התייעצות לגבי אישור למשכנתא

gbnas

New member
היי, אני מעוניין לקחת משכנתא ועלו לי כמה דילמות,

אני מעוניין לקחת משכנתא, כרגע יש לי הון עצמי של 1.3 מ', ואני מעוניין לקנות דירה במחיר לכל היותר 1.9 מ' (ז"א לכל היותר 600 אש"ח משכנתא, סביר שיותר בכיוון החצי מיליון).
הבעיה שלי היא שכרגע ההכנסות שלי לא סדירות לגמרי, סיימתי תואר ראשון במדעי המחשב בשנה שעברה והמשכתי לתואר שני, אז כרגע ההכנסות שלי מ3 מקורות:
1. מלגה של תואר שני - כ7000 שח בחודש (ללא תלוש), צפוי לעוד שנה קדימה.
2. הוראה באוניברסיטה - 2500 שח בחודש, העסקה פר סמסטר (לכן לא יכול להתחייב שיהיה גם בסמסטר הבא אבל זה דיי סביר שכן).
3. עבודה בחברת הייטק (תאגיד גדול) שעבדתי בה בתור מתכנת בשנה האחרונה, השכר בה שעתי ומאוד השתנה לפי כמות השעות שעבדתי, נע בין 20 אלף בחודשי הקיץ ל3000 בחודשים בהם היה לי עומס בלימודים. בהתחלה חשבתי להשאר עם מספר שעות נמוך במהלך התזה (ז"א כ3000 שקלים בחודש) אך לבסוף החלטתי לעזוב את העבודה הזו ואסיים לעבוד בעוד כשבועיים.

בסיום התואר השני מתכנן לעבוד במשרה מלאה מחוץ לאוניברסיטה.

ביררתי בכמה בנקים רק עד לשלב האישור העקרוני עוד לפני שהתפטרתי מהעבודה בחברת ההייטק, ז"א הצגתי את הדברים כפי שחשבתי אז - מלגה בסכום של 7000 שח, הוראה באוניברסיטה - 2500 שח, ועבודה בתכנות - 3000 שח.
חלקם נתנו לי אישור עקרוני (אחרים לא חזרו), השאלות שלי הן:
1. האם יש צורך לעדכן את הבנק בהתפטרות לאחר קבלת האישור העקרוני?
2. האם יש לי סיכוי לקבל משכנתא במצבי גם ללא העבודה בתכנות? (שכר של כ9500 לחודש כאשר רובו מגיע מהמלגה)

תודה רבה :)

82little

Active member
אכן אפשרי ... אבל חשוב למקד את הדברים במה שבשליטתך. עזוב כרגע בחישוביך ומחשבותיך את הבנקים ...
מהו ההחזר החודשי המקסימאלי מבחינתך ושאתה יכול להתחייב אליו? האם יש לך גיבוי מההורים למשל או חסכונות וכדומה או האם תוכל להשאיר בצד מההון העצמי -- לכיסוי ההחזר החודשי במצב שבו תרוויח פחות בשוטף. ?
השתמש במחשבון משכנתא ובנה תמהיל מתאים שיאפשר גם פרעונות מוקדמים ללא קנסות מוגזמים...
השווה ונהל משא ומתן עם הבנקים שנתנו אישור עקרוני על אותו התמהיל.
תמהיל מוצע. בערך:
200 א פריים ל 30 שנה
200 א מלצ ל 20 שנים
200 קלצ לנניח 14 שנים ומטה.. עדיף 10 שנים ומטה...
בהצלחה.

למעלה