התייעצות בקשר למטבח

Style Snob

New member
התייעצות בקשר למטבח

לאחרונה גיליתי את הפורום הזה ואשמח לשמוע את דעתכם.
אז בשעה טובה קנינו בית. הבית מקבלן אך הוא כבר כמעט מוכן כך שאין אפשרות להמון שינויים (אינסטלציה מוכנה, יש ריצוף וכו').
הדבר הראשון שהייתי רוצה להתייעץ לגביו זה המטבח (מצורפת תוכנית הקומה עם מידות).
התוכנית של הקבלן היא מטבח בצורת ר' כך שבקיר של החלון יהיו הכיור והגז והקיר שמול הכניסה יהיו הארונות הגבוהים והמקרר - מנסיון שלנו עם מטבח בתכנון דומה כרגע - מאוד מתסכל לעבוד ככה, אין לנו בכלל משטח עבודה ומקום אחסון.
אנחנו רוצים מטבח בצורת ח' ודי הייתי סגורה על זה, אבל בימים האחרונים אני מפחדת שהוא ייראה צפוף וקלסטרופובי מדיי.
אני אצרף בהמשך את התוכנית של המטבח ואשמח לשמוע את הערותיכם.
תודה מראש!!!

Style Snob

New member
תוכנית מטבח 3 ואחרון!

המידות פה כתובות בעיפרון אז - המידות של הארונות 60 והנישה של המקרר היא כרגע 100 אבל תגדל ל-125 כדי שנוכל לשים מקרר בעומק 60 שלא יבלוט ויקטין עוד יותר את החלל.

RGZ11

New member
תבדקו אפשרות לתכנן

את המטבח שאתם בעצמכם מזיזים ובוחנים את כל האפשרויות בדגם בגודל אמיתי ק"מ 1:1

חפשו בגוגל

"בית אחד לאחד"

zivaf2

New member
275 זה די צפוף למטבח ח'

במיוחד שהמקרר בצד השמאלי זה ביג נו-נו, הוא הרי עמוק יותר מהארונות, והפתיחה תהיה בעייתית וצפופה.
אם לא היה החלון בצד ימין- הייתי מעבירה לשם את המקרר. אך לא מעשי.
הייתי בודקת אפשרות למטבח מקבילים- כאשר המקרר ביקר הימני בקצה השמאלי, ומולו יחידת שיש ארוכה אך בעומק פחות מהסטנדרט- כ45-50 ס"מ.

Style Snob

New member
תודה על התגובה

המקרר מתוכנן להיות בקו ארונות (עומק 60) - האם זה משנה במעט את דעתך לגבי התוכנית?

zivaf2

New member
זה טיפה מקל

אך עדיין הייתי עושה את זה רק מתוך אילוץ גדול.
ממליצה שוב, לבדוק אופציה למטבח מקבילים.

bonny5

New member
אצלנו המטבח באותם גדלים

וויתרנו על צורת ה-ח לטובת שני פסים מקבילים כי גם לנו זה היה נראה צפות מידי. מבחינת כמות אחסון זה אותו דבר (120 ס"מ של אחסון מתבזבזים בהריגת הפינות), אבל לקחת בחשבון שיש פחות משטח עבודה.
בלי קשר, בדקתם את האפשרות של לנצל איכשהו את השטח שמתחת המדרגות מהצד של המטבח?

Style Snob

New member
היי,

שני פסים מקבילים זו אופציה שלא חשבנו עליה. באמת יש כזה הבדל בין ה-ח' למקבילים מבחינת הרגשת הצפיפות?
מה שנראה לי "קלסטרופובי" זה המרווח של ה-1.40 מ' בין הצלעות, במיוחד כשצלע אחת נראית עמוסה כי היא מורכבת מארונות גבוהים. איך את מרגישה כשאת עובדת במטבח?
לגבי השטח מתחת למדרגות - אנחנו כן ננצל אותו אבל לא בשלב הזה (
).
תודה!

zivaf2

New member
מציעה לכם

לחזור לחברת המטבחים ולבקש הדמיה של מטבח מקבילים. ההבדל הוא עצום מבחינת התחושה, כי ויזואלית עדיין רואים את כל הרוחב, שלא כמו באופציה שלך, שקיר הארונות הגבוהים למעשה מתפקד כקיר, חוסם לכל הגובה.

Style Snob

New member
רק בשביל להבין...

מה שאת מציעה זה בעצם לבטל את הארונות הגבוהים ולעשות 2 שורות של ארונות נמוכים עם שיש? (וכמובן מקרר בצד)

zivaf2

New member
לא בדיוק

כמו שאמרתי, המקרר יכול להיות בצד השמאלי של הקיר הימני (כלומר איפה שהיתה הפינה בשיש)
לצידו אפשר להכניס ארון גבוה של בילט אין, ומשם והלאה שיש.
בצלע ממול- שיש לכל האורך, אך בעומק 45-50 ס"מ. בדיעבד גם 60 יהיה בסדר.

bonny5

New member
אני יכולה להגיד לך שיש הבדל מהותי בהרגשה

בין המטבח שלנו ובין המטבח של השכנים שעשו במטבח זהה צורת "ח". הרבה פחות ".
כמו שזיוה כתבה - צלע אחת ממש ממשיכה עד התקרה ככה שזה נותן הרגשה של "קיר". המרווח בין הצלעות (אצלנו הוא 150 ס"מ) ממש מספק מבחינת נוחות.

החסרון היחיד שאני חושבת עליו הוא שיש פחות משטח עבודה. בנתיים זה ממש ממש מספיק לנו - אני מקווה שגם בעתיד...

bonny5

New member
אופס... בשורה הראשונה היה אמור להיות רשום

"הרבה פחות חסום"

מרי פופ

New member
בביתי מטבח ברוחב 275 בדיוק

עם מקרר במקום הכי לא מומלץ מבחינה עיצובית, מול הכניסה איפה שרואים... המקרר נמצא מול הבילט אין, והוא בולט ולא בקו הארונות ולצידו ארון מזווה... המטבח מקבילים כי הוא מסתיים בפינת אוכל גדולה של המטבח.
חסר לי משטח עבודה, מאוד, מאוד, למרות שגם בצד הנגדי יש משטח ברוחב 160.
לו היה בצורה "ח" זה לא היה משנה כלום כי הסוד הוא בתכנון הנכון של הפונקציות.
אני חושבת שאפשר לתכנן יופי של מטבח בנתונים הקיימים (אני ממליצה על מטבח "ח" החל מרוחב 260 ולכם יש יותר ובוודאי ובוודאי, אם מקרר אינטגרלי...
ממליצה לא להתפשר וללכת על מעצב/מתכנן מטבחים תותחי והכל יהיה בסדר.

nishnosh

New member
לי יש מטבח באורך 3.40 לערך ברוחב 2.80

בצורת "ח" וזה לא מרגיש קלסטרופובי בכלל (לעניות דעתי הלא מקצועית
)
זה אמנם מטבח קטן - רצוי היה עוד 30-50 ס"מ לרוחב - אבל זה מה יש

מצרפת תמונה של המטבח.

בהצלחה!

למעלה