השחלות העצלות שלי- יש קשר בין כמות זקיקים לאי

Cuenquitta

New member
השחלות העצלות שלי- יש קשר בין כמות זקיקים לאי

אחרי עוד מעקב לא מעודד במיוחד- נצפו 6 זקיקים, מתוכם 4 כבר בגודל 18 בערך, כנראה שאיבה בשישי.
קצת מאוכזבת (וגם הרופא נראה לי) מהתוצרת... כיוונו לסביב 10 זקיקים.
אם כך, שאלותי למומחיות-
1. עד כה בלתי מוסברים- התגובה הפושרת הזו מרמזת שהבעיה שחלתית נכון?
2. בהיותי (יחסית) צעירה- 31, יש סיכוי שעדיין יהיו ביציות איכותיות או שהכמות מרמזת גם על איכות?
3. במידה ואכן ישאבו מספר ביציות חד ספרתי נמוך שכזה- להתעקש על icsi לכולם? התכנית היתה לא לעשות בכלל אלא אם הזרע או הביציות יהיו גרועים.
ברור לי שעוד יש תקווה לסבב, אבל מרגישה שהאכזבות מחבבות אותי ולא לחוצות לעזוב ולתת לי קצת נחת...
סליחה על החפירה ותודה לכל מי שתוכל לעזור!
3.

hatalya

New member
חצי ICSI וחצי טיפטוף רגיל

בכלל לא בטוח שהשחלות שלך עצלות, יכול להיות שהרופא היה עדין יחסית בכמות ההורמונים.
לעשות ICSI לביציות זה בכלל לא רע ולא מרמז על בעיה, זה פשוט ללכת על בטוח (יחסית).
בהצלחה!
ומה שהרופאים תמיד אומרים, צריך רק אחד כדי להצליח..

Cuenquitta

New member
תודה! והלוואי

המינון היה די מכובד 225 (150 גונל ו75 מנופור), עם דיכוי ארוך של דקה 0.05, ככה שלא נראה לי ששם הבעיה.
נקווה לטוב...
תודה על הטיפים

spirt20

New member
גם התגובה שלך טובה

6 זקיקים זה מעולה ותמיד יכול להיות שיצטרפו עוד...

טוליתי

New member
שלום לך

6 זקיקים זו תוצרת מכובדת באופן כללי. על מנת לשער (כי לקבוע לא ניתן) אם השחלות מגיבות באופן בינוני (כי חלשות הן ממש לא!) צריך לדעת מה היה המינון שקיבלת ואיזה פרוטוקול קיבלת. אם לדוגמה קיבלת מינון של 200 פיוריגון והתגובה היא 6 זקיקים, התוצאה טובה יחסית למינון של 375 עם אותה התוצאה...
שנית, אני לא הייתי מתעקשת על איקסי אלא על מחציתם. בהנחה שיהיו לך לפחות 4 ביציות, ובהנחה שבטיפולים קודמים, אם היו, נוצרות הפריות גם בהפריה רגילה, האיקסי מיותר לחלוטין.
מעבר לכך, מה שמשנה זו האיכות. מספר הזקיקים שלך נאה, אף שאינו רב, ולצורך המענה לשאלתך, גם אם היו נוצרים 2-3 זקיקים - לא ניתן היה להסיק שהאיכות נמוכה. איכות נמוכה רואים כשמקלפים את הביציות מהמעטפת שלהן, או כשנוצרים עוברים לא איכותיים.
אל לך להיות מאוכזבת מדיי
. נשים עם תגובה חלשה בהרבה משלך (1-2 לסבב) הפכו לאימהות, כך שדי החמרת עם מצבך.
מאחלת לך שאיבה מוצלחת של ביציות איכותיות,
עוברים מצטיינים,
ועובר אחד מוצלח שיהפוך אותך לאימא מאושרת.
&nbsp

ענבל ח1

New member
יקירתי, מסכימה עם כל שכתבת מלבד...

זה שאם יש לה 4 ביציות אז בהכרח אין צורך באיקסי.
אני לא יודעת מה מצב הזרע שם, אבל מנסיוני, כשלי היו 3 ביציות, השתמשו באיקסי רק על אחת, ובגלל זה היתר הלכו לפח... אם זו הפרייה ראשונה שלה ואין לה מידע לגבי אחוז ההפריות הפוטנציאלי, האם את לא חושבת שכדאי להיות יותר זהירים? לפחות ברמה של חצי חצי?
או שמא את זוכרת שזו לא הפרייה ראשונה שלה?

טוליתי

New member
ננסה לשכנעך
. בואי נניח שזו הפריה ראשונה

איקסי לא מבטיח לך 100% הפריות, ולעולם בחירת הטבע תהיה טובה מבחירת האמבריולוגית במעבדה.
תמיד תהיה עדיפה הפריה אחת עצמית, מאשר הפריה אחת עם איקסי.
בנוסף, על מנת לבצע איקסי הביציות חייבות להיות בדרגה m1, בעוד שהפריה רגילה יכולה להיווצר גם מביצית בדרגת הבשלה נמוכה יותר.

&nbsp

ענבל ח1

New member
כן, לצערי העובדות ידועות לי. למדתי על בשרי...

אבל עדיין ההחלטה במקרה שלה, אינה חד משמעית לדעתי. זה ברור שזה לא שחור או לבן ותכלס כל מה שהיא תבחר עם הפעלת שיקול דעת מושכל, יהיה בסדר

טוליתי

New member
אני מבינה שנכווית

וזה מאוד טבעי שכך תחשבי אחרי מה שעברת... העניין הוא שאנחנו כמטופלות נשאבות (תרתי משמע) למספר ההפריות, ורוצות כמה שיותר הפריות, בעוד שבטבע רק העוברים הטובים יותר משתרשים. אני לא אומרת שהפריה באיקסי היא בהכרח פחות טובה, אבל מוסכם שעם כל השכלולים המעבדתיים וההתמקצעות של האמבריולוגים, הבחירה של הטבע טובה יותר ואיכותית יותר.

נונו2014

New member
תוהה ...

הרופא החדש שלנו שלח את בעלי לעשות השבחת זרע למטרת בדיקה ..
שכחתי את שם המעבדה אבל זכור לי שהבעלים הוא פרופ' בתחום שלו..
אני העליתי את הטענה שמספיק זרעון אחד תותח כדי להפרות את הביצית ..וברירת הטבע תמיד רצויה..
הוא כמעט התעצבן על האמירה הראשונה והראה לי איור בו הוא הסביר שכאשר הביצית מוקפת בהמון זרעונים לפעמים דווקא הזרע הפחות טוב מנסה להפרות ואז הביצית נסגרת ולא נוצרת הפריה ..בגלל זה עושים איקסי כדי לא לאבד ביציות גם בנוכחות זרע תקין..זה נתן לי קצת הסבר למה לא מצליחים להרות טבעי .

טוליתי

New member
בעיניי, התהייה במקומה.

אם פניתם לברטוב, אז התשובה בגוף התהייה

הטענה של הממיינים למיניהם היא שהם יכולים בעזרת הגדלה לבחור את הזרע שנראה תקין יותר. ההסתייגות היא שלא תמיד מה שנראה תקין באמת תקין.
הביצית באמת נסגרת אירי שתא זרע חודר אליה, ועדיין במקרים רבים פשוט לא תיווצר הפריה אם הזרע לא תקין, ואילו באיקסי לפעמים תיווצר הפריה "בכוח". ושוב אני מעלה כאן, מה אנחנו רוצים יותר - יותר הפריות, או יותר הפריות תקינות...

Cuenquitta

New member
המון תודה על המילים החמות ומעודדות

אנחנו בסבב ראשון, מינון 225 סהכ (150 גונל ו-75 מנופור), כך שאין לי מקור להשוואה.
עקרונית אין בעית זרע ידועה (אם כי מרבית הבדיקות שלנו מהמעבדה שדובר בה לאחרונה על נתונים מחמיאים מדי לזרע), אבל בגדול סביר ולא מצטיין.
מקווה מאוד שיהיו מספיק ביציות כדי שנוכל לעשות לפחות חצי - חצי והלוואי וזה יהיה הסבב המנצח. ושוב תודה על כל התמיכה

טוליתי

New member
בהנחה שיתקבלו 6 ביציות

ואוליי אף יותר, כי לפעמים לא רואים הכול ב-US, אז התגובה סבירה ביחס למינון, אבל שוב, לא ניתן לקבוע אם יש לך באופן כללי תגובה סבירה להורמונים כי זה פרוטוקול בודד (בואי נגיד שלט היית מתארת את אותה התגובה בארבעה פרוטוקולים שונים, כבר ניתן היה להסיק מסקנה מסויגת פחות, אבל לא מאחלת לך שתצטרכי להגיע לשלב הזה).

spirt20

New member
6 ביציות זה דל?

הגוף לא מכונה, כל אחת מגיבה אחרת להורמונים . דווקא הרופאים מכוונים לכמות שלא תבוא על חשבון האיכות. ואם כל הכבוד 6 ביציות זה 6 ילדים פוטנציאלים.. מעבר לכך שהסבב לא נגמר .. ואגב רוב ההריונות שהיו פה היו עם תגובה כזאת. אין לך שום בעיה שחלתית.. הגיל הוא הפקטור הכי חשוב, ובדרך כלל כמות קטנה יותר מביאה לעוברים איכותיים

Cuenquitta

New member
אם 6 זקיקים יהיו 6 ביציות- דיינו

החשש שלי שישאבו פחות ובסוף (חס וחלילה שום בצל) נשאר בלי מה להחזיר.
כבר לא סומכת על הגוף שלי שידע מה לעשות... הלוואי והכל מעתה ילך כמו שאמור, ובאמת מה שיש יהיה מספיק איכותי ומוצלח.
תודות מרובות על העידוד!

ענבל ח1

New member
היי לך

אני בערך בגילך (32) והתגובה שלי גם פושרת, אבל אין קשר בהכרח לאיכות הביציות. בנוסף, ייתכן שבפועל ישאבו יותר ביציות.
האם זו שאיבה ראשונה? אני מבינה את ההתלבטות לגבי איקסי או חצי חצי (בטוח שלא הייתי עושה הכל רגיל אלא מקס' חצי חצי), במיוחד אם זו שאיבה ראשונה ואין לך כל כך מידע לגבי אחוז ההפריות הפוטנציאלי שלכם. אם יהיו "רק" 4 ביציות, הייתי אולי הולכת על ICSI על כולן, TO BE ON THE SAFE SIDE (כי אצלי בשאיבה הראשונה היו 3 ביציות ועשו לי רק אחת באיקסי ורק היא בסוף הופרתה). אם יהיו 6 ביציות אולי שווה חצי חצי ולו כדי ללמוד על יכולתו של הזרע להפרות רגיל (בתקווה שלא תגיעו לפעם הבאה אבל בכ"ז...), וזה במיוחד אם לא ידועה בעיית זרע אצלכם. אם יש בעיית זרע, הדילמה קשה יותר ושוב אולי כדאי לשקול הכל באיקסי. אם יהיו יותר ביציות מ-6, וזה ייתכן בהחלט, אז הייתי הולכת על חצי חצי בהנחה שזו שאיבה ראשונה.
ולסיום, זו לא סתם קלישאה שצריך רק עובר אחד כדי להרות. אצלי, עם התגובה הפושרת שלי, בסבב הקודם הופרו לבסוף "רק" שני עוברים. הם היו ברמה טובה (אבל הוחזרו ביום 2, כך שהמידע לגביהם בכ"ז היה מוגבל לעומת יום 3 או 5) והפלא ופלא, נקלטתי להריון. אמנם הפלתי בהמשך כי העובר הפסיק להתפתח בשבוע 9 אבל זה לא קשור לעניין.
אל תתייאשי. יש לך סיכוי טוב להרות, גם בסבב הזה
בהצלחה!

Cuenquitta

New member
תודה יקירה

מעודד לשמוע, מאחלת לך הצלחה מהירה ובריאה בקרוב קרוב.
אכן הפריה ראשונה, בלי בעית זרע ברורה (אבל לא מצטיין כנראה). אקח את כל העצות החכמות. תודה

למעלה