השם של הפורום כל כך מדבר אליי

merygean

New member
השם של הפורום כל כך מדבר אליי

אני מבקשת להעלות בעיה שמטרידה אותי ונראה לי שהפורום הזה - זה המקום. בן זוגי בשנות החמישים, טיפוס מורכב (מי לא?) ואדם לא קל. בעיקר מה שקשה בו זה שהוא לא שיתופי, אין אצלו כמעט את המושג אנחנו, לא בדיבור ולא במחשבה. היות וקצרה היריעה אני אנסה לא להאריך ולבלבל. יחסינו ידעו עליות וירידות קשות כשאת הטון אני נותנת. כלומר אנחנו חיים יחד כבר ארבע שנים,יש לנו ילדה בת שנתיים בערך, מנהלים חיים משותפים כמעט לכל דבר ועניין. הבעיה שאין כמעט שיתוף בנושא בילויים (הוא מעדיף להסתגר בבית אחרי העבודה ובכלל בשבתות - לא איש של אנשים), העברת זמן וכו'. טוב, הגענו או יותר נכון הגעתי לסוג של פתרון ע"י כך שאני יוצאת אם הילדה ועם משפחתי, או חברות ולעיתים רחוקות איתו. מה לעשות, זה הוא. דרך אגב הוא לא מוכן להתחייב (לא חתונה ולא הסכם) וכבר דמעות רבות נשפכו בנושא וכדי לא לכאוב כל הזמן ירדתי מהנושא ולא מסתדר לי לעזוב אותו אז השלמתי עם זה (והרי היום זכויות של ידועה בציבור אינן מה בכך) חבל על כאב מתמשך. הבעיה שלשמה אני כותבת היא שמידי פעם עולה בי רגש דכדוך ופסימיות (שכולל בתוכו דברים אחרים מן הסתם) וכמובן אכזבה מהמצב. מה שאני עושה בד"כ ביום יום אני מנסה להתרכז במה שיש ולא במה שאין ומנסה להנות מהטוב ולא להשחיר את הכל בהשפעתה של מחשבה על הרע. פשוט, לפעמים זה קשה מאוד והבעיה שזה כנראה מקרין ואז גם הוא מפעיל כלפי ציניות וריחוק שרק מקשות עלי יותר. אולי אוכל לקבל כלים או עצה ממכם איך ברגעים שכאלה להוביל למעלה ולא להדרדר למטה וזאת דרך תקשורת מקרבת כלפיו. אני מאמינה במושג הזה רק לא יודעת איך להפעיל אותו. תודה

שלום לך, ברוכה הבאה

אני מניחה שמאוד לא פשוט לך להיות במצב שאת מתארת, מצד אחד ביחד, מצד שני לחוד במובן מסויים, כשאולי מה שהכי היית רוצה זה להרגיש יותר תחושה של שותפות, קירבה, הבנה ובעיקר שיתוף פעולה? מה שיש לנו להציע לך כאן זה כמה דברים - תחילה להבין את עצמך טוב יותר. לנסות להבהיר לעצמך מה חשוב לך בקשר הזה, או סביב נקודות ספציפיות שמפריעות לך בו. קודם כל עבודה עם עצמך. לאחר מכן, נוכל לתת לך כלים להציג בפניו את מה שחשוב לך באופן שיגביר את הסיכויים שלו לשמוע אותך. מה את אומרת? רוצה לנסות? אם כן, אשמח אם תכתבי הודעה קצת יותר ספציפית באשר לנקודה אחת או שתיים שסביבן מתעוררים בך רגשות הדכדוך בקשר. שבוע טוב,

merygean

New member
תודה יעל על התשובה .

למשל בימי שישי יש לו תוכנית קבועה של סדר יום כשבבוקר הוא יוצא לסידורים, מגיע לקראת הצהריים, אוכל (בד"כ איתנו) ואח"כ הולך לשינה הכוללת קריאה ל3 או 4 שעות. קם ומתיישב מול הטלויזיה עד שעות הערב ושוב נרדם. בשבת בבוקר קורא. מעוניין לטייל קצת ובלבד שנחזור לארוחת הצהריים בבית ואח"כ שוב השינה הארוכה. קם ונוסע לבקר את אחד מילדיו מנישואיו הקודמים. בשאר ימות השבוע עובד ומגיע בשעה 5 הביתה וכל מה שמעניין אותו מעבר לקצת דיבורים עם הילדה ואיתי זה להתיישב שוב, מול הטלויזיה, לאכול ולשקוע (|הולך לישון מוקדם וקם מוקדם בבוקר). לכאורה אין משהו רע בסידור שלו רק שלעולם אין יוזמה מצדו לפעילות מסוימת איתי או איתנו. אם אני מארגנת משהו רוב הסיכויים שיסרב וגם אם יסכים זה רק בשביל לרצות אותי ולא כי הוא רוצה. מאוד מתסכל שהאדם שאיתי לא מביע רצון להיות איתי ועם הילדה שאיזשהו מקום. הרי בבית הוא רוב הזמן או קורא או בטלויזיה ולא איתנו. מידי פעם מקריא לקטנה סיפור אבל עיקר השהיה זה עם עצמו. אני כמובן מוצאת מה לעשות אבל הסה"כ הוא די מבאס.

למעלה