התחזית

avi k 2

Active member
התחזית

התחזית לחמישי 06/11/14 עד יום שלישי 11/11/14.

יום חמישי – בהיר עד מעונן חלקית, הטמפ' יעלו ונאה. הרוח מזרחית קלה, בלילה הרוח תתחזק בהרי הצפון ובצפון הארץ למתונה.

יום שישי – בהיר עד מעונן חלקית בעננות גבוהה, הטמפ' יעלו עוד עלייה קלה והלחות תרד. ינשבו רוחות מזרחיות עד דרום מזרחיות ערות , בהרי הצפון ובצפון הארץ יש לצפות לרוחות עזות עד סוערות( 50-70 קמ"ש) בעיקר משעות הערב.

שבת – בהיר בדרך כלל, בבוקר עדיין מעט עננות גבוהה. הטמפ' יעלו עוד עלייה קלה והם יהיו גבוהות מהרגיל לעונה, יהיה יבש. ינשבו רוחות מזרחיות עד דרומיות מזרחיות מתונות עד ערות ברחבי הארץ ובצפון הארץ עזות עד סוערות, בלילה הרוח תיחלש מעט.

יום ראשון – בהיר בדרך כלל, הטמפ' יעלו עוד עלייה קלה ויהיו גבוהות מהרגיל לעונה , יהיה יבש. הרוח מזרחית עד דרומית מזרחית מתונה.

יום שני – בהיר עד מעונן חלקית, הטמפ' ללא שינוי ניכר ויבש. הרוח מזרחית קלה עד מתונה.

יום שלישי – מעונן חלקית בעננות גבוהה, הטמפ' ללא שינוי ניכר. הרוח מזרחית קלה.

עד כאן התחזית ( זוהי תחזית לא רשמית וכך צריך להתייחס אליה )
קוז'קרו אבי – חובב מזג האוויר.

tcu6

New member
רפרקציה מזרחית. תכוננות לטענות על חשמל

סטטי, יובש ושרקיות.
אבי תודה על התחזית. חבל שהיא כזו מיבשת.

ר ו פ ן

New member
אני שונא שאראקייות

אפילו שאילפתי הכלב לרוץ ולהביא לי הכפה..

ר ו פ ן

New member
תודה. אפשר אולי 'הסבר טכני' לגבי השאראקייות?

מה גורם להן?
האם יש קשר בין הופעתן לרפרקציה שלאחר השבוע הסוער?

ר ו פ ן

New member
כן, תמיד אני רציני, תודה. ועוד משהו

מעבר להפרשי הלחצים ותנוטעת הגושים הצנטריפוגלית, חסרה לי נקודה קטנה בהבנה, מדוע הן כל כך 'אלימות' ועוצמתייות?

ronenrad

New member
יש סיבות שונות למזרחיות

אי"ס, רמה טורקית\אסיתית \ סיבירית, ואפילו שקע שרבי במקרים מסוימים
רוח נובעת מהפרשי לחץ - ואפשר לראות אותה גם כתוצאה של הפרשי טמפרטורה (בריזה זרם סילון פולרי ועד)
לא כל המזרחיות עוצמתיות כל מקרה לגופו

Riz Yaniv

New member
כמובן שיש קשר. אחד הגורמים לשרקיות זה רכס.

והתרכסות לאחר מערכת, היא רפרקציה.
כמו שרונן ציין, יש עוד גורמים רבים למזרחיות חזקות, רכס/רמה היא אחת הסיבות הנפוצות.
רק ארחיב שכפי שרונן ציין, רוח היא תוצר של הפרשי לחצי אוויר, אך יש גם מרכיב של כוח צנטריפוגלי.
בשקע, הכוח הצנטריפוגלי "מתקזז" עם הפרש כיוון הלחצים, בעוד ברמה, הכוח מתווסף.
לכן עבור הפרש לחצים נתון, נניח הפרש של 10 מ"ב ל-1,000 ק"מ, רכס ייצר רוח חזקה יותר משקע בעל אותו גרדיאנט לחצים.

ר ו פ ן

New member
או.קיי. 2 השורות שלהסיפא, סידרו לי את זה בראש

'הכח מתווסף'

עכשיו אפשר לישון

למעלה