התייעצות וחיפוש מתכון לבצק "בכאילו"

2אנה

New member
התייעצות וחיפוש מתכון לבצק "בכאילו"

החלה הזאת של ימי שישי מטריפה אותנו. לאחר התייעצויות עם צוות הגן הגענו לקונספציי הבאה: השולחנות יקומחו בקונדיטור הילדים יעבדו עם הבצק הרגיל הצליאקית תעבוד עם בצק נטול גלוטן שאני אשלח איתה. הגננת תאפה רק את החלות הרגילות כדי למנוע התבלבלויות. החלה של הצליאקית תזרק לפח ללא ידיעתה
אני אביא חלה קטנה נ"ג שנקנתה מראש והגננת תיתן לה אותה. עכשיו אני זקוקה בדחיפות למתכון בצק, נוח לעבודה. בגלל שגורלו להזרק לפח אין צורך במושקע או טעים אלא רק בבטיחותי ונוח לעבודה. עדיף כזה שניתן לשמור במקפיא ולהפשיר. מלבד המתכון אשמח מאוד לשמוע את דעתכן. עייפתי כבר מלטחון במוח בעניין החלה...

דעתי

היי אנה, אני חושבת שלא מדובר ברעיון טוב כל כך... ילדים הם עם מאוד חכם. מאוד. וגם אם נדמה לנו שהם לא מבינים כלום- הם מבינים הכול. הם יודעים כשההורים רבים ועל מה, הם יודעים כשהם מצפים לאח חדש הרבה לפני שההורים רוצים לספר, והם יודעים מתי עובדים עליהם. הבת שלך תדע שהיא לא מקבלת את החלה שהיא הכינה, אין בכלל שאלה בעניין. האם זה שווה את זה?? מה עדיף? עוגמת הנפש שמה שהיא מכינה אולי לא הכי טעים (והיא בעצמה תעדיף חלה קנויה) או עוגמת הנפש מזה שהגננת/ אמא שלה "סידרו אותה" וניסו למכור לה איזה שקר לבן? (ילדים אבל לא מבחינים בין שקר גדול לשקר לבן). מדובר פה בשתי דמויות שהבת שלך אמורה לסמוך עליהן וזה מאוד משמעותי להתפתחות שלה ולאופן שבו היא תתפוס את העולם כמקום חיובי ובטוח. אני חושבת שזו טעות גדולה לעשות כזה דבר... עדיף להתמודד עם האמת, ושתחבקי אותה בגלל איזה כישלון עם החלה, מאשר ללמד את הבת שלך חשדנות בבני אדם ואכזבה מרה הרבה יותר. את יכולה לנסות להיות יצירתית ולהסביר לה שהחלה בגן לא "בטיחותית" בגלל התנור ואופן האפייה, ולתת לה להכין משהו אחר כמו כדורי שוקולד. אם זה לא עובר מבחינת הגננת (עלול ליצור תרעומת אצל הילדים האחרים) את יכולה לתת לה להכין את החלה ולאפות אותה על מגש נפרד. לא תמיד אנחנו יכולים להגן על הילדים מאכזבות, אבל אנחנו בהחלט יכולים להיות דמויות אוהבות ומחזקות שעוזרות להם לעבור את זה. אני חושבת שהמשמעות של להיות הורה היא לא לחסוך מהילד שלך את האכזבות ואת הקשיים שיש בחיים, אלא לתמוך בו כשהוא נתקל בהם ולתת לו להבין שיש מישהו שהוא תמיד יהיה שם בשביל להישען עליו ולהיתמך בו. בגיל רך זה אחד הדברים הכי חשובים להתפתחות נפשית בריאה. אז זו דעתי- לא רעיון מוצלח, גם אם זה מעייף להתמודד שוב עם נושא החלות של שישי, כדאי לפתור את זה בדרך אחרת. בכל מקרה הרבה בהצלחה!! ושנת לימודים נהדרת וכיפית לך ולבתך...

2אנה

New member
כניראה לא הסברתי את עצמי כראוי...

החשש מאפיית חלה בגן הוא מזיהום משני. הגננת לא יכולה לקחת אחריות על זה. בשום פנים ואופן לא מחפשים פיתרון כדי שהחלה תצליח ותהייה טעימה. זה נחמד אבל לא המטרה כרגע. המטרה היא השמירה על בריאות הילדה. הגננת ביקשה שהיא תעבוד עם נטול גלוטן כדי שלא תילחץ מהשגחה מוגברת מעבר ליכולתה. בגלל שהפיתרון מרגיש לא נכון, פניתי אליכן. בכל מיקרה, לבקשתינו, סוכם היום שאפיית החלה בגן תדחה לשבוע הבא. אנא עיזרו לי למצוא פיתרון הולם שיכבד את הילדה תוך כדי שמירה על בריאותה.

למעלה