התחנה המרכזית של וילנא, אפריל 2000

מצב
הנושא נעול.

david80

Member
תחנה מרכזית?

צולם בעיר קטנה בליטא
תחנה מרכזית?
אני לא חושב שזה (התמונות של בני) תחנה מרכזית של ממש, אלא חניית אוטובוסים או סתם מסוף. אולי אני טועה אבל אני חושב שאנחנו (הישראלים) "המצאנו" את ה"תחנה מרכזית" לאוטובוסים (עובדה שהת"מ החדשה בת"א מופיע בספר השיאים כגדולה בעולם). תחנה מרכזית בחו"ל זהו בד"כ תחנת רכבת!

זאת אכן התחנה המרכזית

תחנה מרכזית?
אני לא חושב שזה (התמונות של בני) תחנה מרכזית של ממש, אלא חניית אוטובוסים או סתם מסוף. אולי אני טועה אבל אני חושב שאנחנו (הישראלים) "המצאנו" את ה"תחנה מרכזית" לאוטובוסים (עובדה שהת"מ החדשה בת"א מופיע בספר השיאים כגדולה בעולם). תחנה מרכזית בחו"ל זהו בד"כ תחנת רכבת!
זאת אכן התחנה המרכזית
והמסוף לנסיעות בינעירוניות ובינלאומיות. הוא צמוד לתחנת הרכבת. כך גם בריגה ובטאלין.

luckydude

Active member
ניו יורק

תחנה מרכזית?
ניו יורק
בניו יורק למשל יש "תחנה מרכזית" (אוטובוסים) גדולה מאוד שבה עוברים כ 200,000 נוסעים ביום. כמובן שזה לא מפתיע כי בניו יורק יש גם שתי תחנות רכבת גדולות (גרנד סנטרל טרמינל ופן סטיישן) בנוסף לארבעה שדות תעופה (JFK, EWR, LGA, ISP).

איליה.

New member
אני חושב שהאוטובוס יוצר בעיר לבוב

שבאוקראינה, על פי האות ל´ שנראית כמו משולש הפוך. אוטובוסים מאותו מפעל נסעו בכל רחבי ברית המועצות ועדיין משתמשים בהם במדינות ברה"מ לשעבר. מנסיון, בסנקט-פטרבורג ופרבריה עדיין נוסעים הרבה אוטובוסים מתפרקים (ממש מתפקרים, עם חלקי שילדה חסרים), רועשים ומסריחים, שיוצרו במפעל לבוב מתישהו לפני המבול.

על האוטובוס כתוב Autosan

שבאוקראינה, על פי האות ל´ שנראית כמו משולש הפוך. אוטובוסים מאותו מפעל נסעו בכל רחבי ברית המועצות ועדיין משתמשים בהם במדינות ברה"מ לשעבר. מנסיון, בסנקט-פטרבורג ופרבריה עדיין נוסעים הרבה אוטובוסים מתפרקים (ממש מתפקרים, עם חלקי שילדה חסרים), רועשים ומסריחים, שיוצרו במפעל לבוב מתישהו לפני המבול.
על האוטובוס כתוב Autosan
או משהו כזה...זה המפעל מלבוב?

איליה.

New member
אם כתוב משהו באותיות לטיניות

על האוטובוס כתוב Autosan
או משהו כזה...זה המפעל מלבוב?
אם כתוב משהו באותיות לטיניות
אז כנראה שהליטאים הוסיפו את הכיתוב, כי על האוטובוס כפי שיוצר בלבוב צריך להיות כתוב רק בכתב קירילי. כל זה כמובן בתנאי שההשערה שלי לגבי לבוב נכונה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה