השאלה הטיפוסית, צריכה עזרה בבחירת קורס!

pacific ocean

New member
השאלה הטיפוסית, צריכה עזרה בבחירת קורס!

היי, נעים מאוד, קוראים לי אשלי, בת 21 :)

בכל מקרה, אני מתלבטת כרגע בין כל האופציות שניתנו לי בשבוע האחרון, כל מכון בלבל אותי ושיקר לי לגביי המכון השני וזה הפך את הבחירה למסובכת מה שלא אמור להיות בכלל.

בכל מקרה, אני מתכננת לגשת למועד דצמבר מה שלא רלוונטי לגבי יואל גבע שהיה האופציה הראשונה שלי, אז כרגע ההתלבטות היא בין "סטודנט" של אגודת הסטודנטים ו"סמארט".

היי קיו ירדו מהפרק אחרי שקראתי פה לא מעט הערות עליהם...אם יש עוד מכונים לפסיכומטרי שאתם ממליצים אני אשמח לשמוע!!!

תודה וחג שמח :)

shendu

New member
המלצה

באיזה איזור מגורים ?
באיזור המרכז - שמעתי מספר המלצות על מכון קטן יחסית בשם 800 .
יש לציין כי לא עשיתי קורס של מכון זה .
באיזור הצפון - ממליץ בחום על הקורס של ניב רווח . עשיתי את הקורס בחודשים האחרונים , וניגשתי למועד אפריל .
לפי דעתי זה קורס מצויין שענה על הציפיות שלי , ואני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי בציון ...

בהצלחה

למה היי קיו ירדו?

אני עשיתי את הקורס בהיי קיו, והייתי ממש מרוצה!! מזמן לא כתבתי כאן אבל הרגשתי צורך להגיב..
המורה שלי היה תותח, והיה יושב איתי כמה שהייתי צריכה אחרי השיעור.. וגם במייל.. כל שאלה שהייתה לי במיוחד בחלק הכמותי שהיה לי נורא קשה.. והדרך שהם מעבירים את כל הנושאים ממש קלה להבנה, ויש לך גם באתר כזה משהו מגניב שאת יכולה לצפות בשיעורים מוקלטים, אם נגיד פספסת או שלא הבנת משהו... אז את פשוט צופה בזה שוב ושוב כמה שאת צריכה. ואם כבר מדברים על האתר, הוא אחד הטובים!!! יש משחקים מגניבים ומן אפליקציות כאלה.. שאת יכולה לעשות במשך שעות וככה את קולטת יותר טוב.. את לא צריכה רק לבהות בספרים.ומנהלת הסניף (לפחות שלי) הייתה ממש מותק ונתנה לנו את כל הטלפונים שלה, כולל בבית, למקרה שנצטרך משהו. אני עשיתי פסיכומטרי אחד בקידום ולא הייתי מרוצה. בקיצור לדעתי לא שווה לך לפסול את היי קיו...אני קיבלתי 714 ואין יותר מרוצה ממני. ממליצה בחום!!

shaiazriel1

New member
אני מרוצה מאוד מיואל גבע

למרות שלא בטוח שאקבל את הציון המיוחל..אבל אני לא נחשב כי אני תלמיד בכיתה י״ב והיה לי מאוד קשה בכלל ללמוד לפסיכומטרי..לא היה לי זמן ולא הספקתי לתרגל הכל (לא נגעתי בסיפרי מרתון,לא תירגלתי אנלוגיות וקריאה ומילים לא למדתי מספיק) נוסף על כך אני לא תלמיד שנוהג לחרוש/ לשבת הרבה וללמוד ..
בכל מקרה המדריך שלי היה מעולה וגם הקורס היה טוב..
לדעתי קצת בעיה לגשת לבחינה החדשה בלי קורס כי נוספה מטלת כתיבה וצריך לתרגל את זה ..אני בטוח שהמכונים עובדים על זה...ואם אין לך יכולת הבעה וכתיבה טובה אז לדעתי זה יעזור...החלטה שלך ותלוי איך אתה במילולי ובהבעה וכתיבה..

chrischris

New member
מרוצה בלי ציון מיוחל?

הקורס היה מעולה, המורה היה מעולה, החומרים היו מעולים, ולא תקבל את הציון המיוחל, אבל את מרוצה מאוד מיואל גבע... כי???
חוץ מזה שתלמיד שאחי תלמיד י"א ניגש באפריל האחרון,עדין אין ציון, אבל הסימוליציות האחרונות היו בין 656-701, בתור תלמיד מחונן הוא התחיל עם סימולציות של 513 ותמיד יש מקום לשיפור.
אגב, הוא עשה בהיי קיו, והמורה היה תותח, הקורס היה מעולה, החומרים ברמה ויקבל את הציון המיוחל!!! בויייה!!!

אבל שיהיה בהצלחה :)

shaiazriel1

New member
לא הבנת

הסימולציות שלי היו בין 670-730 כל הפעמים.. ואני לא תלמיד מחונן ....המורה אכן היה תותח וכנל החומר היה מעולה ואף לא הספקתי הכל...לכן אני מרוצה כי אני מרגיש שהקורס סיפק לי את כל מה שהייתי צריך ואם היה עוד זמן הייתי מצליח להשתפר עוד...אני אמרתי שאיני בטוח שאקבל את הציון המיוחל מפני שאני מייחל ל-720+ ולכן קשה לי לומר שאקבל זאת בוודאות...אך בהחלט יש סיכוי..אני מקווה שלא אתבדה..בכל מקרה בהרגשה הכללית אני בהחלט מרוצה מיואל גבע.
מקווה שגם אחיך יצליח להוציא את מה שהוא רוצה...וומקווה שגם אני..
דרך אגב לא באתי לפרסם את יואל גבע או להשמיץ את הייקיו ..ואין לי שום מניע לעשות זאת...אני מקווה שהנאמר לא השתמע לשני פנים...כי ממה שהגבת נראה שאת עושה איתי/עם יואל גבע תחרות או מנסה לקדם את הייקיו...
דרך אגב ״בוייה״...באמת?!

בכל מקרה בהצלחה לכולם!

chrischris

New member
הרמה להנחתה :)

כל מקרה זה לא בקטע תחרותי ולא נעליים, זה פשוט צורם לשמוע שאנשים הולכים בתלם ומפספסים את הפרנציפ.
לעניות דעתי, כל אחד צריך לעשוק את הבדיקות שלו. המלצות או חוויות אשיות.. חרטה. כי כל אחד ומה שמתאים לו.

ובנימה אופטימות זאת... בוייה הולך לישון!
בהצלחה :)

shaiazriel1

New member
אממממ...

הנחתה?!מה?!
אשמח לדעת על איזה פרנציפ מדובר?!
לא באתי לריב ובטח שלא לרדת עלייך...ואני לא מבין מה המטרה בתגובות אלו...
אני בסך הכל אמרתי מה אני חושב על הקורס ומה חוויתי בקורס ותו לא.
אין בנאמר בכדי לפרסם/להשמיץ חברה זו או אחרת...
בכל מקרה בהצלחה ולילה טוב..

natilousky

New member
לא לדבר על החומר של הייקיו

כי החומר שלהם בכלל לא מעודכן
אבל אני זוכר להם דבר אחד ואת זה אני לא אשכח
שחבר רצה לבטל את העסקה הם עשו לו כל מיני קונצים ובמקום לסיים את זה יפה גבו ממנו 500 שקל מהפיקדון האישי שלו
פשוט חוצפה.
יש לי את החומר שלהם
החומר שלהם סביר.לא יותר מזה ולא פחות מזה.

HailyTheStrange

New member
החומר בהייקיו בעיני ממצה+

בתור אחת שעשתה שם קורס אחרי יואל גבע ומכאן היה לי מקור טוב להשוואה (והיה לי את אחד המורים התותחים בגבע.. וספרים רגילים שלהם)
אני הייתי מרוצה הרבה יותר מהחומר של היי קיו, גם גם מהספרים וגם מהאתר- לא הרגשתי לרגע שהחומר לא היה מעודכן, ההפך
סה"כ, אם להתייחס לתחילת השרשור ולהמלצות/אי המלצות- הכל עניין של העדפה אישית והרגשה של איפה יותר נוח לך ללמוד
אנשים רציניים שמשקיעים ונותנים המון מעצמם יכולים לקבל 700 פלוס בשני המכונים.

ד"א יכול להיות שלקחו לחבר שלך כסף מהאשראי בתור דמי ביטול(כמו כל עסקה כמו הזמנת כרטיס טיסה לחו"ל וביטול ברגע האחרון למשל), אבל בפיקדון אי אפשר לגעת- זה הרבה יותר מסובך וסיפור מול הבנק ולא כל כך הגיוני.

natilousky

New member
לקחו לו מהפיקדון האישי

הוא שילם להם בצ'ק מהפיקדון והם פשוט לקחו מהצ'ק עצמו כי הכסף כבר היה אצלם.

אין מה להשוות בין גבע להייקיו שמים וארץ מבחינת החומרים.
ואני עוד אחד שלמד לבד ונגד המחירים המופקעים של גבע!

אבל להגיד שהחומר של הייקיו ממצה והם חכמים וחמודים ויודעים את התורה..זה דברים בעלמא מבחינתי.!

shendu

New member
high -q זה קורס גרוע !

היי קיו קורס גרוע בגלל מספר גורמים . בוא תבחר איזה שמתאים לך :
1. חומר שאינו מעודכן , ומבולגן בצורה טיפשית בכל מיני ספרים .
2. מדריכים חסרי ניסיון . כל הידע הדרוש למדריך בהיי קיו הוא ללחוץ על כפתור ולהריץ את המצגת של השיעור קדימה .
במידה ואחד המדריכים שלהם צבר מספיק ניסיון , והוכיח את עצמו מקצועית - הוא מייד יעבור למכון רציני (יואל גבע , קידום...)
שמשלם לו כמו שצריך .
3. היי קיו יוצאים מנקודת הנחה שהתלמידים שלהם טיפשים , ולכן הם אינם טורחים ללמד את החומר בצורה יסודית ומקצועית , אלא
אלא פשוט אומרים לתלמידים לשנן כל מיני שטויות .
4. סימולציות מיושנות , שלא עודכנו כבר מספר שנים . ואם כבר מדברים על סימולציות - מה זה עוזר שעושים 10 סימולציות , אם את
רובן עושים לפני לימוד כלל החומר ?

אבל יש להם אתר מגניב ... (הערה צינית) .

ksarasara

New member
לא יודעת מאיפה את בארץ

אני עשיתי קורס בהיי קיו (לא השנה), היה אחלה מבחינת תכנים וכשהייתי צריכה תגבור לפני הבחינה ישב איתי המורה ועם עוד שני תלמידים, אבל הכיתה הייתה ענקית ומפוצצת עד אפס מקום, מאפיין של כיתה גדולה ומה שהיה חיסרון משמעותי הם פערי הלמידה והרמות בין התלמידים בכיתה שהובילו לשאולות ברמות שונות, התעכבו על המון דברים בשביל החלשים והיה למורים לדעתי קשה להיות עם היד על הדופק ולתת פוש לחלשים ששוב ושוב תקעו את הכיתה בשיעורים.
חברה שלי עושה בחכימא וניגשה למועד האחרון (בפעם השנייה כי רצתה לשפר ציון) והיא מרוצה מאוד מהכיתה הקטנטנה ומהמורה שלה. אבל חשוב לציין שזה ביצפר פסיכומטרי שמאמין בהפרדת כיתות לבנים ובנות מטעמי השפעה על ריכוז וגם שיתאים לציבור מאמין.

natalishi

New member
איזה כוח יש לפורום הזה

אם הורידו אותך מהייקיו ככה רק מלקרוא.
אני לא הכרתי את הפורום הזה עד עכשיו וחבל, אבל אשמח לתרום גם בדיעבד.
אנייודעת שזה בית ספר פסיכומטרי לא מאוד מוכר אבל באמת, הדובדבן שבקצפת.
ניגשתי למועד האחרון של אפריל ולמדתי בירושלים, יש לי רק שבחים על הקורס, על הרמה, על המורים, התכנים.
באמת, נתנו לי גם כלים טכניים וגם נפשיים, אפילו יצאתי מצוידת בחוש הומור לבחינה.

תבדקי אם יש סניף קרוב לביתך, לפעמים נפתחים קורסים בהתאם לדרישה באיזור ספציפי.
גם המחירים יחסית לשוק בקנה מידה הגיוני ולא איזה 8000 שקל.
*חשוב לי לציין וכמובן זה לא מתאים לכל אחת, שכיתות הלמידה בהפרדת בנים בנות, זה תורם מאוד לריכוז וגם רלוונטי לשומרי מסורת.

שיהיה בהצלחה!
נטלי

יש לי את הספרים של הייקיו

חרא ספרים, חומרים מבולגנים לא ברמה תרגילים שזו הפעם היחידה שתסתכל עליהם, מה שכן האתר שלהם בן זונה (רציני).
בת דודה שלי התחילה ללמוד שם הייתה מרוצה דווקא אבל הפסיקה באמצע כי למה שהיא רוצה ללמוד פתאום החליטו להוריד את סף הפסיכומטרי ולעשות רק בחינת אמיר..
והעיניין ששם עושים מיליון סימולציות אבל שאתה רק בחצי החומר- טיפשי למדיי

effimail

New member
גם אני עומדת לפני פסיכומטרי ובדקתי לעומק...

אני מציעה לך פשוט ללכת לפגישת יעוץ בסניפים שקרובים לבית שלך, שם לברר את כל השאלות.
אצלי למשל אין סניף קרוב של יואל גבע וזה דורש ממני נסיעה וזמן. יחד עם זאת הבנתי שאצל יואל גבע יש בכתה כ 35-38 תלמידים שזה המון.
קצת קשה לקבל יחס אישי בקבוצה כל כך גדולה.
לעומת זאת הייתי באי קיו שקרוב למקום מגורי, הקבוצות שם הם קבוצות של 14 איש בממוצע, בקבוצה כזו יש אפשרות לקבל הרבה יותר יחס אישי.
(שוב זה לא ככה בכל מקום לכן חשוב ללכת למכונים השונים ולבדוק היטב מה קורה בכל מקום), ראיתי בשיחה שם את האתר המדהים שיש להם ללימוד מילים.
שוחחתי גם עם אנשים שלמדו שם והיו הרבה המלצות וככה בסופו של דבר כך החלטתי לאן ללכת.

שיהיה לכולם בהצלחה

למעלה