התבוננות בנשימה-- הודעה לדניאל

התבוננות בנשימה-- הודעה לדניאל

המדיטציה אותה אני עושה היא התבוננות או מודעות לנשימה והיא נקראת בסוטרות הבודהיסטיות הקדומות שהועברו בעל-פה ואח''כ בכתב בשפת פאלי-- אנאפנאסאטי. מטרות המדיטציה היא ההתעוררות (Bodhi), או מה שידוע בשם שכיח יותר-- 'הארה', אבל בדיוק רב יותר אני מספר לך/כם שעל פי המסורת הבודהיסטית הקדומה (תראוודה-- אסכולת הזקנים) ישנן 4 דרגות הארה ועל פי מסורות המהאיאנה (המרכבה-הגדולה) ישנן 52 דרגות של הארה (כשהאחרונה היא בודהיות, כלומר האדם שהגשים את הדהארמה כפי שהורה אותה הבודהא הופך לבודהא בעצמו), והשיחרור המוחלט מגלגל הלידות והמיתות-- סאמסארה. כדי להסביר לך את כל אחד מהדברים הללו אצטרך לכתוב מאמרים ארוכים מאוד שמתארים ומסבירים את התורה הבודהיסטית לפרטיה וזה כולל גם הסברים ארוכים ומפורטים ביותר איך המדיטציה הזו פועלת בפרקטיקה, מבצע שבתנאי חיי הנוכחיים הוא בלתי-אפשרי לי. אם תירצה (אתה או כל אחד אחר) נוכל לפתוח בשירשור זה דיון בגבולות סבירים (בשבילי, לפחות) על התורה הבודהיסטית והפרקטיקות שלה, וכמו כן אם תהיה אתה או מישהו אחר מעוניין/נים בהרחבות והעמקות אוכל להפנות אתכם בקישורים להודעות קודמות שלי בפורום שעסקו בנושאים אלה וגם למאגרי-מידע נוספים ברחבי הרשת. כל טוב וסופשבוע נהדר שיהיה לכולנו, שנטידווה

למעלה