השירשור ה יומי ליום ד׳

dubit1234

New member
אני אשמח

אז ככה: 1. לגבי החטיף הביתי, תעשי חישוב של

קלוריות, יכול להיות שלחם קל מקמח מלא עם גבינה 5% וירקות יהיה שווה ערך מבחינה קלורית וכמובן שעדיף לאכול כריך.
2. גם אורז וגם שעועית זה יותר מידי. שניהם מוגדרים כ"פחמימות". מציעה במקום שני אלה, לאכול חזה עוף עם סלט ענק או כריך או סלט גדול עם גבינה.
3. חזה העוף נשמע טוב רק שימי לב לדרך ההכנה שלו, אני לא מכירה חלב קוקוס מבחינה קלורית אבל לדעתי על הגריל עדיף בהחלט. והתפו"א מיותר לגמרי.
4. לדעתי את אוכלת יותר מידי פחמימות - אורז, שעועית ותפו"א.
5. מים - או שתצמדי לבקבוק או שתקחי לך כוס חד"פ - את צריכה לשתות 12 כאלה ביום, כל כוס זה 180 מ"ל למיטב זכרוני. ועוד כלל שיכול לעבוד, לפני שהולכים לעשות פיפי, לשתות 2 כוסות מים. ככה את יודעת שאת מוציאה אבל מכניסה.
בעקרון התזונה שלך לדעתי צריכה להיות מבוססת על ירקות - ירק ולא קטניה (שעועית, עדשים, מש ועוד). בשר - הודו, דג, עוף, רצוי לא בקר.
גבינות 5%, לא פחות ולא יותר. לחם מקמח מלא.
בערב את יכולה לאכול כוס פחמימה כמו תפו"א / עדשים / שעועית אבל לא מעבר ובטח לא אורז, פסטה וכו'.

דנה אז

New member
מוסיפה עוד מעט עצות

1. לגבי הכמות המותרת לפחמימה וקיטניות את יכולה להסתכל באתר של חלי ממן, לדעתי יש שם גם חלוקה של המזונות לפחמימות, קטניות ירקות...
2. לגבי המים שאת כל כך לא אוהבת ניסית להוסיף עלי נענע או לימון פרוס, יודעת מחברה שזה עובד לה. ובקבוק צמוד גורם לאנשים לשתות יותר (אני מעדיפה עם הפיה כך שיוצא כל פעם מעט מים)
ולא מרגישה מוצפת.
3. זו שמכריחה אותי לשנות את התזונה אומרת שבאורז ותפוחי אדמה יש הרבה סוכרים ולכן עדיף בורגול, קינואה וכוסמת כפחמימה.

דנה אז

New member
קינואה בעיקר בסלטים

את הקינואה אפשר לבשל בכל מיני אופנים, אבל אני אוהבת אותה בעיקר בסלטים:
דבר ראשון מרתיחים מים ומוסיפים קינואה מבשלים 10 ד' ומסננים.

סלט טאבולה עם קינואה- הנוסח שלי מלפפון ירוק, מלפפון חמוץ, נענע, פטרוזילה ובצל- מתובל במלח, פלפל ולימון.
סלט שמכיל קינואה, גבעולי סלרי, אגוזי מלך, נענע ורימונים (או חמוציות)- מתובל בשמן זית, לימון ומלח.
סלט עם הרבה עשבי תיבול (נענע, פטרוזיליה, בזיליקום, שמיר, עירית...) וקינואה מתובל עם לימון, מלח,פלפל, מעט קינמון.

לגבי הכוסמת אחת לתקופה קונה אבל בסוף היא נזרקת, כי רק אני אוכלת בבית.
היום הכנתי מתכון שדודה שלי למדה אותי. מחממת מעט שמן מוסיפה כוס כוסמת, מעט פיטריות מושמרות ומכסה במים. מביאה לרתיחה ואז מתבלת במעט מרק בצל, מלח ופלפל.
עם בצל מטוגן זה יותר מהיר, אבל גם יותר התעסקות, ופחות דיאטטי.

dubit1234

New member
כוסמת אני מכינה דומה לאורז

חמותי לימדה אותי...

על כל כוס כוסמת- 2 כוסות מים רותחים
חתיכת חמאה/מרגרינה (באורז אני שמה קצת שמן, אבל בכוסמת זה לא טעים)
קורט מלח.
על אש נמוכה עד שהמים נספגים.

תנסי

קינואה, בצל מטוגן ועדשים אדומות

יחס בין הקינואה לעדשים- בערך אחת לארבע (לטובת הקינואה)
מלח, פפריקה ויש לך אחלה ארוחה

dubit1234

New member
תודה פרנצ'ס

אני מוכרחה מתוק עם הקפה ולכן חטיף ביתי עדיף לי מעוגה :) יתכן ויש בו הרבה קלוריות, אבל הוא בריא ואני אוכלת אותו בבוקר. אז עושה לעצמי הנחה...:)
אני יודעת שאת צודקת ועדיף כריך.

שעועית ירוקה היא לא קטניה!

אבל את צודקת, אני אוכלת יחסית הרבה פחממות ואני צריכה לשים לב לזה יותר... כנרה שזאת הסיבה שאני תקועה ולא מורידה במשקל.

תודה לך!

את מוזמנת תמיד להעיר/להאיר

אני צריכה לקנות פרכיות אורז ואולי באמת לאמץ את הדרך של ג'סי ולאכול פרכיות עם כל מיני ממרחים.

בנוגע למים, לא הצלחתי לשתות אפילו ליטר היום, מאז הניתוח משום מה לא מצליחה לשתות מים, ממש קשה לי.
חייבת למצוא דרך...

jesie12

New member
נראה לי שכולם יודעים איך יורדים במשקל

העיניין הוא לרצות מאוד - כוח רצון
שינוי בהרגלי האכילה
אכילה מסודרת וההקפדה על שתיה וגם קצת הפעלה הגוף
לותר על שתיה מתוקה או מוגזת, אפילו לרדת מקולה דיאט או זירו
להרבות בירקות מבושלים להוציא מהתפריט טיגונים מתוקים וסוכרים להפחית למינימום
לא להעניש את הגוף ולהשתדל לא לרעוב כי זה מתכון מצויין לשבירה
לסידורים העדפתי ללכת ולא להיעזר בתחבורה
לארועים הייתי מגיעה אחרי שאכלתי משהו כדי לא לטרוף
בהצלחה

YULI9

New member
כמה זמן זה לקח לך?

וואו, להוריד יותר מחמישים קג' רק עם אכילה נכונה זה מרשים מאוד.

jesie12

New member
זה מורכב

בשנה הראשונה ירדתי 38 קילו
מעולם לא עשיתי דיאטות לפני כן
בשנה השניה ירדתי 10 קילו
השנה השלישית לא היתה כל כך מוקפדת כמו השנתיים הראשונות אבל שמרתי על המשקל עם תנודות לכאן או לכאן של 2 קילו
ואז חליתי והייתי מרותקת למיטה על הדרך עליתי 8 קילו ב4 חודשים שבהם הייתי חולה
כשהבראתי , התחלתי מחדש ואז ירדתי קצת יותר מ12 קילו
לאחרונה נכנסתי לא טרף אפיה ופינוקים לבני הבית וכמובן שאכלתי והתוצאה היא מכנסיים לוחצות וקושי לנשום:)
והנה אני כאן

ג'סי, כל הכבוד, הקושי הוא בשמירה על הקיים

אבל זה כיף לשמוע על הצלחות ועל כך שאת מצליחה לשמור

וכן, שינוי בהרגלי האכילה, אני מאמינה בזה מאוד ולא בדיאטות כסאח

jesie12

New member
תודה בתיה על הפירגון

הקטע שאני באמת מתחילה להרגיש רע פיזית כשאני עולה,וזה מה שמחזיר אותי לתלם:)

למעלה