הרפורמה במס תהיה מכה נוראית לדוקטורנטים

John the Savage

New member
הרפורמה במס תהיה מכה נוראית לדוקטורנטים

אחד הסעיפים החבויים בהצעה לרפורמה במס זה ביטול סעיף בקוד מס הכנסה שנקרא סעיף 117(d). הסעיף הזה קובע שהפחתה או ביטול שכר לימוד לא נחשבת להכנסה לצורכי מס, וזה במקרים מסויימים כמו לדוגמה סטודנטים לתארים מתקדמים שמתרגלים או עובדים במחקר עבור האוניברסיטה, וכן עבור סטודנטים לתואר ראשון.

המשמעות של זה תהיה תשלום מס של מאות דולרים נוספים כל חודש. עשיתי חישוב שבאוניברסיטה בה אני למדתי, אני הייתי צריך לשלם כ-500 דולר יותר כל חודש לאחר הרפורמה. עבור סטודנטים לדוקטורט שמנסים להתקיים ממלגת הקיום המצומצמת שהאוניברסיטה מעניקה להם, תשלום של עוד 500 דולר לחודש מס תהיה נוראית.

נכון שיתכנו עוד שינויים בהצעה, ולא ברור אם הרפורמה תעבור או לא. אבל יש סיכוי ריאלי שהרפורמה תעבור. ומכיוון שהסעיף הזה לא תופס כותרות בעיתונים, ולא להרבה אנשים איכפת מאוכלוסיה די מצומצמת של סטודנטים לדוקטורט, אני לא אופטימי שיהיה לובי משמעותי שיביא לשינוי בסעיף הזה.

http://www.acenet.edu/news-room/Documents/Talking-Points-Sec-117-d.pdf

John the Savage

New member
אם כי במחשבה שניה, הם צודקים

הגיע הזמן שהדוקטורנטים האלו שמקבלים מלגה של 2000 דולר לחודש ישאו קצת יותר בנטל וישלמו 6000 דולר יותר מס בשנה, בשביל שהילדים המסכנים של טראמפ לא יצטרכו לשלם 1.2 מיליארד דולר מיסי ירושה ...

מלטג

New member
לא מאמין שהעלות תתגלגל ישירות לסטודנטים

משכורות דוקטורט די בהגדרה מתוקננות למינימום המתקבל על הדעת, אז יותר סביר שהאוניברסיטאות יאלצו לאזן את המיסוי החדש עם גרוס-אפ וזה יהיה שקוף לסטודנט. מה שכן, זה עשוי להפחית את מספר הדוקטורנטים כי יעלה יותר להחזיק כל אחד/אחת.
מצד שני, האוניברסיטאות הגדולות בארה״ב הן כן גופים חזקים ומקושרים שנשענים על דוקטורנטים, אז יש סיבה לקוות שהסעיף הזה לא יעבור.

John the Savage

New member
כך או כך, זה יהיה רע מאד להשכלה הגבוהה ולמחקר

הסכום המדוייק תלוי בהרבה מרכיבים. בחישוב שלי, על סמך סטיפנד של 25,000 דולר ושכ"ל של 35,000 דולר יצא שמדובר ב-6000 דולר לשנה תוספת מס. ואפילו לא לקחתי בחשבון מיסי בט"ל בחישוב שלי, ואולי גם מיסי סטייט (אם אין תקנות ספציפיות של הסטייט בעניין, מיסי הסטייט יושפעו מהמיסוי הפדראלי).

בשביל לקבל בחזרה 6000 דולר נטו, צריכים להוסיף לסטיפנד לפחות 8000 דולר (ושוב, זה לפני שלוקחים בחשבון מיסי בט"ל וסטייט). לא יודע מה הסיכוי שאוניברסיטאות יוסיפו סכום כזה למלגת הקיום. וגם אם כן, אם ניקח בחשבון שבנוסף לזה מתכוונים גם לקצץ בתקציבי קרנות המחקר (NSF וכו'), זו תהיה מכה רצינית.

הוא מכה בהשכלה הגבוהה ללא רחם, טוב, הבוחרים שלו לא משם

הוא עומד לפגוע גם בהלוואות הסטודנטים, והמהלך הזה ידפוק את כל הסטודנטים הצעירים, שיצאו כרגע לשוק ומנסים לעמוד בנטל ולשלם את ההלוואות שהם לקחו בשביל לממן את הלימודים האקדמאים הכל כך יקרים שהם למדו...
ובמקביל הוא מצמצם ויזות עבודה (H ו-L) שמביאות לכאן מהנדסים וזה יפגע אנושות בתעשיית ההייטק, כי ברור שבלי כל ההודים והסינים לא יהיו כאן מפסיק מהנדסים. נראה כאילו תעשית הביוטק תעבור קומפלט למזרח... כאן יהיה יקר מידי לחקור ולייצר...

אני מנסה להבין אם הנשיא הבא יוכל לבטל את כל החוקים שהוא מחוקק עכשיו, בתחומים שונים כמו הגירה ומיסוי או שזה בכיה לדורות...

אבל אני פחות מתעניינת בפגיעה באוניברסטאות או פגיעה בהגירה ויותר מפחדת ממלחמה גרעינית עם צפון קוריאה... בין המשוגע שלהם למשוגע שלנו זה רק עיניין של זמן מתי פצצות אטום יתחילו לעוף מסביב...

פשוט מטורף

TrigATUSA

New member
לא רק מעבר למזרח

גם צפונה
לא עובר שבוע לאחרונה בלי הודעות של חברות טכנולוגיה אמריקאיות על הגדלה משמעותית של המשרות שהם פותחים בקנדה
שבוע שעבר אמזון הודיעה על עוד 1000 בוונקובר

למעלה