השקעה בסיכון נמוך

מצב
הנושא נעול.

zargon

New member
השקעה בסיכון נמוך

השקעה בסיכון נמוך
שלום, האם תוכלו להציע השקעה בסיכון נמוך? הסכום להשקעה הינו חצי מליון שקל. השקעה למשך שנתיים. ברצוני לכסות על האינפלציה. משהו כמו 5% רווח בשנה יספיק לי. תודה מראש

global5

New member
תשובה

השקעה בסיכון נמוך
שלום, האם תוכלו להציע השקעה בסיכון נמוך? הסכום להשקעה הינו חצי מליון שקל. השקעה למשך שנתיים. ברצוני לכסות על האינפלציה. משהו כמו 5% רווח בשנה יספיק לי. תודה מראש
תשובה
תקופה של שנתיים היא תקופה קצרה למדי במונחי שוק ההון, ולכן לא מומלץ להתמקד בהשקעה ברכיבים בעלי סיכון גבוה יחסית (מניות למשל). קשה מאוד להבטיח תשואה שנתית של 5% היום, מכיוון שרכיבי ההשקעה נטולי הסיכון מניבים תשואות נמוכות היום (סביב 1%). אי לכך, יהיה עליך לחלק את הסכום בין רכיבי השקעה בסיכון נמוך יחסית (אגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות) בצורה נבונה. יש מגוון רחב שלהן, ולכן מומלץ כי תפנה למשווק השקעות שיסייע לך להרכיב תיק המתאים לך. אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לצרכי הלקוח.

zargon

New member
שאלת המשך

תשובה
תקופה של שנתיים היא תקופה קצרה למדי במונחי שוק ההון, ולכן לא מומלץ להתמקד בהשקעה ברכיבים בעלי סיכון גבוה יחסית (מניות למשל). קשה מאוד להבטיח תשואה שנתית של 5% היום, מכיוון שרכיבי ההשקעה נטולי הסיכון מניבים תשואות נמוכות היום (סביב 1%). אי לכך, יהיה עליך לחלק את הסכום בין רכיבי השקעה בסיכון נמוך יחסית (אגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות) בצורה נבונה. יש מגוון רחב שלהן, ולכן מומלץ כי תפנה למשווק השקעות שיסייע לך להרכיב תיק המתאים לך. אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לצרכי הלקוח.
שאלת המשך
פניתי ליועץ הבנק והיעוץ היה על הפנים. האם הבנק מנסה לשווק לי סחורת זבל? או שהיועץ היה גרוע בעצמו? למי עדיף לפנות ליעוץ?

talido

New member
אין דבר כזה

השקעה בסיכון נמוך
אין דבר כזה
למעשה בעשור האחרון לא זכור לי צמוד + 5% לשנתיים ללא סיכון. תבנה לך תיק של אגחים צמודים עם מחמ קצר תבנה אותו לאט לאט עם פיזור ... ועם סיכון... אג"ח לדוגמא - תראה למטה אשכול על קמן א'

שיר ורד

New member
שחרית ח

השקעה בסיכון נמוך
שחרית ח
מדובר באגח מובנה שהריבית שלה מחושבת בהתאם להתקיימות תנאים מסוימים. זו אגח שקלית שנותנת ריבית מותנית של 11% בשנה כל עוד ריבית בנק ישראל היא מתחת ל 5% ואין צפי לעלייה בריבית מעבר ל 6% בשנה הקרובה האגח תיתן את מלוא הריבית ותסחר קרוב לשוויה המתואם. לכן אם אתה מאמין שבשנתיים הקרובות האינפלציה לא תעלה על 5% לשנה ומנגד ריבית בנק ישראל גם היא לא תעלה על 5% האגח עונה על ציפיותיך. האגח מתאימה כרגע רק למי שמתכוון להחזיק בה לתקופה קצרה (כשנתיים + -) או עד לפרעון. בתקופות ביניים אם ריבית בנק ישראל תעלה מעל 5% המחיר שלה בשוק ירד , אם ריבית התלבור (הנגזרת מריבית בנק ישראל) תעלה מעבר ל 7% היא תפסיק לתת ריבית. יש הסתברות גבוהה שבמהלך יתרת חייה (10 שנים), בכשליש מהזמן היא לא תיתן ריבית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה