התייעצות לגבי בחירת דירה להשכרה

top12345

New member
התייעצות לגבי בחירת דירה להשכרה

עברתי לעיר אחרת כדי ללמוד ואני בחיפושי דירה עדיין(בגלל הרשמה מאוחרת ללימודים)
אני בסוף החיפוש ויש לי 2 דירות שאני מתלבט לגביהן:
1. האחת- זולה, קטנה, קרובה לאוניברסיטה, בעל דירה שעשה רושם שהוא נחמד ואכפתי, ברחוב צדדי שאין כ"כ תיאורה בחדר המדרגות...הגעתי אל הדירה דרך האינטרנט, היא מיועדת ל-3 שותפים. השכ"ד הוא 750 ש"ח, כרגע רק שותף אחד גר בה. בדירה הזאת יש שירותים ומקלחת ביחד והמכונת כביסה גם כן באותו החדר...

2. השנייה- שכ"ד 1000 ש"ח, מרווחת עם שירותים ומקלחת בכל חדר ומיני מקרר. הגעתי אל הדירה דרך ידידה מהלימודים שאמרה שהשותף מקסים ונהדר ולא הפסיקה לשבח אותו... הדירה הזאת מיועד ל-3 שותפים וכרגע רק הוא גר בה

העניין לגבי הדירה השנייה הוא כזה- השותף סיים לימודים ועובד במקום מסודר, הוא מבחינתו חובה שיהיו כבלים בדירה(שזה אומר בסלון והוא השיג מבצע של 2 ממירים בחינם)
שזה 290 ש"ח כל חודש לכולם ביחד, אני מבחינתי הסברתי שבגלל המצב הכלכלי שלי ובגלל שאני סטודנט ואני בכלל לא יכול לעבוד(אני בעיקר עסוק עם הלימודים , אני שנה א') אני לא רוצה בכלל כבלים ומבחינתי שלא תהיה טלויזיה בכלל(גם בבית אני בקושי רואה טלויזיה...) הוא אמר שלא אכפת לו שאני לא אשלם רק שאני אקח בחשבון שזה עולה לו...הסברתי לו שוב פעם את המצב והוא אמר שהוא התכוון לכך שזה בסדר מבחינתו שאני לא אשלם ושהוא התכוון לומר את זה באופן חיובי(למרות שלהזכיר שזה עולה לו זה לא כ"כ חיובי לדעתי).

לגבי הדירה השנייה- באמת שזה השותף היחידי הנורמלי והכנה לגבי הציפיות והדירה שמצאתי בכל החודש האינטנסיבי הזה של החיפושים(נפלתי על אנשים לא כנים לגבי הדירה, אחד שרצה להביא נחש לדירה, כאלה שמעשנים סמים בסלון- ואני לא מעשן כלום ועוד ועוד) ואחרי התיאום ציפיות ובכלל בכל השיחה הרגשתי שוואלה זה יכול להתאים, העניין עם הכבלים קצת מפריע לי...
מה גם שהוא עם רכב אז הוא אמר שהוא יכול להקפיץ אותי כל בוקר לאוניברסיטה- זה מצויין אבל אני לא רוצה "ליפול" עליו בקטע של הכבלים והרכב (חינוך מהבית שלפעמים אם עושים בשבילי מרצון משהו זה לא טוב)

אני ממוקד ב-2 הדירות האלה ורוצה לבחור אחת מהן ואני קצת בהתלבטות, הייתי שמח לשמוע את עצתכם בנושא.

F00D Is G00D

New member
השני!

תשתדל באמת לא לראות טלוויזיה - ואם ייוצא לך. תדאג לפנק באיזה משקה/חטיף ורצוי גם להשתתף באותו החודש.

זה לא כולל גם אינטרנט הבאנדל הזה?

אני אישית - היה לי מאוד קשה עם השותפים ודווקא הייתה לי שותפה שבדיעבד - מדהימה. ככה שבאמת צריך להעריך כאשר מקבלים הזדמנות לשותף שפוי... אל תדפוק את זה בגלל פאקינג tv

ebi83

New member
נשמע שהשנייה יותר טובה..

השאלה היא עד כמה הפער במחיר משנה לך.
&nbsp
אם אתה יכול לעמוד ב1000 ש"ח בחודש ומדי פעם להשתתף בהוצאה של הכבלים, הייתי חותם שם. אם ה1000 כבר גבולי לי ואני לא סגור על כמה עולים לי שאר התשלומים הרלוונטיים- הייתי חושב ללכת לראשונה ולהתמודד.
&nbsp
ככלל נראה שאתה מאוד רוצה את השנייה, רק הקטע עם הכבלים מפריע לך.. אחרי שהשותף הבהיר שאין לו בעיה לשלם בעצמו על הכבלים- הייתי הולך על זה ואם יוצא לי הייתי מביא לו חלק מהסכום.
&nbsp
ושיהיה לך בהצלחה

למעלה