה לבצע את הרכישה. כשקניתי את הדירה הייתי ״באטרף״ לרכוש דירה, בדקתי מלא דירות וערכתי מלא חישובי תשואה וריביות, והייתי בהרגשה שאני מפספס את הרכבת אבל לאחר שקניתי אותה ולאור ריבוי הנתונים והשינויים של כחלון יש כעת חששות מסוימים הפוכים ובאתי להפיג אותם כאן

הדירה ממוקמת בפריפריה, אבל לא באזור של מחיר למשתכן, מדובר בדירה בעלת מאפיינים מיוחדים כמובן, לא משיגים תשואה כזאת על דירה רגילה, אבל גם הצריכה עבודה רבה להשכיר אותה וזה גם יצר לחצים.

אבל איך אדם רגיל יכול להתקדם בחיים ללא רכישת דירה?

לגופו של עניין, למרות קשיי ההשכרה, אני מעריך שטווח מחיר ההשכרה שאוכל בעתיד לגבות הוא בין 4,300 ₪ ל- 4,800 ₪. אני מעריך שאם תהיה ירידת מחיר היא תחול גם באזור זה, אבל לדעתי בצורה מתונה יותר מהפריפריה הקלאסית מאחר ואין ולא צפוי באזור זה מחיר למשתכן ולאור מאפייני האזור הייחודי.

אם אקח מצב שאמכור את הדירה כעת ואכסה את כל הוצאותיי , אמתין נניח 3 שנים ואצליח להשיג אותה דירה במחיר של כ- 30 אחוז פחות, ממחיר השוק שלה שהייתי צריך לרכוש אותה, נניח במחיר של כ- 665,000 ₪.

מס רכישה דמי תיווך ושכ״ט עו״ד יוסיפו לדירה כ- 75,000₪ ועוד כ- 15,000₪ על שיפוץ קל, סה״כ 755,000 ₪.

אקח משכנתא ל- 12 שנה באותו שיעור שלקחתי של 95 % על 631,000₪, באותו שיעור ריבית של 2.3 אחוז (גם אם הריבית תעלה, המשכנתא קצרה יותר ולכן הריבית נמוכה יותר), התשלום החודשי לפי מחשבון משכנתא יוצא כ- 5,000 ₪.

כלומר אשלם בנטו כל חודש רק 500₪ לחודש (4,500 ₪ שכירות) וסך הכל ב- 12 שנה 72,000₪ בתוספת 90,000 ₪ ההוצאות הנלוות, כ- 162,000₪ בלבד לעומת 502,000 ₪ כיום.

ואולם מה- 502,000 ₪ צריך להפחית תשואה נטו שהייתי יכול לקבל בשלוש השנים הנ״ל בסך 2,600₪ (4,500 ₪ פחות 1,900₪) ובשלוש שנים סך של 93,000₪, כלומר כ- 410,000₪.

כלומר אם אשאר עם הדירה במשך שלוש שנים ותחול ירידה של 30 אחוז במחירי הדירות, אשלם 240,000 ₪ יותר אילו הייתי רוכש אותה רק אחרי שלוש שנים במחיר החדש.

הפרש משמעותי, אבל שוב קשה לי להאמין שאפילו אם תהיה ירידת מחירים היא תהיה של 10 אחוז כל שנה בשלוש השנים הקרובות. ירידת מחירים צריכה להיות בשיעור נמוך יותר באחוזים משיעור אחוז עליית המחירים שכן היא מתבצעת ממחיר גבוה יותר. כלומר ההפרש יהיה נמוך יותר. והשאלה אם גם ריבית המשכנתא לא תהיה גבוהה יותר בכל זאת.

צריך גם לשקול מה יקרה במצב ההפוך, אם אמכור את הדירה ולא תהיה ירידת מחירים, או לא תהיה כעת, או תהיה בשיעור נמוך או אם תהיה עליית ריבית משכנתא.

elvinnox

New member
אם הנתונים כפי שאתה מציג

ההשקעה שלך אחת הטובות שנתקלתי בהן,
ריבית נמוכה, שכירות גבוהה ונכס בסיס בהון סביר.
&nbsp
אני לא יודע מה מצב הנכס, לא יודע איפה הוא ממוקם,
אבל קח בחשבון שאם למשל הוא מפוצל ללא היתר וסתם אתה לא בא בטוב לשוכר והוא מלשין עליך לעיריה למשל או לפעמים אפילו השכנים, זה יכול לסבך אותך גם בקנס רציני וגם אפילו מאסר. (כן זו עבירה פלילית)
&nbsp
אני גם בספק אם תקבל ריבית כזו בעתיד (אלא אם אתה עובד במוסד פיננסי ואז זה סיפור אחר).
ירידה בפריפריה תהיה מהסיבה שאין מי שיתדלק את המחירים האלה יותר, אחרי חוק כחלון יפלטו לפריפריה אותם דירות של משקיעים ובאמת שבפריפריה אין מחסור, ובטח לא בעיה של שטחים.
&nbsp
אם אתה מקבל כזו תשואה וכל הנתונים נכונים, גם אם תהיה ירידה בנכס הבסיס זה לא משפיע על התזרים שלך וזה צריך להיות השיקול.
חסרים לי נתונים מדוייקים על הנכס מיקומו ומצבו, צביון האוכלוסיה ואופי השוכרים כדי לתת דעה לפה או לפה, אך בהנתן הנתונים לעיל, לא הייתי מוכר.
&nbsp

or7474

New member
איך אתה יודע שתהייה ירידה , בינתיים מתחילת השנה יש עלייה.

לדעתי בלי סיסמאות מיותרות, יש לך יופי של עיסקה. אני מבטיח לך שלאחר שבוע מרגע שתמכור , תצטרך להוסיף עוד כסף. הסיבה היחידה למכור זה רק אם אתה מרגיש שאתה לא בנוי לזה. כל החישובים לדעתי לא שווים. אף אחד לא יודע אם יהיו ירידות או עליות מחירים.

h a j b i

New member
ההשקעה שלך טובה

התשואה גבוהה, הריבית של המשכנתא מאוד נמוכה ולא יכולה לעלות. בין אם המחירים ירדו ובין אם יעלו אני לא רואה סיבה למכור.
&nbsp
אלא אם אתה ממש סובל מההתנהלות עם ההשכרה.

sergi0

New member
כל המגיבים פה - אתם עושים צחוק מעצמכם.

מדובר בעוד איזה דפני גפני שבא להטריל אתכם.
&nbsp
ריבית 2.3 קבועה לא צמודה ל15 שנה, גם שרי אריסון לא מקבלת.
(בנוסף ההחזר החודשי שהוא ציין לא תואם את גובה המשכנתא).
&nbsp
תשואה כזאת היא די נדירה, מה הבעייה הגדולה לציין באיזה ישוב מדובר? האם יש חשש שמישהו יגיע לשכונה וידפוק דלת דלת?
&nbsp
על איזה 11% תשואה הוא מדבר בעוד 15 שנה? חיב"ס.
&nbsp
בקיצור, תחסכו את זמנכם היקר.
&nbsp
&nbsp

elvinnox

New member
חופשי! לא מכיר חיה כזו

תסתכל על תגובה קודמת שלי:
&nbsp
אני לא מכיר נכס שעולה 1M ואפשר להשכיר אותו ב 4.5K
&nbsp
ואני חי את השוק יום יום.
&nbsp
&nbsp
כנראה עוד טרול. לא חסרים פה כאלה לאחרונה...

sergi0

New member
כל הפורום הזה דורש ניקיון כללי..רימון כדאי שתתחיל לעבוד

אני די חדש פה בפורום, ממש במקרה הגעתי לפה, אבל מה שהולך פה זה השכונה של השכונה...
מניח שלא צריך לנקוט בשמות, אבל יש פה כמה אנשים שאם לא יעיפו, הפורום הזה יאבד לחלוטין את ערכו. אני ממש מקווה שלא מגיעים לפה אנשים שצריכים תשובות רציניות, כי פשוט אין פה.
&nbsp
רמה נמוכה ביותר, תגובות שלא מגובות בכלום (אני כבר מחכה לתגובה "איחרת את הרכבת, הדעה שלי תמיד צודקת!" או "אל תשכח לחדש פנקס צ'קים, מי שלא מקשיב לי לא מחכים").
אמנם משעשע לקרוא חלק מהתגובות, אבל אם זו המשמעות של הפורום הזה, אפשר לשנות שמו ל"דחאקות נדל"ן".
&nbsp
אני כן נמצא בפורום משכנתאות די הרבה זמן כבר (מאז שאני לקחתי משכנתא לפני כמה שנתיים) וזה נראה אחרת לגמרי. למעשה אני מציע למי שצריך עצות בנושא נדל"ן פשוט לשאול בפורום שם.
&nbsp
מר רימון חייט - לא שיש לי משהו נגד חופש הדיבור, אבל איך אתה נותן לפורום להתנהל בצורה כל כך גרועה? כל הפוסטים פה מתרכזים בדיונים מגוחכים ברמה סופר נמוכה. ציפיתי ממך לקצת יותר.

הפורום הוא תבנית נוף המשתתפים שבו

לא לי לשפוט מה ראוי ומה אינו ראוי כל עוד כללים בסיסיים נשמרים.
בכל שנה שנתיים מתעוררים כמה אנשים שנושא יוקר הדיור קרוב לליבם
וישנה תקופה מסויימת של דיונים עקרים מיסודם בשאלת מחירי הדיור לאן.
&nbsp
אני מניח שלכותבים אלו ימאס בתוך זמן קצר והפורום יחזור למתכונתו
הנינוחה יותר. כך היה בעבר וכך יהיה ככל הנראה בעתיד.
גם אני נמצא כפי שאתה בטח יודע לא מעט בפורום משכנתאות והוא נראה
אחרת לגמרי לטוב וגם לרע. מטבע הדברים אין שם דיונים עקרוניים רבים
אלא אדם ששואל שאלה, מקבל תשובה וממשיך בדרכו. לחלק זה מתאים יותר ולחלקם פחות. הכל בסדר.
מזכיר לך שגם שם עלתה לאחרונה דרישה למחוק הודעות אשר לדעת המבקש מכילות המלצות "בלתי הגיוניות"
דהיינו כאלו שהוא לא הסכים איתן.
&nbsp
שבוע טוב ורגוע, רימון
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

dat nigga daz

New member
סרגיי לא הגיע הזמן לקנות דירה ?

אפילו יבגני צצל חבר שלך בועת נדלן וכל החברים כבר קנו...

בוא נעשה טיפה סדר :
אני כאן הרבה שנים, קורא פסיבי, אני מגיב רק בתקופות שמופיעים כאן נביאי זעם ומצהירים על "אוטוטו הבועה מתפוצצת" - המשפט השולט במשק משנת 2007

זה פורום נדלן ואנשים באים לכאן לשאול שאלות על נדלן : המלצה בקניה , מיסים , שאלות על קבלנים, קרקעות וכו וכו .. גם אני עם כל הניסיון שלי מגיע לכאן כדי להחכים...

אז בוא תספר לנו מי בדיוק הורס כאן את הפורום :
נביאי הזעם שעל כל פוסט שנפתח זועקים : "לא לקנות, אוטוטו הבועה מתפוצצת " , ובכלל לא מתייחסים לגוף השאלה

או אולי , אנשים כמוך , שמעולם לא הייתה להם נגיעה בתחום הנדלן , לא למגורים ולא להשקעה , ולא יכולים לתרום במאומה לכותבים כאן

ולפני שאתה זועק שיש לך דירה , אציין ואומר שדירות במונופול לא באמת נחשב

ואגב , זה שאתה נמצא כל כך הרבה בפורום משכנתאות רק מראה שאפילו אתה כבר נשברת והתחלת לחפש דירה.. מזל טוב..

היום גם אתה יודע :
אם היית קונה בזמן - גם לך היה נדל"ן

dat nigga daz

New member
סרגיי לא הגיע הזמן לקנות דירה ?

אפילו יבגני צצל חבר שלך בועת נדלן וכל החברים כבר קנו...

בוא נעשה טיפה סדר :
אני כאן הרבה שנים, קורא פסיבי, אני מגיב רק בתקופות שמופיעים כאן נביאי זעם ומצהירים על "אוטוטו הבועה מתפוצצת" - המשפט השולט במשק משנת 2007

זה פורום נדלן ואנשים באים לכאן לשאול שאלות על נדלן : המלצה בקניה , מיסים , שאלות על קבלנים, קרקעות וכו וכו .. גם אני עם כל הניסיון שלי מגיע לכאן כדי להחכים...

אז בוא תספר לנו מי בדיוק הורס כאן את הפורום :
נביאי הזעם שעל כל פוסט שנפתח זועקים : "לא לקנות, אוטוטו הבועה מתפוצצת " , ובכלל לא מתייחסים לגוף השאלה

או אולי , אנשים כמוך , שמעולם לא הייתה להם נגיעה בתחום הנדלן , לא למגורים ולא להשקעה , ולא יכולים לתרום במאומה לכותבים כאן

ולפני שאתה זועק שיש לך דירה , אציין ואומר שדירות במונופול לא באמת נחשב

ואגב , זה שאתה נמצא כל כך הרבה בפורום משכנתאות רק מראה שאפילו אתה כבר נשברת והתחלת לחפש דירה.. מזל טוב..

היום גם אתה יודע :
אם היית קונה בזמן - גם לך היה נדל"ן

sergi0

New member
רימון - אלו בדיוק התגובות שאני מדבר עליהם

ולאדון מגיב - מאיפה אתה יודע מה יש לי ומה אין לי?
אם אספק לך עכשיו 4 אישורים מהטאבו על 4 דירות שבבעלותי, האם אתה מתחייב לעזוב את הפורום ולהפסיק לזבל אותו בשטויות שלך?
תיארתי לעצמי שלא.
&nbsp
אני נמצא בפורום משכנתאות סתם מתוך עניין ותו לא. זו לא העבודה שלי ואני לא מתיימר להבין בזה יותר מאחרים.
&nbsp
אנשים מגיעים לפה עם שאלות לא בשביל לקבל תשובות - "נדלן קונים עכשיו, אחרת פנקסי שיקים יש לחדש" אלו תגובות של אנשים שאני מעדיף לא לרשום את דעתי עליהם.
&nbsp
יש לי בית משל עצמי, יש לי דירות להשקעה, כמו כן מושקע בשוק ההון ומתחיל לאט לאט לזלוג לשם. אבל אלו הדברים שאני עושה ובטח שאיני ממליץ לאחרים בצורה עיוורת לעשות. (אגב לא יודע מה גילך, אבל בכדי לחסוך לך עוד פוסט אידיוטי בלשון המעטה - אני לא מבוגר, בקושי פעמיים ח"י, מקווה שאתה יודע לחשב כמה זה יוצא)
&nbsp
אני חושב שאני יכול לתרום לפורום הזה, לא פחות ממך, וגם זה בלשון המעטה, אבל אני לא מתכוון לטרוח בכלל עד שהפורום הזה לא יקיא אנשים כדוגמתך החוצה. זהו הפוסט האחרון שלי כאן ובכלל הכניסה האחרונה שלי לכאן.
&nbsp
רימון - מה שאתה עושה זה לחלוטין גלגול עיניים. פורומים אלו קיימים כדי לייעץ לאנשים, ואם אתה מאפשר ייעוץ כל כך חסר אחריות הרי שנכשלת בתפקידך.
אמנם אתה טורח להבהיר, לפחות במקומות שאתה מגיב, שאל לאנשים להסתמך על פוסטים אינטרנטיים ומחובתם ללכת לייעוץ מקצועי, אך עדיין אני חושב שזה כסת"ח ותו לא.
אנשים חכמים יידעו לברוח מפורום שכזה ואנשים עם קצת פחות הבנה, אלו שבאמת זקוקים לייעוץ, עלולים לעשות צעדים שיעלו להם ביוקר. קח זאת לתשומת ליבך.
&nbsp
נפגש בפורום השני :)
&nbsp
(אגב, יכול להיות שאיני מבין את תפקיד מנהל הפורום, אני מודה שאני לא מומחה בעניין. אז אם זהו לא תפקיד מנהל הפורום - אתה רשאי למחוק פוסט זה, אני מאשר).
&nbsp

למעלה