התייעצות חשובה עם חברי הפורום - חדשה כאן!

jeannemoreau

New member
התייעצות חשובה עם חברי הפורום - חדשה כאן!

היי! יש לכם אחלה פורום , קראתי בו קצת והוא מאוד מעניין. יש לי שאלה שאני אשמח אם כל מי שיוכל - יעיר עליה כי כל מידע שתתנו יוכל לעזור לי. אני בעלת תואר ראשון באמנות מאוניברסיטת תל אביב, בתץ 27 כיום. מעוניינת ללמוד עיצוב פנים על מנת לעסוק במקצוע כמעצבת פנים - רצוי שכירה במשרד אדריכלים אך אינני פוסלת גם עבודה כעצמאית בהמשך. סיימתי את התואר כבר לפני ארבע שנים. מכיון שאין באפשרותי כרגע לעשות תואר ראשון בעיצוב פנים - בקלישר, אבני, המכון הטכנולוגי חולון ודומיהם מכיוון שאלה תארים של ארבע שנים... הייתי מעוניינת לנסות ולמצוא לימודים מספיק טובים ונחשבים (בבואי לחפש עבודה) שיהיו מקוצרים יותר. האם מישהו מכיר ויכול להמליץ? לימודים של שנתיים או אפילו שלוש? נתקלתי במהלך החיפושים שלי בתוכנית לימודי ההמשך של הטכניון, המקושרת לפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים. זו תוכנית הפתוחה לאקדמאים בלבד (סבבה) והיא תוכנית של שנתיים ובסופה אני מקבלת תעודת מעצבת פנים מהטכניון. האם זוהי תעודה מספיק טובה? האם מישהו כאן מכיר אישית את אותה תוכנית ללימודי המשך של הטכניון ואולי יכול להגיד בתור מישהו שנמצא "מבפנים" איך היא נתפסת במקומות עבודה? האם הבוגרים מצליחים להשתלב במעגל העבודה או לא? האם מישהו יכול בלי קרף לספר לי מעט על התחום - עד כמה קשה למצוא עבודות? מה משרדי אדריכלים או משרדי עיצוב מחפשים למעשה במועמד? האם ישנו הבדל מהותי במקומות העבודה ואפלייה לטובה של מועמדים שסיימו תואר לעומת אנשים שלמדו לתעודת גמר בלבד? ובכלל - עם סיום הלימודים - לאן מתקדמים משם? האם השוק רווי? באילו משרדים ניתן לעבוד לאחר סיום התואר - חוץ ממשרדי אדריכלים? אני יודעת שקצת הפלתי עליכם שאלות.... הסיבה היא חשובה - השקעה של שנתיים וכסף לא מועט וממש חשוב לי לעשות מחקר מעמיק לפני שאני מתחייבת לדבר כזה... מאוד מעוניינת לעבוד בתחום , אך אם סיכויי קלושים אולי לא שווה לי את הכסף, הזמן והמאמץ.... תודה רבה רבה!

hadas2020

New member
לא רוצה לאכזב אותך

לפי הידוע לי לימודי תעודה לא נחשבים בעיניי אדריכלים, וברגע שזאת השורה התחתונה, מנסיון במיון קורות חיים במשרד בו עבדתי, אלה מסוננים החוצה מיד. לדעתי הטכניון משתמש ביוקרה שלו בצורה צינית.

jeannemoreau

New member
האם את יודעת לגבי מקומות נחשבים?

אני מתארת לעצמי שהמכון הטכנולוגי חולון ובצלאל ושנקר אבל האם המכללה למנהל נחשבת? הם מלמדים לימודים ארבע-שנתיים בעיצוב פנים... האם מכון אבני בתל אביב נחשב? מהניסיון שלך - מי היו האנשים שהתקבלו לעבודה בעיקר?

hadas2020

New member
אדריכלים בעלי תואר ראשון

אני מדברת על משרד של אדריכל שעובד על פרויקטים רציניים בעיצוב פנים מסחרי. הוותיקה ביותר היא הנדסאית אדריכלות שכבר למעלה מעשר שנים עובדת במשרד, אבל היא יותר ביצועיסטית ופחות מתעסקת עם התכנון עצמו. כשהייתי שם היה אחד תותח שהכין את הlayout והיתר היו מעין שרטטים שלו, כך שאם יש אדריכלים עם תואר ראשון שעושים עבודה שחורה ובזול, למה שיקחו מישהו עם רקע מצומצם של לימודי תעודה. יש לי חברה שלמדה לתואר ראשון במכללה למנהל, התרשמתי שהלימודים היו ברמה גבוהה, היא הנדסאית בנין שהמשיכה ללמוד כך שהיה לה ידע קודם.

s h i r i 1

New member
באופןן כללי אני נוטה להסכים

עם מי שכתב לך שתואר נחשב הרבה יותר מתעודה, אבל במקרה שלך, מאחר שיש לך תואר בתחום קשור, הנסיון שלך יכול להיות מאוד רלוונטי. במילים אחרות, במה את עוסקת היום? יש לזה קשר לתחום העיצוב או האומנות?

למעלה