התאהבתי בכובע הנזיר ובחוטמיות

בת יענה3

New member
התאהבתי בכובע הנזיר ובחוטמיות

בעקבות התמונות המדהימות שהעלו פה לפורום. ולכן זקוקה להסברים: כובע הנזיר: קראתי באינטרנט שהוא חד שנתי, האם זה אומר שהעלים הירוקים שלו מחזיקים רק שנה ואז נעלמים? כמה חודשים בשנה הוא פורח? האם גם הפריחה לשנה בודדת בלבד? שותלים או זורעים אותו? באיזה חודש? חוטמיות: לא מצאתי מידע על כך בחיפוש באינטרנט אז כל מידע בסיסי יתרום לי- האם זה עונתי או רב שנתי? איזה תנאים צריך, מתי פורח? שלכם באהבה (כל כך שמחה שמצאתי את הפורום הזה. תמיד כל כך יפה פה. הכל פורח ובעיקר רמת הנתינה והשיתוף שלכם)

r66

New member
כובע הנזיר חד שנתי עליו ופרחיו

ניתנים לקישוט ולאכילה בסלט.כל פרח מייצר זרעים. זורעים וזהו. אם הוא מבויית על מקום מסויים הוא יצא שם כל עונה כמו שעון. חוטמית ג"כ חד-שנתית.... אולי משניהם יש גם רב שנתיים/לא מכירה. חוטמית מייצרת כמו אדירה של זרעים בכל פרח...גם כן נזרעת, אבל בקלות ניתן לנייד שתילים ממקום למקו...כנ"ל גם כ.הנזיר ברוכה הנמצאת
תהני

בת יענה3

New member
תודה ../images/Emo24.gif אם הוא חד שנתי אז איך

הוא יוצא כל עונה כל שנה? לא ברור לי חד שנתי נראה לי בסתירה לכך שהוא נמצא יותר משנה אחת. חד שנתי זה לא צמח של שנה אחת? סליחה על הבורות אבל אני באמת מנסה להיות תלמידה טובה ומבטיחה להפנים את התשובה להבא...

Rוני

New member
הזרעים שלו מתפזרים והוא משתלט על

כל חלקה טובה הוצאתי השנה המון צמחים קטנים שנבטו לי במקומות לא מתאימים והשארתי אחרים בכל מקרה זה משתלט וחונק חלק ממה שהיה בערוגה

בקשר לחוטמית הזעפנית

אצלי הן ממש לא קראו את ההוראות של הגידול שלהן, אצלי הן ממשיכות לחיות בחורף, גם עם קצת בדיכאון ממזג האויר, ומיד שמתחיל להתחמם הם פשוט צומחות עם כל האנרגיה שנאגרה אצלם כל החורף, עכשו אצלי כול עלה בקוטר של צלחת ענקית, אז מעבירה את האנרגיות מן הגינה שלי לכול המגדלים המקסימים. וכן שכחתי לציין שמזה התגעגעתי. צילומים בהקדם האפשרי

l g433

New member
../images/Emo20.gif

כובע נזיר הוא צמח כיסוי מעולה, חד שנתי, הגדל גם בשמש וגם בחצי צל. כפי שרינה אמרה שעון שוויצרי פרייר לידו. לגבי חוטמית יש המון מידע, עשי חיפוש הגוגל.

arielra1

New member
למכירה בחינם זרעי חוטמיות

כפי שנאמר, החוטמיות מזריעות את עצמן ומ15 בערך שנה שעברה יש לי המון זרעים ועשרות רבות (אני לא מגזים) של שתילים. מי שרוצה זרעים שישלח פרטים במסר אישי ואשלח לו, מי שרוצה להנות עוד השנה מוזמן להגיע אליי ולקחת שתילים (אזור מודיעין).

בת יענה3

New member
ok- עדיין לא הבנתי (אייקון מבוכה)

משהו יכול להסביר לי מה הכוונה חד שנתי שזורע עצמו ואז נשאר לעוןד שנים? ואיך לתרגם את זה באופן מעשי לתפקיד שלי- האם זה דורש הרבה השקעה- לשים זרעים במקרר וכד'. אנחנו רוצים גינה קלה לתפעול לאורך זמן. שההשקעה המסיבית תהיה עכשיו ואח"כ רק להשקות, לדשן וקצת לקצוץ- קצת דומה לטיפול בעצים שלנו. לא רוצה כל תקופה מסויימת להתחיל לתכנן אותה מחדש ולשתול מחדש (לכן אנחנו מעדיפים ללא צמחים עונתיים). אני יודעת שבלוח הזמנים שלנו פשוט לא נעמוד בזה.

סמסיים

New member
כלום השקעה

כובע הנזיר שגומר את עונתו - נעלם ואז, במפתיע כשמגיע זמנו שוב הוא מבצבץ. מה שנקרא - מזריע את עצמו. אחד הצמחים הכי הכי קלים לגידול. נשמע לי מתאים ללוח הזמנים שלכם

Rוני

New member
הצמח המקורי נובל

מה שיש לך אחר כך מהזרע זה צמח חדש שבתום העונה ינבול שוב. זה לא אותו הצמח עצמו אלא אחר. רב שנתיים חוזרים מעצמם בעונות המתאימות. ולגבי הזרעים, את יכולה לנסות לאסוף כמה שיותר ולזרוע במקומות שמתאימים לך וכך לא יהיה לך חבל להוציא את הצמחים מהמקומות שלא מתאימים לך

בת יענה3

New member
תודה רוני../images/Emo24.gif ועוד משהו

האם המסקנה הבאה נכונה: גם עונתיים וגם חד שנתיים פורחים בעונה מסויימת. ההבדל בין עונתיים לחד שנתיים שעונתיים לא חוזרים בשנה שלאחר מכן והחד שנתיים כן מאחר וזורעים עצמם מחדש. לעומתם רב שנתיים הם צמחים שלא פורחים רק בעונה מסויימת אלא הפריחה שלהם היא מספר רב יותר של חודשים בשנה, וגם הם כמו החד שנתיים אינם רק לשנה אחת. האם הבנתי? יש 100 או שנכשלתי שוב?

ציפי666

New member
../images/Emo132.gif נכשלת, נא לגשת למבחן חוזר

עונתיים = חד שנתיים. מבין העונתיים יש כאלה שזורעים את עצמם בקלות ויש כאלה שלא - תלוי גם אם היתה הפרייה של הפרחים ונוצרו זרעים. בסוף העונה מתים ובשנה שלאחר מכן אם הופיעו מחדש אלה צמחים חדשים שנבטו מהזרעים. רב שנתיים - גם להם יש עונה לפריחה ורובם פורחים רק בעונתם (יש כאלה שפורחים חודשים רבים ויש כאלה שפורחים תקופה קצרה. ההבדל לעומת העונתיים הוא שהצמחים לא מתים בסוף העונה אלא נשארים ירוקים, חלקם משירים את עליהם בחורף ומלבלבים מחדש באביב. אותו הצמח עצמו הוא הפורח כל שנה מחדש. אגב - יש גם רב שנתיים שזורעים את עצמם.

בת יענה3

New member
../images/Emo47.gif זה בדיוק ההסבר שחיפשתי

הצלחת לעשות לי קצת סדר בראש. בטוח שבמבחן הבא אקבל מצויין!!! תודה ושבת שלום!

raya

Well-known member
חוטמית זיפנית... רב שנתית, שום דבר לא יעצור אותה. בנוסף - זורעת את עצמה בצורה כזו שקשה להשתלט על כל השתילים שנובטים. אני עוקרת אותם בלית ברירה. החוטמית אתלי מגיעה לגבהים מדהימים, להערכתי בין 3-4 מטר אם לא יותר. כובע נזיר - כבר הסבירו לך, הזרעים שנופלים מצמח האם - נובטים לאחר שנה. מצרפת תמונה של כובע נזיר משנה שעברה, השנה המצב זהה, עם עלים הרבה יותר גדולים. הפריחה החלה לפני כשבוע בלבד. רעיה רעיה

למעלה