התייעצות בנוגע לריהוט פגום

night mistress

New member
התייעצות בנוגע לריהוט פגום


בחודש אוגוסט קניתי ספה יקרה לטעמי. הספה הגיעה אלי אחרי שבוע. כעבור מספר ימים שמתי לב לפגמים מסויימים בספה (העור רפוי,יש בליטות שפוגעות בצורת הספה בגב הספה ומכערות אותה (הן היו מוסתרות ע"י הכריות), הרגליים מקוערות כלפי חוץ, הכריות נראות רע) התקשרתי למפעל וביקשתי שיבואו להחליף את הספה. אמא שלי אף נסעה ושוחחה עם מנהל החנות והוא הבטיח שאחרי החגים יחזרו אלי (בדיוק היה איזה חג). עברו החגים (חודש וחצי) ואף אחד לא הגיע. הרמתי בנתיים טלפונים כל שבוע ונתקלתי בחומה. בסופו של דבר התעצבנתי ואמרתי אחד הנציגים שוחחתי בטלפון שבמידה ולא יגיעו לראות את הספה עוד השבוע אני פונה הלאה למשפט - הוא הגיע למחרת. ראה את הספה. הסכים איתי ואמר שתוך שבועיים יבואו מהיצרן לראות את הספה ויחליפו אותה. עברו חודשיים ואף אחד לא הגיע כאשר כל פעם אמרו לי ש"יצרו איתי קשר" ואף אחד לא יצר קשר ולא בא. שבוע שעבר שוחחתי עם מנהל החנות שהבטיח שביום שלישי (שעבר)היצרן יגיע אבל הפתעה הוא לא הגיע והבהרתי לו שאני רוצה להגיש תביעה ותלונה למועצה לצרכנות והוא ביקש שאני אמתין רק עוד שבוע ואם הוא לא יגיע עד שלישי בבוקר אז שאני אעשה מה שאני רוצה וכן הוא הצהיר שהוא יודע שככה קניתי את הספה! אתמול בבוקר התקשרתי אליו ואמרתי לו ששלישי הגיע ושאף אחד לא יצר איתי קשר, שיבוא לקחת את הספה ויחזיר לי את הכסף וכן פיצוי על עוגמת הנפש-הוא סרב ואמר שאין ביטול עסקה. הסברתי לו שהם לא עומדים בתנאי האחריות שלו ושלא יכול להיות שלקוח צריך לחכות 4 חודשים לשרות ושאני רוצה החזר מלא כי הספה הגיעה אלי דפוקה ושאני לא בוטחת בהם ובאחריות שלהם, כי אם זה השרות שהם נותנים אז זה אומר לי המון לגבי המוצר עצמו. הוא אמר שאין החזרים ושאו שהרפד בא או שאני נשארת איתה כי אין פיתרון אחר ושהוא עכשיו שוחח איתו ושהוא יגיע אלי בערב. בערב הרפד הגיע אלי ופירק את הספה והרכיב אותה מחדש אצלי בבית וזאת למרות שהתעקשתי שיקחו אותה למפעל לסדר את זה (בעל החנות התקשר אלי ואמר שאני עושה לו בושות כי הרפד נסע שעתיים כדי להגיע אלי), דבר שזעזע אותי מאד כי זה היה נראה ממש רע למרות המאמצים שלו. ולמרות זה הפגמים במסגרת הספה והכריות המזעזעות נותרו אותו הדבר אך הרפד טען שהוא לא רואה אותם ושהנה הכל פיקס! אבל הבעיות עדיין שם, והן מרגיזות אותי, ואני רוצה פאקינג החזר! כתבתי היום מכתב למועצה לצרכנות, האם יש עוד דרך להתמודד עם זה לפני משפט? מה אני יכולה לדרוש? לדעתי מגיע לי גם פיצוי על עוגמת הנפש, מבחינתי כל חודש שהם לא הגיעו במסגרת האחריות שקול ל600 ש"ח (מחיר הפסה חלקי תקופת האחריות)..
 

night mistress

New member
תמונות של חלק מהפגמים..

שוחחתי שוב עם בעל המקום ושלחתי לו את התמונות, אמרתי לו שככה לא עובדים. חזר על עצמו-אין החזרים ואין החלפות. הוא עוד אומר שהרפד אמר לו שהוא הלך ממני ואני הייתי מרוצה.. איזה מרוצה? כמעט בכיתי, הייתי כבר עם דמעות בעיניים! בתמונה הזו אפשר לראות את הבליטה בגב הספה-הרפד טוען שזה לא קיים ואין בליטה.. אבל אפילו המצלמה רואה את זה.
 

night mistress

New member
והנה עוד אחת..

על הספה השניה, קצת קשה לראות את זה כי אין לי תאורה בחלק הזה, יש שתי בליטות בצורת ר' עד לאמצע גובה הספה.
 

dani666

New member
בלי תביעה בבימ'ש לתביעות קטנות -

כנראה לא תפתרי את הבעייה. תצטרכי למלא טופס תביעה ובו דרישה להשבת כספך תמורת החזרת הספה תוך פירוט הליקויים והטיפול הכושל. לפני הגשת תביעה שלחי לו עותק של הטופס עליו תכתבי "לפני הגשת תביעה" ובמכתב מצורף תני לו שבועיים להחזיר את כספך ותבהירי שבמידה ולא יוחזר, התביעה תוגש. ייתכן וזה יעזור (אני בספק לאור ההתנהגות אבל ייתכן. ובכל מקרה תוכלי להראות לשופט שניסית עד הרגע האחרון לפתור את הנושא ללא פנייה לבימ'ש). לא יעזור ? תגישי את התביעה. ועצה : תפסיקי לחשב את הפיצוי על עוגמת הנפש, ואל תזכירי את זה אפילו בתביעה. רק נזק כספי ממשי רלוונטי בגדול.
 
ומה אם...... הספק יטען בבית המשפט שמה שסופק מתאים למה ששולם ? בהחלט סוגיה מעניינת.
 

night mistress

New member
מה ששולם?

הספה עלתה 7 אלף ש"ח בקרוב.. אם זה מה שמקבלים על 7000 ש"ח אני תוהה מה הייתי מקבלת אם הייתי קונה ספה ב1000 ש"ח.. מעבר לכך שיש לו אחת כזו בול בתצוגה ואין לה אף אחת מהבעיות שציינתי..
 

night mistress

New member
אני חושבת שאין לי טעם בכלל לפנות אליו שוב..

כשדיברתי איתו בצהריים התשובה שלו הייתה "גם לנו יש עו"ד" תפני לבית משפט, ממני את לא תקבלי כגלום, ניסנו לתקן אותה (אצלי בבית כמו חאפרים ). שלחתי לו מייל עם התמונות הללו והצעתי לו 2 אופציות, או החזר מלא+החזר הובלה, או החלפה מלאה של הספה +פיצוי קטן על עוגמת הנפש לשיקולו. התשובה היא התעלמות מוחלטת. זה מה שמקבלים באחריות שלהם. בנתיים אני לא חושפת את שמם (אבל כל מי שרוצה מוזמן לפנות אלי במסר) מתוך תקווה שהדברים יסתדרו, אבל כמו שזה נראה אני הולכת להתחיל מסע כומתה שבו אספר בכל פורום שקשור לתחום את מה שקרה לי עם הסניף הזה ואזהיר אנשים שלא לקנות שם. קל לנצל אנשים.
 

night mistress

New member
אני שוקלת את זה בכובד ראש..

אני פשוט מפחדת שאם אני אחשוף את ם החנות אני אאבד את כל הסיכויים שאולי קיימים לסגור את הנושא יפה. למרות שלא נראה שזה יסגר יפה
 

night mistress

New member
לא


הם יושבים באיזור התעשיה של נתניה, לכאורה איזור של רהיטים יוקרתיים. ביום ראשון אגיש תביעה ואז אפרסם את שמם המלא מאחר ולא יהיה חשש להוצאת דיבה.
 
למעלה