השקעה דולרית שמנצחת את האג"חים

מצב
הנושא נעול.

NS101

New member

מכירים את האג"ח שחרית דולרית סדרה ה'? מעין סטרקצ'ר סחיר שנותן 10% נקוב בשנה, כשהקרן צמודה לדולר (ממצב של 4.2). הסטרקצ'ר אומר שמקבלים ריבית שאינה יוצאת לעו"ש (מגולמת בשער) על בסיס יומי כל עוד שני תנאים מתקיימים. הדולר מעל שער 4 וריבית הלייבור היא בין 0 ל-7%. אז אני עשיתי מעין קובץ אקסל שמשקלל את טווח האפשרויות (הדולר בין 4-5) בהנחה ותהיה פקיעה מוקדמת תוך שנה מההנפקה (הנחה שאינה לא סבירה). בסופו של דבר, גם אם אין recall אז זה הרווח התיאורטי שנגזר מהערך המתואם ברוטו. ולשם ההבהרה מדובר בטווח האפשרויות של שער הדולר ביום הפקיעה עצמו. וכן, אני מחזיק, ולא אני לא ממליץ.

la DVD

New member
אם אתה מאמין בעליה תקנה קולים

מכירים את האג"ח שחרית דולרית סדרה ה'? מעין סטרקצ'ר סחיר שנותן 10% נקוב בשנה, כשהקרן צמודה לדולר (ממצב של 4.2). הסטרקצ'ר אומר שמקבלים ריבית שאינה יוצאת לעו"ש (מגולמת בשער) על בסיס יומי כל עוד שני תנאים מתקיימים. הדולר מעל שער 4 וריבית הלייבור היא בין 0 ל-7%. אז אני עשיתי מעין קובץ אקסל שמשקלל את טווח האפשרויות (הדולר בין 4-5) בהנחה ותהיה פקיעה מוקדמת תוך שנה מההנפקה (הנחה שאינה לא סבירה). בסופו של דבר, גם אם אין recall אז זה הרווח התיאורטי שנגזר מהערך המתואם ברוטו. ולשם ההבהרה מדובר בטווח האפשרויות של שער הדולר ביום הפקיעה עצמו. וכן, אני מחזיק, ולא אני לא ממליץ.
למה צריך את המכשירים המסובכים האילה

NS101

New member
למה?

למה צריך את המכשירים המסובכים האילה
למה?
כי אין פקיעה, כי זה כלי הרבה יותר 'בטוח' לאורך זמן, כי, מצטער, אבל אני לא שם עשרות אלפי שקלים על אופציות דולרית שמוטות לספקולציות של שחקנים ומשקיעים זרים.

la DVD

New member
לא צריך לשים אלפי דולרים

למה?
כי אין פקיעה, כי זה כלי הרבה יותר 'בטוח' לאורך זמן, כי, מצטער, אבל אני לא שם עשרות אלפי שקלים על אופציות דולרית שמוטות לספקולציות של שחקנים ומשקיעים זרים.
לא צריך לשים אלפי דולרים
רק את אותו הסכום היחסי של כמות האגחים שאותה קנית הרי זה בדיוק מה שהתעודה הזאת עושה

NS101

New member
וספר לי

לא צריך לשים אלפי דולרים
רק את אותו הסכום היחסי של כמות האגחים שאותה קנית הרי זה בדיוק מה שהתעודה הזאת עושה
וספר לי
ומה אם אני סטודנט עסוק ועמוס, שעובד בשתי משרות ואין לו זמן לשבת כל היום מול המצגים? ובלי קשר, אתה יכול להשליך את כל זה גם על האג"חים הדולרים - אני הראתי את הבדלי הכדאיות בין השניים. בסופו של דבר, מרבית האנשים עלי אדמות לא יצליחו לעשות להפיק רווח של ממש בשוק האופציות המט"חיות - זו דרך לעשות רווח גבוה יחסית בסיכון נמוך יחסית (לדעתי הבהחלט לא מחייבת!)

la DVD

New member
לא צריך לשבת כל היום על האופציות

וספר לי
ומה אם אני סטודנט עסוק ועמוס, שעובד בשתי משרות ואין לו זמן לשבת כל היום מול המצגים? ובלי קשר, אתה יכול להשליך את כל זה גם על האג"חים הדולרים - אני הראתי את הבדלי הכדאיות בין השניים. בסופו של דבר, מרבית האנשים עלי אדמות לא יצליחו לעשות להפיק רווח של ממש בשוק האופציות המט"חיות - זו דרך לעשות רווח גבוה יחסית בסיכון נמוך יחסית (לדעתי הבהחלט לא מחייבת!)
רק צריך להתקשר לבנק שלך ולבקש עסקת פורוורד על שערי השקל דולר הרי אם דולר נופל מ-4 בין כה וכה לא תרויח משום מצב, אז למה לתת לנוכלים פיננסים למכור לך כל מיני מכשירים שהם מרכיבים מאותם נכסים שנגישים לכולם בשוק

NS101

New member
כן?

רק צריך להתקשר לבנק שלך ולבקש עסקת פורוורד על שערי השקל דולר הרי אם דולר נופל מ-4 בין כה וכה לא תרויח משום מצב, אז למה לתת לנוכלים פיננסים למכור לך כל מיני מכשירים שהם מרכיבים מאותם נכסים שנגישים לכולם בשוק
כן?
פורוורד על 4? ומה קורה אם זה נופל ל-3.9?

ברשותך כמה מילים נוספות על סטראקצ'רים

ובכל מקרה
בשער שאני קניתי את זה - לא הייתי יכול לקבל פורוורד מספיק טוב.
כדי להכין בעצמנו "באמצעים ביתיים" פקדון מובנה (סטראקצ'ר) לא צריך לשבת מול המסך כל הזמן, מכינים אותו פעם אחת אפילו אם זה עבור כמה שנים קדימה, אין כאן צורך ב"תחזוקה". כתבתי כאן בעבר מאמר שמסביר איך מכינים בעצמנו פקדון כזה (לינק בסוף ההודעה). הבעייתיות בהכנה עצמאית כזו היא כפולה: א. תמחור- הגוף שמנפיק את הסטראקצ'רים האלה יקבל תמיד מחירים טובים יותר גם עבור האופציות וגם עבור הריבית באפיק הסולידי (מצד שני המשקיע ישלם עמלות, צריך פשוט להשוות את התוצאות). ב. ביצוע- כדי להתחקות אחרי חלק מהסטראקצ'רים יש לפעול עם מכשירים שלא זמינים עבור רוב הציבור הרחב, לדוגמה עבור פקדונות שמכילם תנאי שהנכס "נוגע" בשער מסוים יש לפעול עם אופציות נוק-אאוט, מה שמונע מהמשקיע הפשוט לבצע את זה באופן ישיר. כך שבשורה האחרונה לפעמים זה משתלם ולפעמים לא. יש פקדונות פשוטים שניתן לבצע באופן עצמאי, ואז צריך פשוט לבדוק אם זה רווחי יותר מזה שמוצע לנו אם לאו, ויש כאלה שזה מסובך לביצוע או לא רווחי ולא משתלם. מצד שלישי השאלה היא גם למה צריך להתחקות במדויק אחרי תנאי הסטראקצ'ר שמוצע לנו ואולי בכלל אנחנו מעדיפים כיוון קצת שונה אבל אולי אפילו מתאים יותר לצרכינו, כל אחד והציפיות שלו, הצרכים שלו והאפשרויות. אם לדוגמה במקרה הנ"ל ה"שחרית" מתאימה בדיוק לצרכיך, אין סיבה לדעתי לא לפעול באמצעותה. אישית אני רק ממליץ תמיד לפני שקונים מכשיר כזה- לבדוק את האפשרות להכנה עצמאית ולהשוות, ולפי זה להחליט.

NS101

New member
אם אפשר

כדי להכין בעצמנו "באמצעים ביתיים" פקדון מובנה (סטראקצ'ר) לא צריך לשבת מול המסך כל הזמן, מכינים אותו פעם אחת אפילו אם זה עבור כמה שנים קדימה, אין כאן צורך ב"תחזוקה". כתבתי כאן בעבר מאמר שמסביר איך מכינים בעצמנו פקדון כזה (לינק בסוף ההודעה). הבעייתיות בהכנה עצמאית כזו היא כפולה: א. תמחור- הגוף שמנפיק את הסטראקצ'רים האלה יקבל תמיד מחירים טובים יותר גם עבור האופציות וגם עבור הריבית באפיק הסולידי (מצד שני המשקיע ישלם עמלות, צריך פשוט להשוות את התוצאות). ב. ביצוע- כדי להתחקות אחרי חלק מהסטראקצ'רים יש לפעול עם מכשירים שלא זמינים עבור רוב הציבור הרחב, לדוגמה עבור פקדונות שמכילם תנאי שהנכס "נוגע" בשער מסוים יש לפעול עם אופציות נוק-אאוט, מה שמונע מהמשקיע הפשוט לבצע את זה באופן ישיר. כך שבשורה האחרונה לפעמים זה משתלם ולפעמים לא. יש פקדונות פשוטים שניתן לבצע באופן עצמאי, ואז צריך פשוט לבדוק אם זה רווחי יותר מזה שמוצע לנו אם לאו, ויש כאלה שזה מסובך לביצוע או לא רווחי ולא משתלם. מצד שלישי השאלה היא גם למה צריך להתחקות במדויק אחרי תנאי הסטראקצ'ר שמוצע לנו ואולי בכלל אנחנו מעדיפים כיוון קצת שונה אבל אולי אפילו מתאים יותר לצרכינו, כל אחד והציפיות שלו, הצרכים שלו והאפשרויות. אם לדוגמה במקרה הנ"ל ה"שחרית" מתאימה בדיוק לצרכיך, אין סיבה לדעתי לא לפעול באמצעותה. אישית אני רק ממליץ תמיד לפני שקונים מכשיר כזה- לבדוק את האפשרות להכנה עצמאית ולהשוות, ולפי זה להחליט.
אם אפשר
נניח בדוגמא שלנו, מה אני בדיוק אמור להשוות למה?

לא התכוונתי לסטראקצ'ר הספציפי הזה

אם אפשר
נניח בדוגמא שלנו, מה אני בדיוק אמור להשוות למה?
לא התכוונתי לסטראקצ'ר הספציפי הזה
אותו מאד קשה למשקיע הפשוט לחקות, אלא לסטראקצ'רים פשוטים מהסוג שתיארתי במאמר...

la DVD

New member
בקיצור לדעתי סטראקצ'ר זה מוצר רע מאוד

זה לא אג"ח וזה לא נכס בסיס וזה לא אופציה. זה מכשיר שאיתו אתה מהמר עם הריבית שלך. להבטיח הגנה על 100% קרן נשמע מדליק בהתחלה אבל למעשה 100% קרן זה הפסד כי אתה גם נפגע מאינפלציה וגם מאיבוד הריבית הפוטנציאלית. לכן סטראקצ'ר זה כמו לקחת 4-5% מהקרן שלך ולשים באופציות. יעלה תקבל 10% יימחק תישאר עם הקרן.

אני לא בטוח שהבנתי מה כתבת

זה לא אג"ח וזה לא נכס בסיס וזה לא אופציה. זה מכשיר שאיתו אתה מהמר עם הריבית שלך. להבטיח הגנה על 100% קרן נשמע מדליק בהתחלה אבל למעשה 100% קרן זה הפסד כי אתה גם נפגע מאינפלציה וגם מאיבוד הריבית הפוטנציאלית. לכן סטראקצ'ר זה כמו לקחת 4-5% מהקרן שלך ולשים באופציות. יעלה תקבל 10% יימחק תישאר עם הקרן.
אני לא בטוח שהבנתי מה כתבת
עזוב רגע את הסטראקצ'ר ואת כל ענייני ההימור על הריבית. מה רע בזה שאדם מחליט להקצות חלק קטן מהתיק שלו (לדוגמה 5% , 10% או כל נתח קטן אחר) לאופציות על נכסים שהוא מאמין בהם, ואת שאר החלק העיקרי לאפיקים סולדיים לגמרי? נראה לי חלוקה הגיונית לגמרי, אני מכיר המון שעושים זאת כך ואין לי עליהם שום ביקורת. עדיף להמר עם האופציות עם נתחים ענקיים של התיק? זה שבמקרה בסוף יוצא שה"הימור" באופציות שווה לרווח של מהריבית זו מסקנה נכונה, אבל לא זו הנקודה העיקרית. אולי בכלל התכוונת שלדעתך זה מוצר רע בשביל לקנות אותו מהבנק (ושלדעתך עדיף להכין אותו עצמאית), אני לא לגמרי הבנתי את כוונתך.

וואלה? ואיך הוא בדיוק יבנה סטרקצר כזה?

לא צריך לשים אלפי דולרים
אתה מבין שהוא צריך לכתוב אופציות ולא רק זה אלא שהם אינן סחירות בכלל?

זאת ועוד

אתה מבין שהוא צריך לכתוב אופציות ולא רק זה אלא שהם אינן סחירות בכלל?
זאת ועוד
מדובר על אופציות BARRIER מסוג KNOCK-OUT שבכלל לא זמינות למשקיע הפשוט. אני חושב ש la DVD לא התכוון לחקות במדויק את הסטראקצ'ר אלא פשוט לבנות מכשיר שצמוד לדולר בלי ה"סוכריה" של הריבית הגבוהה.

NS101

New member
וכמובן,

וכמובן,
יש פה מספר הנחות: א. הדברים הם לפי התמחור הנוכחי, הן של האג"חים הדולרים והן של השחרית. ב. ההנחה היא כי הדולר לא ירד מתחת ל-4 ויביא לאי תשלומי ריבית. ג. הטבלה שהבאתי מתארת מהלך של שנה מההנפקה - כלומר עד אפריל 08'. ד. כמו כן, מניחה שריבית הלייבור שממנה נגזרת הריבית על האג"חים הדולריים הרגילים - תהיה 5% במשך התקופה. ה. בטח יש עוד כמה הנחות, איפשהו שם בפנים. ואם כבר, אז עוד הבהרה - זהו כלי בעל סיכון מסוים - באם ירד הדולר מתחת לארבע שקל ויישאר שם - אז ערך השחרית ירד פלאים. זה יהפוך למעשה לנייר מת שהפדיון האמיתי שלו, תוך מעט פחות מ-10 שנים - יהווה את הנקודה היחידה בה תקבל חזרה את הקרן - וגם היא תהיה צמודה לשינויים בדולר.

../images/Emo48.gif אגב בדיוק היום אקסלנס השיקו מוצר דומה

אגב בדיוק היום אקסלנס השיקו מוצר דומה
היום יצאה לדרך הנפקה של אקסלנס למוצר דומה, יש הבדלים בתנאים המדוייקים אבל העקרון הכללי זהה, צירפתי את דף המוצר.

NS101

New member
לחיים, הא?

אגב בדיוק היום אקסלנס השיקו מוצר דומה
היום יצאה לדרך הנפקה של אקסלנס למוצר דומה, יש הבדלים בתנאים המדוייקים אבל העקרון הכללי זהה, צירפתי את דף המוצר.
לחיים, הא?
זה יותר גמיש בהקשר של שער הדולר - אבל הריבית הנקובה היא 9% בניגוד ל-10% של השחרית. ובכלל, עכשיו השחרית נסחרת בפחות מ-92 כשהערך הנקוב הוא 100 (כשהקרן צמודה לדולר) ואני בטוח שהרם הזה יונפק לפחות בפארי וכנראה בפרמיה, אז למעשה הריבית הריאלית תהיה אף פחות, אבל זה גם מעניין. ואם כבר דשים בעניין - אז ברור שמאחר והשחרית נסחרת מתחת ל-100 אז הריבית הריאלית שמקבלים היא בסביבות 11%.

מצב
הנושא נעול.
למעלה