התגלה נוזל בחצוצרה לאחר 4 שאיבות

spirt20

New member
התגלה נוזל בחצוצרה לאחר 4 שאיבות

אז ככה לפני שנה וחודש התחלתי טיפולים, הוותיקות פה מכירות אותי
התחלתי את הטיפולים על תקן לא מוסברים .. למרות שהתגלתה חסימה חלקית בחצוצרה אחת. עשיתי 3 הפריות וחמש החזרות של עוברים יפים מאוד עד סבבה, משהו שמישהי בת 27 לגמרי אמורה לקלוט .. אך אצלי ללא הצלחה, ההיסטוסקרופיה יצאה תקינה והרירית תמיד יפה .. הזרע מפרה כמעט ב90 אחוז ותמיד יש כ50% עוברים. על פניו הכל היה די מעודד אבל עדיין רק בהחזרה חמישית שבה הוחזרו 3 טריים נקלטתי לכימי.. החלטתי להחליף רופא , כי תמיד זה הי. פרוטוקול קצר, אחרי שבוע זריקות שאיבה, החזרה וחוזר חלילה. עברתי לבר חווה כולי אופטימית עשינו פרוטוקול משוגע, בר חווה החליט לפגוע בכל הכיוונים ולמרות שאין בעיית קרישיות או בלוטה, נתן אסטרואידים, קלקסן ואפילו אנטיביוטיקה .. ניגשנו לשאיבה.. לאחר מתן אוביטרל ודקפפטיל כי הפעם היה סכנת גירוי יתר.... נשאבו 13, מתוכן 11 תקינות.. הופרו 9 ונשארו 5 עוברים חלק בדרגה a וחלק בדרגה b ואני שמחה ואופטימית.. בר חווה מתקשר אליי יומיים אחרי השאיבה( בר חווה בחיים לא מתקשר) ואמר שלא תהיה החזרה כי בחצוצרה החסומה יש נוזל מה שמסביר את מה שעברתי עד כה.. אז אני צריכה להתעודד. אבל קשה לי לדעת שעברתי 4 שאיבות כאשר הבנתי שהסיכוי הוא נמוך ביותר מחמישים אחוז והסיכוי להפיל או להריון כימי הוא כפול ומכופל..לכן ההמלצה היא כריצתה של החצוצרה. אני מפחדת מהניתוח, מהתוצאות של אחרי. אחרי שנה שלמה שעברתי בה כל כך הרבה, אני מפחדת שדווקא עכשיו איבדתי כוחות. עודדתי כל כך הרבה פה , ראיתי איך כולן מגשימות את החלום ואצלי הוא הולך ומתרחק .. ואני פתאום מפחדת. זה פתאטי אבל אני באמת צריכה עידוד, שכנוע שזה יגמר ובסוף זה יקרה.. התחתנתי ילדונת בת 25 אחרי סיום התואר.. ישר לתרופות שאיבות והחזרות וזה קשה

orile32

New member
חיבוק גדול

אני חושבת שבר חווה צודק ואת באמת צריכה להתעודד! אם מצאו את הסיבה לבעיית ההשתרשות זה פתח לפתרון הבעיה והריון תקין!

ענבל ח1 עברה ניתוח להסרת חצוצרה ונקלטה בטיפול הראשון אחריו. (אמנם ההריון לא שרד אם קראת את השרשור האחרון שלה כאן
אבל בכל זאת, היא נקלטה מהר אחרי הניתוח).
&nbsp
אל תאבדי כוחות! את בידיים מצוינות ואני בטוחה שהדרך להריון תקין תתקצר מעכשיו...
אגב, אפשר לשאול איך גילו לך נוזל בחצוצרה אחרי שאיבה? חשבתי שזה משהו שמגלים רק בצילום רחם לא? האם היה משהו בביציות שהעיד על נוזל בחצוצרה?
&nbsp
בהצלחה רבה וחיבוק ענק

spirt20

New member
היי מאמי

אצלי הביציות ואיכות העוברים היו טובים , נוזל לא משפיע על כך.. אלא מונע הפריה באופן טבעי ומונע השרשה בשל הרעל שהחצוצרה מפרישה לרחם. ב 65 אחוז מהמקרים מאבחנים נוזל בצילום רחם, אצלי הוא יצא תקין יחד עם ההיסטוסקרופיה.. נוזל זה די טריקי כי רק מעל כמות מסויימת ניתן לראות בשאיבה או בצילום.. הדרך הבטוחה היא אבחון בלספרוסקופיה .. אבל אם אין לה חסימה בחצוצרה הסיכוי קלוש שיש לך נוזל. תודה על העידוד

טוליתי

New member
אף על פי שאת עצובה עכשיו

ומותשת מהדרך שעברת, ההודעה שקיבלת מבר חוה היא הודעה משמחת מאוד. כשלא יודעים מה הבעייה הדרך עלולה להתארך. כשיודעים מה הבעייה - הפתרון מהיר.
תעכלי את הבשורה, תצברי כוחות להחזרה המנצחת שלך.

טוליתי

New member
ממשיכה כאן.

זו בשורה מצוינת שמקרבת אותך לסוף הטוב. שפר עלייך מזלך וגילו את הבעייה. יש מטופלות לא מעטות שלא ברור מה הבעייה אצלן, והן ממשיכות בטיפולים עוד ועוד מבלי מוצא. כשעולים על בעיה - הדרך מתקצרת. חצוצרה עם נוזלים יכולה לעשות לא רק בעיית השתרשות. היא מגדילה את הסיכון להריון מחוץ לרחם על סיבוכיו הקשים, כך שהניתוח הזה למעשה יעשה אותך לא רק יותר פורייה, אלא גם יותר בריאה - עם פחות סיכון לדבר הנורא הזה - הריון מחוץ לרחם.
מאחלת לך התאוששות קלה מהניתוח,
ולאחריה ההריון המיוחל.
&nbsp

זה באמת מצב מעודד

תראי, אני לא מכירה את הבעיה שלך. אנחנו התחלנו IVF על רקע בעיית זרע וכשזה לא הלך כל כך מהר הרופא שלי לא קפא על השמרים ועשה גם לי בדיקות כל הזמן. אחרי 5 החזרות נשלחתי להיסטרוסקופיה ושם רופא נוראי קבע שיש לי מחיצה ברחם.
התבאסתי נורא שעברתי את כל מה שעברתי בלי לדעת על הבעיה והייתי ממש בבאסה. בהתחלה חששתי מהניתוח ושאלתי את עצמי מה אני עוד מוכנה לעבור בשביל להשיג את המטרה, ואם הניתוח באמת יעזור או שאני סתם אעבור עוד פרוצדורה נוראית ואם זה לא סתם יעשה לי נזק ולא יתן כלום.
מהר מאוד התעודדתי, הבנתי שהניתוח לא כזה נורא, ושמצאנו את הבעיה ועכשיו הדרך לפתרון קלה, מצאתי לי מנתח ותכננתי מהר לסיים עם כל הסיפור וכבר ראיתי את הסוף.
אצלי זה הסתיים קצת אחרת כי בסוף ב US שללו את הממצא וכל הניתוח בוטל. הייתי ברגשות מעורבים - מצד אחד הקלה שאין ניתוח, מצד שני חזרה למתח של לפני כן שלא ברור למה העוברים לא נקלטים.
אבל הנקודה היא, שאם מוצאים את הבעיה ויודעים לטפל זה באמת מעודד ומקדם למטרה וזה כל מה שאת צריכה לחשוב עליו עכשיו. אני בטח טועה, אבל יכול להיות שאחרי שיפתרו את זה תוכלי להקלט בטבעי? כי זה נשמע אפשרי, ואז זה בכלל מעולה.
חוץ מזה, נכון שזה לא קל שהתחלת בגיל מוקדם, אבל מצד שני זה ממש חכם והסיכויים שלך גבוהים והשעון הביולוגי פחות לוחץ.
שיהיה בהצלחה ותעברי את זה בקלות, קטן עליך, בעיקר כשיש תקווה שזה הסוף!

spirt20

New member
חיממת לי את הלב

לפי קאופמן יש סיכוי לטבעי .. אבל מטופלת פוריות שכמותי בכלל לא בונה על זה . רק רוצה הריון תקין ולא אכפת לי איך
תודה וחיממת לי את הלב

ענבל ח1

New member
יקירתי ספירט

מי כמוני מבינה אותך?
אמנם אצלי גילו יחסית בהתחלה את הנוזל אבל בהנחיית רופאי הראשון שסבר שזה לא נוזל (משום מה), עברתי 2 הזרעות ושתי הפריות שלא נקלטו. רק אחרי שגמלה ההחלטה בלבי לעבור ניתוח בניגוד לדעתו של רופאי, נקלטתי וכידוע לך, מיד בהפרייה הראשונה שאחרי הניתוח.
מבטיחה לך שתצלחי את הניתוח בקלות! התופעות של אחרי די קלות, מעט מיחושים וכאבים בכתפיים כתוצאה מניפוח הבטן עם הגז. זה עובר תוך כמה ימים וכך גם התחושה המציקה בתפרים. אבל באמת שלא כואב ותוך מספר ימים תשובי לעבודה. למעשה, החלום כלל לא מתרחק. הוא קרוב מתמיד! ואת יודעת את זה. נראה לי שזה פשוט ״רגליים קרות״ לקראת הניתוח וזה טבעי.
תשמרי על אופטימיות. את אוטוטו בהריון!
דברי איתי מתי שתרצי. נשיקות

spirt20

New member
אוהבת אותך
המון המון

קצת רגליים קרות ������אבל עכשיו החזרת לי את האופטימיות

נונו2014

New member
להפך ממי את צריכה להתעודד

שזה לא נמשך עוד ועוד זמן...
ראיתי הרבה בנות אצל הרופא הקודם שלי שעשו נסיונות גם אצלו ולא נקלטו ..ברגע שהחצוצרה הוסרה ישר נכנסו להריון בטיפול העוקב.
מאוד מתסכל לחשוב שההסבר שלכם והלוואי שזה יהיה ההסבר היחיד..לקח כלכך זמן וכוחות עד שעלו עליו..
אני כמוך התחלתי עם הסיוט בגיל 27 אבל התחתנתי לפנייך בגיל 23 ..ותמיד בוכה על הזמן הרב שעבר מבלי שאף אחד יגלה מה לא בסדר ..
אבל מעכשיו הכל אינשאללה מאחורייך לשנס מותניים ולהמשיך לעבר המטרה שלך ..

את צריכה לשמוח!

זה שמצאו את הבעיה זה הדבר החשוב ביותר! אני שמחה שעברת רופא ושגילו את זה... ומקווה ומאחלת לך שתעברי את הניתוח במהרה ויחזירו לך את הקפואים היפים שלך לתשעה חודשים מלאים ותקינים :)

spirt20

New member
בר חווה גילה בשאיבה הראשונה

שלי אצלו( רביעית שלי במספר חח).

Caitriona

New member
זאת אומרת שכל רופא פוריות אמור לעלות על זה?

למרות שזה נשמע מפחיד- לכרות חצוצרה- נשמע שעלו אצלך על הבעיה וזה כנראה הגורם. זה חדשות טובות! (כן, נשמע מוזר, אני יודעת). בכל אופן, שיהיה לך בהצלחה!! ואל תתיאשי!
גם אנחנו בנגזרת הלא מוסברים. בסבב הזה (יש לי ילדה בת שנתיים וחצי מהפריה שהצליחה על הסבב הראשון- הסיבה לטיפולים היא בעיית זרע) שנמשך כבר למעלה משנה היו שלוש שאיבות וסה"כ 17 עוברים הוחזרו.
כולם מושלמים, יפים, חלקם היו בלסטו', תמיד הרירית עבה (עם ובלי הורמונים), היסטורוסקופיה תקינה, אין חשד לקרישיות ועדיין אף עובר לא השתרש.
אני אחרי סבב כושל נוסף ואני תוהה אם גם אצלי זו אולי הבעיה. עשיתי צילום רחם לפני ארבע שנים ומאז היה לי גם תסביב שחלה וגם הריון ולידה.
בקיצור, אני אובדת עצות.

טוליתי

New member
אמור הוא שם של
...

נתקלתי במספיק רופאים שפחות מסתכלים על עניין הנוזל, על אף שידוע שהוא יכול להפריע להשתרשות.
אני יודעת שפרופ' משיח מאוד מדקדק בנושא.
במקרה הנ"ל, רופא הפוריות, ד"ר בר חוה, הוא גם מומחה לאולטרסאונד, ומאוד חשוב לו להחזיר בתנאים אופטימליים. הייתה לי פעם החזרה שהוא ביטל כי ראה נוזל ברחם. האחות ציינה שכלך רופא אחר היה מחזיר עוברים גם במצב כזה, ואני מאמינה לה.

למעלה