השתתפות במחקר בתשלום לנערים גילאי 16-18 מאובחנים מבקעת אונו

dafib1

New member
השתתפות במחקר בתשלום לנערים גילאי 16-18 מאובחנים מבקעת אונו

שלום רב,
במסגרת ביה"ס לחינוך, באונ' בר-אילן נערכת עבודה בנושא הזיכרון המוטורי אצל נערים.
מטרת העבודה הינה לבדוק כיצד מתבצע תהליך הלמידה בקרב מתבגרים עם לקות קשב וריכוז והאם תהליך זה דומה לתהליך הלמידה שמתבצע אצל מתבגרים אחרים. מטרה נוספת של המחקר היא לחקור את השפעת התרופה ריטלין על הלמידה. הניסוי יערך בתקופת החופשה מהלימודים, ואנו מעוניינים לדעת האם התלמיד ישתתף בניסוי הכולל 3 מפגשים, ובתמורה יקבל 100 שקלים. המבדק הוא בזמן שהתלמיד, ללא טיפול תרופתי כדי לבדוק את ביצוע הילד .

כדי לבחון את הביצוע ואת הזיכרון המוטורי הילד יתבקש לבצע ולהתאמן בפגישה הראשונה על רצף פשוט של תנועות אצבעות, רמת הביצוע תיבדק שוב 24 שעות לאחר מכן ושבועיים לאחר מכן. המטרה היא לבצע כמה שיותר תנועות בזמן קצוב, באופן מהיר ומדויק. תנועות האצבעות (ללא פני הנבדק) יצולמו במצלמת וידאו שתכוון לידי הנבדק בלבד וינותחו בהמשך.

המחקר יערך ב-3 פגישות (3 פעמים של פגישות): בפגישה הראשונה (פגישת האימון) שתארך כ-40 דקות, יילמד רצף של תנועות אצבעות. בפגישה השנייה (לאחר יממה) ובפגישה השלישית (לאחר שבועיים), שתארכנה כ-10 דקות ייבדק מה זוכרים הנערים מן האימון. הפגישה האחרונה תארך כ-30 דקות, ובה יערכו מבדקי זיכרון ויכולת כללית.

לידיעתכם, המחקר נערך על בסיס אנונימי והוא קיבל אישור אתי של ועדת הלסינקי. בשום מקרה אינפורמציה אישית לא תשמש לשום שימוש אחר מלבד לצורך ניסוי זה וגם כאן יוצגו הממצאים באופן אנונימי.
לפני התחלת הניסוי דרושה הסכמתכם להשתתפות בנכם בבדיקה,
בתודה מראש על שיתוף הפעולה,

דפנה בלזר

ניתן לפנות בשאלות או לקבלת פרטים נוספים דפנה בלזר בטלפון 0542327030,
לחילופין ניתן לשלוח מייל [email protected]

מחפשת נבדקים מאזור בקעת אונו והסביבה
 
למעלה