השתקפות הדלי

דאמפר

New member
השתקפות הדלי

זה פורסם אתמול.. הבחורה שאני מתראה איתה..שאני מנסה לקשור את עצמי אליה..קראה את זה.. אני חושב שהיא נבהלה..אבל מה שכתוב פה.. זה בול. בול אני. דלי ואהבה האהבה עבור הדליים היא הרפתקה, ולא פחות עבור בני זוגם: עם כל הפתיחות המאפיינת אותם, יש בהם גם חלק מרוחק שכמעט אי אפשר באמת לגעת בו מכל קשר, עם כל אדם, גם קשרי ידידות וגם קשרי אהבה, הדליים יודעים לספוג משהו. אהבה עבורם היא הרפתקה, התרגשות ושינוי. התאהבות היא עבורם פאזה חדשה בחיים, הזדמנות להפוך לאדם חדש. יחד עם זאת, אולי דווקא בגלל רצונם להיטמע בקשר, הצורך שלהם להגן על עצמאותם והאינדיבידואליות שלהם במסגרת היחסים בולט לאורך כל הדרך. זהו אחד הניגודים האופייניים למזל דלי: הם רוצים להיות ביחד, חלק מזוג, מקבוצה או מחברה, אך צריכים גם לבטא את הייחודיות והשונות שלהם. בדיוק בגלל סיבה זו הדליים יכולים להיות בלתי צפויים להפליא: לבלות ימים שלמים ביחד ואז להיעלם, משום שדרוש להם זמן לבד. לחשוף צדדים מעניינים ומלהיבים באישיותם, ואז להסתגר. לרצות להתבודד ביחד, ואז פתאום להיזכר בידידים ובאחריות שהם חשים כלפיהם ובצורך לבלות גם איתם. הצד השני עלול להרגיש שיש בידיו רק חלק, ואף פעם לא כל כולו של בן זוגם. לא רק שעליהם להתחלק בו עם חברים וידידים לרוב, אלא יותר מכך: עם כל הפתיחות ורוחב הלב המאפיינים את הדלי, יש בו חלק מרוחק שכמעט אי אפשר לגעת בו. אך לדליים יתרונות שבהחלט מפצים על כך: הם יכולים להעניק לבן זוגם תחושה שהוא האדם המיוחד ביותר בעולם, להתעניין באישיותו ובכל צדדיה ולהעניק לו תחושה של ביטחון וייחודיות. הם יודעים להיות חברים, לא רק אהובים. נעים לשוחח איתם ולבלות ביחד, בחברה או לבד. הם יכולים להעניק לבן הזוג תחושה שהנה הוא חלק מעולם שלם. הקשר עימם לעולם אינו משעמם, הוא דינמי ומשתנה, ועל בן הזוג לנוע איתו, אחרת מערכת היחסים עלולה לדעוך. הדליים סקרנים ביותר לגבי בני אדם ונמשכים דווקא לשונה ולמיוחד. הם יכולים ליצור כל מיני ידידויות וגם לא מעט קשרים רומנטיים. לוקח זמן עד שהם מוכנים להתחייב לקשר אחד, וגם אז, לא קל להם לתת את כל כולם לקשר. בן הזוג הנכון עבורם הוא זה שיעניק להם תחושה של חופש ומרחב במסגרת הקשר. עליהם להרגיש שהם אמנם חלק ממערכת יחסים זוגית, אך גם משמרים את הייחודיות שלהם, העיסוק בתחומים שמעניינים אותם, חוג החברים שלהם, וכל אלה לצד, לא בכפוף, לקשר הזוגי. היא עלתה על זה קודם.. אבל זה רק אישש את מה שהיא הבינה.. אני? התחלתי לגמגם אחרי שקראתי את זה..זה נראה כמו שמישהו עקב אחרי רחשי ליבי ותנודות האופי שלי ורשם אותם. פורסם המעריב. דאמפר.

למעלה