השתמטות מצה"ל

shay_even

New member
אפילו ש...מה??? ../images/Emo46.gif

"אפילו ש"המנהיג הרוחני" שלהם יוסי שריד[ימח שמו] מתנגד לכך..." אני לא אתייחס לנושא ההשתמטות, או סרבנות המצפון, הבגידה או שירות של ערכים לחברה... אני חייב להתייחס לצורת הביטוי שמובאת כאן. "אפילו ש.." - שלא כמו בחברה אחרת שאני מכיר בישראל (וסוגי חברות דומות נה נכנבות למלחמה נגד ארצות הברית...) יוסי שריד הוא לא הדוצ´ה שלנו, הוא לא אומר לנו את דעותנו כל בוקר ברדיו המחתרת שלנו, הוא לא המצפון שלנו, האידיאולוגיה. יש בחלקנו (בנוער מרצ) שמעריכים אותו ויש שלא. יש אנשים שרואים בו מנהיג ראוי לשמאל הישראלי, ויש שרואים בו כשלון, אבל אף אחד לא רואה בו מנהיג רוחני, ואף אחד לא קובע את עמדותיו לפי דעות יוסי שריד...כן, כן תתפלא... הדיונים פה חשובים ומעניינים, אבל צריך לדעת שלכל אחד פה יש דעה משלו ואף אחד אחר לא קבע לו אותה... ועכשיו לעניין. אני לא משתמט, אני לא תומך בהשתמטות, אני מאמין בשינוי הצבא מבפנים... אבל צריך לתת לסרבני המצפון למיניהם (כולל בגלל הכיבוש, עבירות מוסר, ערבים וחרדים) את היכולת להשתלב, ואת החובה להשתלב. לו דווקא בצבא עצמו, אבל שכל אחד יתן את חלק למדינה, וכל המגזרים והמאמינים יתנו באופן שווה. הישיבה בישיבה (למען עם ישראל), שווה מבחינתי לסרבן מצפון שבמקום לתת 3 שנים לומד באוניברסיטה ומתגדם על פני חבריו לשכבה... כולם צריכים לתת.................................... וכמובן, שהכול יעשה בהסכמה.......................... ולסיום עוד נקודה אחת. יש מזכירות ב17 לאוקטובר (הנושא היה כמובן "צמצום הפער החברתי" אבל ייתכנו שינויים- וזה יהיה כנראה במרכז החדש....) בגלל שאני בחו"ל עד ה11 לאוקטובר, אני מבקש להזכיר את זה פה מדי פעם, (שיש מזכירות...) ולדאוג שכולם יבואו. ובנוסף, אילן ליאור מרכז את החומרים לעיתון, שיצא במזכירות. שיהיה לכולם צום קל וארוחת חג גדולה...
לבשריים
לצמחוניים
לטבעוניים.... ואל תשכחו לחזור לצמתים ולחזור לכיכרות כי השלום הוא לא חלום - הוא הדרך היחידה לחיות כאן. אם נרצה או לא, נלחם עד שיהיה שלום. סוכת שלום שמחה לאזור שרון ולאורחיה... ונתראה בצמתים של יום שישי ה-12

המוסד

New member
shay_even אתה אומר ש...

בלי שלום אנחנו לא נוכל לחיות כאן? ומה עם הפלשתינים לא ירצו שלום? אז אכלנו אותה? הדרך היחידה היא לחיות כאן היא להלחם לא על השלום אלא מול אלו שרוצים בסילוקנו ראה ערך שלום בנוסח פלשתיני

Leee

New member
סליחה שאני מתערבת ככה באמצע אבל

אני לא אוהבת ערבים, באופן אישי אני לא מכירה אותם באופן כללי הם עושים לנו כיהודים הרבה נזק אני בכל זאת מקווה שאולי יום אחד העולם יתפקח ויהפוך את אימג´ין למציאות ולא לחלום הלוואי ושלום עם הערבים היה נעשה מתוך אהבה וכבוד הדדי הלוואי וכולם היו חושבים כמוני ומעמידים את חייו של כל יצור חי כערך עליון, מטפחים את העולם ולא הופכים לחברה אנושית בוזזת ומשמידה (בכל תחום) המציאות אחרת משנים לאט ובקטן ומלחמה רק תהרוד אנשים אז אם אי אפשר במצב הנוכחי (בגלל 2 הצדדים ) לעשות שלום כנה מתוך אהבה וכבוד, עדיף להקריב חלק ארץ (לא את כל חלקי הארץ הייתי מקריבה בשביל שלום) שנה טובה לך

Leee

New member
אני לא רוצה למות

אני גם לא אמות כי אני בת אבל מה עם כל ה400 ילדים שלמדו איתי בביצפר ועד יולי 2002 רובם יהיו מגוייסים? מה עם כל האנשים שאני מכירה שבקרוב מתגייסים? למה מישהו צריך להקריב את החיים שלו בשביל רעיון? רעיונות ואידיאולוגיות הם דבר יפה, אבל חיים זה דבר הרבה יותר חשוב, לדעתי וזה לא עניין של פעילי מרצ כי אני מכירה מיהי שהיא לא פעילת מרץ, אפילו כמה כאלו, שלא מתגייסים אבל אני אשתמש בדוגמה שלה, כי היא הבנאדם הכי כנה שאני מכירה כן, היא אוהבת את יוסי שריד, מאותן סיבות שגם אני,כי הוא מקרין כנות (בעייניי), כי הדעות שלו דומות לשלנו, כי הוא מייצג את הדעות שלנו, כי בערב התרמה לתנו לחיות לחיות הוא נתן נאום קצרצר ששבה את ליבינו על איך שהוא אוהב את הכלבה שלו (מה שלא גרם לי אומנם להגביר את תמיכתי שכבר קיימת בו, אבל שימח אותי לשמוע) אבל יוסי שריד לא חינך אותה לאמונות שלה, הוא רק הנציג הכי תואם בכנסת (והיא עוד לא יכולה להצביע בכלל) ואותה מישהי, מאמינה באמת באמת, אולי קצת בתמימות ילדותית (מוצדקת), אבל אם אתה שואל אותי, גיל 17 זה גיל מצויין לתמימות ילדותית, שמלחמות הן לא פיתרון שהרג הוא לא פיתרון שאת העולם קשה לסדר ולתקן בריב ולדעתי היא גם צודקת אז היא סרבנית מצפון, פציפיסטית, איך שלא תקראו לזה ומתוך הכרות עמוקה איתה, לא רק שאני יודעת שהיא מאמינה בזה מכל הלב, אני גם מאמינה שהיא צודקת ואתה יכול לכבד אותה על האמונות שלה כמו שרוב העם מכבד את כל אלו שמתרצים את האי גיוס שלהם בלימוד תנ"ך איש איש באמונתו יחיה

וקנין

New member
לא רוצים למות-התגייסו. תגובה לLEEE

את יודעת LEEE גם אני רוצה לא למות, ואני רוצה גם שמשפחתי והחברים שלי לא ימותו, ולכן אני רוצה דווקא ללכת לצבא, כי על פי חשבון פשוט אם אף אחד לא יקריב 3 שנים מחייו אז תצטרך כל מדינת ישראל על כל תושביה להקריב שש מיליון איש שחלקם יכולים להיות החברים שלך מביה"ס חלקם יכולים להיות סתם דודים מעצבנים ,אבל לא עד כדי כך שתרצי במותם. את לא רוצה למות? את לא רוצה שאחרים ימותו???. תתרמי להגנה על חייך ועל חיי חברייך כי בסופו של דבר אין לנו ארץ אחרת ואם לא נתגייס לצבא אז כנראה שתהיה לנו ארץ אחרת , אבל היא לא תהיה שלנו. דוגמאות: אפשר לחזור לגרמניה הנאצית, שמעתי שהיו שם חיים משוגעים, והכי חשוב העיקר שלא נתגייס , וחס וחלילה נהרוג איזה טרוריסט או מחבל.

Leee

New member
וחיילים קרביים לא מתים?

לא דיברתי איתך על חס וחלילה שלא נהרוג טרוריסט אתה רק קצת שוכח שעם כל הכבוד אני וחברים שלי, למרות הגיל "המופלג" שלנו כולה בני 18 אנחנו עוד נוסעים לכינרת ולהופעות ולפסטיבלים ועוד עושים שטויות של ילדים ולפחות אני לא מרגישה מבוגרת, כמו שאמרו שאני ארגיש, כמו שנתנו לי להבין שאני אמורה להרגיש כשאני אתגייס אתה שוכח שבמדינה שלו, ילדים מגנים על החיים שלנו, במחיר של החיים שלהם ואני ממש מצטערת להיות זו שמספרת לך, שאותי ועוד אנשים שאני מכירה, זה קצת הרבה מפחיד

למעלה