השוטרים הנוקמים, סיפור אמיתי

RossieL

Active member
סדרת דרמת פשע משטרתית ישראלית אשר נכתבה בהשראת פרשת השוטרים הנוקמים, מנהריה, בנהריה.
תקופה לא פשוטה עברה על העיר, ימים לא קלים, והסדרה מספרת את הסיפור באופן די קרוב לאירועי המציאות.

מדובר על הימים בהם שלטה שחיתות במערכת המשטרתית, סתימת פיות, קשר מעוות בין שוטרים לפושעים וקצין אחד עם חוש צדק שמוצא עצמו במבוי סתום מול אטימות של הדרגים גבוהים.

הסדרה מתארת את הימים בהם מעמד המשטרה היה רעוע והעיר נמצאה במצב שבו עבריין אחד, מאור עזרא (שלומי יפרח), וחייליו מטילים טרור בעיר כאשר אפילו השוטרים מפחדים ונותנים להם לעשות כרצונם בעיר.
ולמרות כל אלו, האטימות מצד מפקדי התחנה המיואשים היא זו שנותנת את הטון, לעשות כלום.

ומכאן, ולאחר מספר תקריות, חוברים יחדיו כמה קציני משטרה כדי לנסות ולהציל את המצב ולהכריע את העבריין, בשפה שהוא מבין, כשבדרך גם הם נאלצים לעבור על כמה חוקים.

השוטרים הנוקמים, סיפור אמיתי.

Harrington

Well-known member
מנהל
ומכאן, ולאחר מספר תקריות, חוברים יחדיו כמה קציני משטרה כדי לנסות ולהציל את המצב ולהכריע את העבריין, בשפה שהוא מבין, כשבדרך גם הם נאלצים לעבור על כמה חוקים.
יש חיה כזאת? "נאלצים לעבור על כמה חוקים"? לעבור על חוקים זאת החלטה מודעת שבן אדם בוחר אם לעשות, אם לאו. איש לא באמת "נאלץ" לעבור על החוק. ודאי לא בסיפור הזה (נכתב מבלי שצפיתי בסדרה או בקישור שלך, אך זוכר את הסיפור בגדול).

RossieL

Active member
יש חיה כזאת? "נאלצים לעבור על כמה חוקים"? לעבור על חוקים זאת החלטה מודעת שבן אדם בוחר אם לעשות, אם לאו. איש לא באמת "נאלץ" לעבור על החוק. ודאי לא בסיפור הזה (נכתב מבלי שצפיתי בסדרה או בקישור שלך, אך זוכר את הסיפור בגדול).
זהו בדיוק, מאחר ואינך מכיר את הסיפור וה"הסטוריה".
מניחה שלו אני במקומך, ללא ידע מוקדם, היתה תגובתי זהה.
אבל!! ויש אבל גדול, כי מדובר בתקופה נוראית שעברה על העיר ותושביה והדרך היחידה למגר את הפשיעה היתה בשיטת "שֵׁן תַּחַת שֵׁן, עַיִן תַּחַת עַיִן".

המחיר שנגבה מהשוטרים הנוקמים היה עצום ורב, אבל בטווח הרחוק, כולנו, תושבי נהריה, חייבים להם את השקט בעיר.

dory30

Well-known member

השוטרים הנוקמים, סיפור אמיתי​

עקבתי בקווים כלליים אחרי הפרשה לאחר שפורסמה בתקשורת. אני גם עוקב אחרי הסדרה. כמובן שכאאוטסיידר לעיר (למיטב זכרוני, ביקרתי בה אולי בגיל 6 למשך 10 דקות או משהו), לא אראה זאת בעיניים שלך כתושבת המקום. עם זאת, העלילה מעניינת, קולחת ומלמדת הרבה על העולם בו אנחנו חיים. בנהריה ובכלל. מעניין אם יצליחו למכור את הפורמט לחו"ל.

RossieL

Active member
פחות חשוב אם ימכרו לחו"ל או לא,
חשוב שמקרים מהסוג הזה לא יתרחשו בעיר שוב, או בכל יישוב אחר בארץ.

dory30

Well-known member
פחות חשוב אם ימכרו לחו"ל או לא,
חשוב שמקרים מהסוג הזה לא יתרחשו בעיר שוב, או בכל יישוב אחר בארץ
תתפלאי, אני מצדיק את מה שהם עשו. לי לא היה אומץ לעשות דבר כזה- אבל קשה להאמין איך אדם וכנופיית הפושעים שלו החזיקו בגרון עיר שלמה. הם מלאכים גואלים וצריכים לקבל את יקירי העיר.

למעלה