הרפתקאות בסושיאל סקיוריטי

John the Savage

New member
הרפתקאות בסושיאל סקיוריטי

אחרי שבכמה שרשורים כאן בעבר טענתי שמעולם לא ביקשו ממני להראות כרטיס SSN, עכשיו לצורך עבודה כמרצה באוניברסיטת סטייט בקליפורניה בכח אדם אמרו שלי שאני צריך להראות את הכרטיס לצורך עבודה שם, גם אם יש לי מסמכים אחרים לצורך I9. למה? כי אלו התקנות לעובדי הסטייט.

אז הלכתי לי למשרדי הסושיאל סקיוריטי הקרובים, מצוייד בכל המסמכים שאני צריך, כולל כרטיס גרין קארד מותנה לשנתיים שפג תוקף לא מזמן, בצירוף טופס I797 שאומר שתוקף הגרין קארד שלי מוארך לשנה נוספת.

אלא שאז כשהגעתי לחלון, אחרי קצת יותר משעה של המתנה בתור, הפקיד החליט שזה לא תופס, כי תוקף הכרטיס שלי פג, והמסמך שמאריך את ה"conditional residence" שלי לא הופך את הגרין קארד שלי לתקף (למרות שאני יודע היטב שזה כן), וטען שאני צריך כרטיס גרין קארד תקף. ניסיתי להסביר לו שה-I797 מאריך את הכרטיס לשנה, ושלא מקבלים מ-USCIS שום כרטיס חדש עד שמאשרים את הסרת התנאים, אבל זה לא עזר.

ביקשתי ממנו גם שיבדוק שוב את התקנות, והוא אמר "אני מסתכל בתקנות כרגע, ולפי מה שכותבים זה לא תקף". בסופו של דבר נשברתי ואמרתי שאחפש בתקנות בעצמי ואחזור עם התקנות שמראות שהכרטיס עם המכתב תופסים.

בדרך חזרה לאוטו, התחלתי לחפש בסמארטפון, ומצאתי בדיוק את מה שהייתי צריך. בקישור הזה:
https://secure.ssa.gov/poms.nsf/lnx/0110211025

חזרתי חזרה בריצה למשרדי הסושיאל סקיוריטי, חזרתי לאותו פקיד והראתי לו את התקנות. הפעם זה עבד, והוא קיבל את הבקשה שלי לכרטיס.

מסקנה: אם אתם מבקשים משהו בסושיאל סקיוריטי ויש לכם משהו קצת שונה מהסטנדרט, תמיד טוב ליתר ביטחון לחפש ולהדפיס את התקנות, בכדי למנוע ויכוחים עם פקיד שלא מתמצא.
 

Fellowship

New member


 
למעלה