התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13

mali123451

New member
התייעצות דחופה! שאלה על פרוגילוטון ונערה בת 13

אני יודעת שזה לא הפורום המתאים אבל לא מצאתי פורום לרפואת נשים אז שולאת פה ואולי במקרה יש איזו אמא לנערה שמכירה כבר את המצב ויכולה לייעץ. אני קצת בלחץ.
הבת שלי כבר 8 חודשים מאז שקיבלה מחזור ורופא אמר שתיקח 3 חודשים פרוגילוטון בשביל להסדיר לה את המחזור, כי הוא ממש ארוך אצלה והיא כל הזמן במחזור מסכנה.
קראתי הרגע על התווית כל מיני תופעות לוואי והבנתי שזה גם כדורים הורמונלים ואני מפחדת לתת לה את זה.
יש פה מישהי אולי מבינה בזה והיה לה אותו מקרה. האם יש משהו חלופי? או האם כן לתת לה ללא חשש את הפרוגילוטון?

mykal

New member
קצת תוהה לגבי

שאלתך, קיבלת מרשם מרופא ששמע על הבעיה,
וזה מה שרשם.
מה שאת קראת אלו אזהרות של בתי החרושת לתרופות,
והם חייבים להזהיר כדי לכסות עצמם מול תביעה, ותמיד זה מוקצן.
אבל לטעמי יש לך 2 אופציות--
1)לחזור אליו להראות לו ולשמע מה דעתו.
2)אם את לא סומכת עליו ללכת לרופא פרטי, ולהתיעץ.

מה שתשמעי כאן איננו רםואי ומדריך להתנהלות רפואית.
עיצה כזו או כזו לא תראה מה ישפיע אצל הבת שלך.

רפואה שלימה.

סביון1

New member
את יודעת, בזמנו צרכתי הרבה הורמונים בגלל טיפולי פוריות

ההורמונים האלה עושים מצבי רוח כמו של מחזור. אני הייתי נעשית עצבנית ברמות מסוכנות בימים בהם נטלתי הורמונים. אף אחד לא הזהיר אותי מראש על זה, לא הרופא ולא העלונים של התרופות. גיליתי בדרך הקשה בכוחות עצמי ובעזרת פורום פוריות המיתולוגי של תפוז.
&nbsp
אני חושבת שזה רעיון טוב לחשוב פעמיים לפני שנוטלים הורמונים, ובפרט כשמדובר בילדה בת 13. אם כי הפורום הזה באמת איננו המקום המתאים להיוועץ בו.
&nbsp

mykal

New member
נו... אז...

האם חיויתי דיעה אם לקחת אם לא?
האם חיויתי דיעה בעד ההתענינות או לא?
זה שיש עוד תופעות שאת סבלת מהן--האם זה מנע ממך לקחת את התרופה?
לא כ"כ הבנתי מה אמרתי לא נכון שהערת לי?
אבל בסדר.

סביון1

New member
הכל בסדר..

לא הערתי לך על משהו לא נכון.
מה שניסיתי להגיד זה, שלפעמים האזהרות של חברת התרופות הן לא מוגזמות, אלא אפילו לוקות בחסר. אני עד היום לא מצליחה להבין איך לא כתוב כלום על עצבנות בתופעות הלוואי של איקקלומין, למשל (כדור שנתנו לחיזוק הביוץ). אני לא חושבת שאני מכירה מישהי שנטלה אותו ולא התחרפנה. והכרתי הרבה.. אז איך יתכן שהם מרשים לעצמם להתעלם? נשגב מבינתי.
&nbsp
עוד דוגמה היא תופעות הלואי בעלון של הריטלין. אני מתעצלת למצוא את העלון, אבל הסטטיסטיקה שהם מפרטים שם לגבי אחוז הילדים שריטלין גורם להם לחוסר תאבון, נראית לי תלושה מהמציאות. לפחות פה הם כן הזכירו את תופעת הלוואי, רק המעיטו בשכיחותה.

mykal

New member
הבנתי,

נראה ל שהם עושים אבחנה, בין נזק פיזי,
למצב רוח, שבעצם קורה גם לנשים לפני מחזור,
(לחלקן באופן קשה ביותר) אבל הוא חולף עם הפסקת לקיחת התרופה.
בעוד נזק פיזי עלול להיות בלתי הפיך.
תודה לאל שאינני נוטלת תרופות, אבל גיליתי שאין תרופה שלא גורמת נזק כלשהו,
כמובן הכל תלוי במינון.

snty

New member
מסכימה איתך

לו זו היתה בתי הייתי מאד מתלבטת אם לתת הורמונים.
לא תמיד סומכת על רופאים.

סביון1

New member
הגיוני שתרופה להסדרת המחזור תכיל הורמונים

אני מבינה מאד את החשש שלך לתת כזה כדור לביתך. עם זאת הפורום הזה ועצות שתקבלי כאן לא יעזרו לביתך אלא מקסימום לחרדות שלך, וזאת הרי לא המטרה.
&nbsp
ממליצה לך פשוט ללכת לעוד רופא על מנת לקבל חוות דעת נוספת.
&nbsp
רק בריאות.

תשמעי, היא רק בהתחלה,

ולפי מה שכתוב פה, זה טיפוסי לשנה הראשונה למחזור:
"אצל נערות שאך קיבלו מחזור, עשויים להופיע מחזורים לא סדירים, ארוכים וכבדים. אין הדבר מצביע על פתולוגיה כלשהי אלא על אי בשלות הורמונלית, שאופיינית לשנה הראשונה לקבלת הווסת"
https://www.haaretz.co.il/news/health/new-research/.premium-1.2142810

אני במקומך הייתי אומרת לה את זה, וממליצה לה לחכות עוד כמה חודשים לראות אם זה מסתדר לבד. מה שכן, הייתי עושה בדיקות דם לוודא שאין לה אנמיה בגלל הדם הרב - כי אם כן, אולי היא צריכה לקחת תוספת ברזל או וכו', עד שזה יסתדר.

mali123451

New member
תודה רבה. היא לא רוצה כבר לחכות כי ממש קשה לה

עם המחזור... זה מתסכל אותה...

הייתי מתייעצת בפורום פוריות

הנשים שם וודאי ידעו לספר לך ממקור ראשון על התופעות השונות. למיטב ידיעתי גלולות למניעת הריון מווסתות מאד את התופעות, הייתי שוקלת גם כיוון כזה, אם רלוונטי בשלב זה עבור בתך. ואני חושבת שהייתי מנצלת את המצב גם להסבר על כלל המחזור החודשי, ולא רק מנסה 'להיפטר' מן המטרד. לסיום - אישית אני לחלוטין בעד שימוש בתרופות לפתרון מצבים רפואיים מכל מיני סוגים - נשמע שבתך סובלת - הייתי מאפשרת שימוש בתרופה הורמונלית, רק מתייעצת עם רופא נוסף בשל גילה הצעיר ולמען השקט הנפשי שלי.

למעלה