השאלה הראשונה בפורום

me123

New member
השאלה הראשונה בפורום

שלום אנשים. קודם כל מזל טוב על הפורום. אני חושבת שהוא ממש ממש חשוב ובהחלט יכול לעזור בעתיד למלש"בים שמתלבטים מה לעשות בשנה הבאה. השאלה שלי, אם מישהו בבקשה יכול למנות לי את כל המכינות הדתיות חילוניות ואת הטלפונים שלהם (יש לי של חלק אבל אני לא מכירה את כולם)... וגם אם מישהו היה ויכול להמליץ לי על מכינה טובה זה יהיה מעולה. (חשוב לי מאד הקטע של הדתי חילוני ). תודה רבה me123

NoamTalmor

New member
מכינות דתיות-חילוניות

שלום לך, אם במכינה בעלת אופי חילוני-דתי חפץ ליבך, הרי שרק מקום אחד עולה בדעתי: מכינת בית ישראל. יש לי את הטלפון של איתן מהמכינה הנ"ל, והוא: 386658-051. למרות זאת, כל המדרשות החילוניות פתוחות בפני דתיים ונראה לי שלא כדאי לך לפסול אפשרות זאת על הסף, מבלי לבדוק אותה לעומק. אני ממליץ לך לדבר עם כמה מכינות לפני שאת מחליטה, וכיוון שאני בוגר של מכינת נחשון, יש לי את הטלפון שלהם אצלי, והוא: 9900235-02. בהצלחה בבחירתך ובכלל, נועם טלמור, "נחשון", מחזור ה´

me123

New member
טוב, אז אני כבר אוסיף עוד אחת...

מכינת "עין פרט" בכפר אדומים. אבל אלו כל מה שאני יודעת ורציתי לשמוע על עוד.

Mad-DawG

New member
מכינות מעורבות

המכינות שבהגדרתן היא מעורבות דתיים וחילוניים הן מכינת בית ישראל בגילה, ירושלים ומכינת עין-פרת בכפר אדומים הסמוך לירושלים. השבוע נתקלתי באדם ממכינת אדרת שאמר לי שהם מעורבים בהגדרתם, אבל לא שמעתי על זה לפני כן. פורום זה עוסק במכינות קדם צבאיות מהסוג של המדרשות למנהיגות חברתית, כך שמתוך המדרשות, אלא האפשרויות העומדות לפניך למיטב ידיעתי. מומלץ לעיין במאמרי הפורום כדי לקרוא מידע נוסף על המדרשות, הסיבה להקמתן ומעט על דרך הפעולה שלהן. אם יש לך התלבטויות נוספות נשמע לשמוע עליהן עמית, עין-פרת

me123

New member
בקשר למכינת ארגמן

האם היא חילונית או חילונית דתית? איפה היא ממוקמת? (תודה על התגובה הקודמת)

Mad-DawG

New member
ארגמן

את אופיה של מכינת ארגמן אני לא מכיר באופן אישי, אך מהפרטים שאני כן יודע אז שמם המלא הוא מכינת עמי-חי, שממוקמת במושב ארגמן שבבקעת הירדן. הם עונים להגדרה: מכינה (קד"צ) למנהיגות ציונית. כיום הם בשנתם השנייה לפעילות. ניתן ליצור עמם קשר ב02-9400161 במהלך השבועיים הקרובים יצטרפו לכאן אנשי המכינות השונות ואז תוכלי לקבל תשובות מלאות יותר. עמית

הילה לה

New member
מכינת "עמיחי"- מושב ארגמן

שמי הילה פז, אני חניכה במכינת "עמיחי"- מחזור ב´. המכינה הינה מכינה קדם צבאית למנהיגות חברתית ציונית והיא אכן בהגדרתה מעורבת- לדתיים וחילוניים, לעולים ולוותיקים ובעיקר לבוגרי יב´ שמעוניינים בשירות משמעותי (בצבא או בשירות לאומי). כמו כן הטלפון של משרד המכינה כבר פורסם פה- 029400161 הטלפון של מנהל המכינה הוא: 053847114 מתי חי. יב´(תים) שמעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים לצלצל לאחד מהמספרים, בינואר מצפה לכם יום פתוח להיכרות עם מכינתנו. אשמח להגיב לעוד שאלות, הערות (והארות...) הילה פז. מחזור יח"ד- ב´ מכינת עמיחי

הילה לה

New member
פירוט טכני וכללי על מכינת "עמיחי"

היות ואני לא מצליחה להעלות את הקובץ פה, אתם מוזמנים להכנס לפורום של המכינה באתר "חבר´ה" ולהביט בקובץ המצורף להודעה: "דף מידע על מכינת עמיחי". שהועלתה על ידי הילה פז בתאריך 22.11.2002, וגם לשאול שם שאלות. כתובת האתר: http://www.hevre.co.il חבר´ה מלימודים על תיכוניים- מכינות קדם צבאיות- מכינות קדם צבאיות- עמיחי...- עמיחי הילה פז

NoamTalmor

New member
מיצר

אגב, יש עוד מדרשה למנהיגות ברמת הגולן, שאף אחד לא הזכיר אותה עד כה. לא ציינתי אותה בהודעה הקודמת שלי כי אין לי טלפון שלהם, אבל יש לי טלפון של שני בוגרים ממחזור ד´ שלהם, ואני בטוח שהם ישמחו לתת לך פרטים. מדובר במכינת מיצר, ואמנם לא מדובר במכינה מעורבת, אבל כפי שציינתי בהודעה הקודמת, שווה לבדוק. את עופר (הבוגר ממחזור ד´) אפשר להשיג בטלפון: 806820-067, ואת בועז (הבוגר השני) אפשר להשיג במספר: 313578-054. בהצלחה, נועם

למה מתעלמים מאדרת?

קודם כל מזל"ט על הפורום - באמת חשוב שיהיה! למרות שכבר עניתי על זה בפורום אחר אני אכתוב את זה גם כאן כי זה המקום היותר מתאים... במושב אדרת, לא רחוק מבית-שמש, קמה לה מכינה מעורבת. לא, לא מעורבת כמו כלבים אלא מעורבת מכיוון שיש בה דתיים וחילונים יחדיו.. כרגע במכינה נמצא מחזור ב´ ורוב בוגריו של מחזור א´ כבר לובשים מדים. המכינה קטנה ואינטימית והכוונה היא שתישאר כזאת (כרגע מדובר על 20-25 חבר´ה במחזור). אני אשמח לענות על עוד שאלות

Goni Frenkel

New member
מכינה קדם-צבאית

אז ככה: כל המכינות הן טובות- נתחיל בזה, אמנם יש ויכוחים על יוקרה ומרצים וכדומה אבל אותו חזון משותף לכולנו - וזה מה שבאמת חשוב.... המכינה שאני בא ממנה היא המדרשה למנהיגות- בגליל העליון. מספר הטלפון- 04-6954888. אם יש לך שאלות ואת רוצה חומר כתוב\לדבר עם מישהו- שלחי לי את הפרטים שלך (או תתקשרי למכינה) ונדבר. גוני

חגסניק

New member
מיצר אימפריה

אם למישהו יש שאלות בנוגע למיצר אני במחזור הנוכחי של מיצר

כל המכינות מצויינות

ולכל מכינה יש מעלות ספציפיות לעצמה, הפורום בא להאיר אור על המעלות הללו בין המכינות השונות, לכן חשוב שיגיעו חבר´ה מהמכינות השונות ובעזרתם נגיע ונוכל לעזור למתלבטים להגיע למקום שיתאים להם עפ"י ראות עיניהם לשנת המכינה. כולנו יודעים שהמכינות שלנו ושל חברינו הכי מעולות שבעולם, חשוב להקפיד שלא יהפך כאן לחילופי דעות בנושא גיוסים למכינות השונות, חשוב שכל חניך יגיע למקום שהכי מתאים לו, כדי שהשנה הזו באמת תהיה לו הכי משמעותית וברמות גבוהות. מספרי הטלפונים של המכינות השונות נמצאים כבר ב´מאמרי הפורום´, ובהמשך הדרך ובעזרתכם הנדיבה, נוכל להעלות גם את ה´אני מאמין´ של כל מכינה, על מנת שנוכל להפנות מתלבטים לקריאה ראשונית על המכינות הראשונות, ומשם נפתח דיונים. כרגע קיבלו רק את של עין-פרת ולכן רק היא נמצאת. מחכים לקבל מכם מסמכים ודפי עזר בנוגע למכינה ורעיונות נוספים למייל שצויין במקומות שונים, [email protected] שבת שלום וחג חנוכה שמייח
ומלא בסוגבניות

למעלה