התייעצות בבקשה...

• פותח הנושא sonr
  • פורסם בתאריך

sonr

New member
התייעצות בבקשה...

שלום לכולן, יש לי שאלה שמדאיגה אותי.
בחודש שעבר לפני איחור במחזור עשיתי בדיקה ביתית שהייתה חיובית חלשה ואחריה בדיקת דם שהראתה בטא 8. האופציות כמובן היו - הריון מאד צעיר או הריון כימי. יום למחרת (בדיוק ביום שהייתי אמורה לקבל מחזור) החל דימום חזק שנמשך 5 ימים והיה מחזור לכל דבר. מכאן הסקתי שהיה הריון כימי ולא מצאתי לנכון לוודא שהבטא התאפסה משום שהדימום היה ממש של מחזור. מיד לאחר סיום המחזור ההוא התחלנו שוב לנסות, בדקתי אפילו חום שחר ולדעתי זיהיתי ביוץ. היום, יום 11 אחרי הביוץ עשיתי בדיקת הריון והיא יצאה חיובית. הפס שמופיע הוא מאוד ברור ולמעשה מפה באה הדאגה... חשבתי שהפס אמור להיות ממש ממש חלשלוש בשלב זה ופתאום התחלתי לפחד שמא זה שאריות בטא מההריון הכימי, או שאולי זה בכלל לא היה הריון כימי אלא איזושהי וריאציה לא תקינה אחרת. בקיצור

kriz

New member
הדבר הכי נכון לעשות לדעתי

הוא לחכות ליום ראשון ואז לעשות בדיקת בטא.
קשה לי להאמין שאחרי הריון כימי יש שאריות של ההריון שניתן לראות בבדיקה ביתית.

בעקרון תחשבי שאם לא היית חושבת על כניסה להריון ולא היית בודקת בבדיקה ביתית או בטא והיית מקבלת מחזור היית חושבת שזה מחזור רגיל ולא היית הולכת לבדוק כלום וממשיכה כרגיל.

בקיצור, לחכות ליום ראשון, לעשות בטא ושיהיה בהצלחה

אמילי78

New member
אני לא יודעת באיזה קופה את אבל

אולי את יכולה ללכת למוקד.
במכבי יש מוקד חירום באסותא - עולה 76 שקל בשישבת, את יכולה להתלונן על כאבים ולספר את הסיפור לומר שאת חוששת אולי מהריון חוץ רחמי (חו"ח) ולעשות אולטראסאונד, בשביל להיות רגועה...

תעשי בטא ולפי הכמות יהיה לך מדד

אבל הבדיקות הביתיות לא תמיד תואמות בטא. אני עשיתי בדיקה בגלל תחושה פיזית לא טובה . היינו בהפסקה של טיפולים. אני לא מקבלת אז אין לי מדד והפס היה נורא חזק והבטא היתה 21 שזה גבולי.....אם הבטא יותר מ1000 תעשי א.ס ותוודאו תקינות. חשוב לוודא ירידת בטא כי דימום יכול להעיד גם על חוץ רחמי ולא רק על כימי. אגב יש הריונות שממשיכים אחרי שיטפונות

sonr

New member
אבל השאלה היא...

האם יש הריונות שנמשכים אחרי כזה דימום מאסיבי של 5 ימים? שמעתי על דימומים, אבל לא כאלה. בכל מקרה ברור שצריך בטא בדם - פשוט אין לי סבלנות לחכות ליום ראשון :). תודה על התגובה הזריזה

kriz

New member
ברור שאין סבלנות...

תנסי למלא לך את מחר בכל מיני דברים שאת אוהבת לעשות כדי שהזמן יעבור מהר

אמרת שעשית בדיקת חום וגילית את העלייה בביוץ אז באמת הגיוני יותר שלפני חודש זה היה הריון כימי.

ולפי מה שאני יודעת יש הריונות שיש דימומים ממש כמו מחזור בהתחלה...

לא יודעת האם זה שאריות

אבל יודעת שקו ברור וחזק יכול להופיע בשלב מאוד מוקדם זה קרה אצלי בשלושת הפעמים כך שזה לא המדד...
בהצלחה

MiMamiMexicana

New member
קרה לי אותו דבר, עם בטא 7

יכולה לספר לך ש10 ימים אחרי ה"הפלה" זיהיתי בוודאות ביוץ, זה היה ב24 לספט' וב15 לאוקט' עשיתי בדיקה שהייתה חיובית, היום אני תיכב יולדת ;)
בהצלחה!

sonr

New member
וואו...

אבל עשית וידוא איפוס הבטא אחרי שזה קרה?
בכל מקרה איזו הודעה מעודדת, כל כך מודה לך :).
שתהיה לידה קלה!

MiMamiMexicana

New member
לא, לא וידאתי, הופתעתי שהיה ביוץ

רק 10 ימים אחרי שזה נפל, ניסינו וזה הצליח =)
מאחלת המון בהצלחה!

miki214

New member
בדיקת דם זה הדבר הכי אמין

אני יכולה להגיד לך שאני עשיתי בדיקת הריון ביתית ובכלל יצא שלילי, עברו כמה ימים עשיתי דם ויצא חיובי.

למעלה