הרע במיעוטו - קובי אריאלי

הרע במיעוטו - קובי אריאלי

הרע במיעוטו קןבי אריאלי קיבל מכתב מאישה חרדית המאשימה אותו בדוסיות מחמד. כרוניקה של התכתבות אבודה מראש קובי אריאלי *--* *--*להלן מכתב שקיבלתי השבוע: "אל מר אריאלי הנכבד, זה זמן רב אני מחפשת לכתוב אליך. אני אישה חרדית נאורה, אינטליגנטית, רואת חשבון והכול. בעבר אהבתי לקרוא את מאמריך שיש בהם ציניות האהובה עליי. אלא שבזמן האחרון אתה פשוט גורם בחילה לי, ולרבים אחרים. *--* *--*כן, אנחנו דוסים, וכן, אנחנו גאים בזה, ואפשר להיות כאלה, להצליח ולהיות מוערכים גם על ידי החילונים שכל כך אהובים עליך. אבל קובי, כמה אפשר לצחוק על עצמך? ראיתי אותך עם השטריימל והמעיל האידיוטי הכחול במופע האימים שלך, בו אתה ועוד כמה שרים ביידיש שיר. היית נראה שם כמו ליצן החצר. כמו הליצנים בקרקס, שבלב בוכים ובחוץ צוחקים. מגעיל, דוחה, קטן, עלוב ושמן. כל הצוות שהיה איתך צחק כאילו איתך. צחק עליך. כמה אני מרחמת עליך. על הצורך שלך להתייפייף בפני כולם, להיראות נאור, משכיל, לא חרדי מסריח. אבל ככל שאתה עושה את זה יותר אתה יותר דוחה. כל אחד צריך להיות גאה בדרכו. לא נראה לך - יאללה, הורד את זקנך המטופש וחצה את הקווים. זה יהיה מכובד עבורך, ושם תוכל לצחוק בכיף על כל החרדים. דוס מחמד שכמוך. הגן על עמדותיך עם הומור כן. תכניס מתחת לחגורה למלעיגים עליך. במקום זה, אתה שותף לחגיגה. אנשים כמוך גרועים מהחילונים, שהרי הם תינוקות שנשבו. כדאי שתתקן זאת, ובפומבי. נראה אותך גבר. ליצן קטן. יהודית‭."‬ *--* *--* אני שמח לפרסם את המכתב הזה דווקא השבוע, שלושה ימים לאחר מותו של ח"כ הרב אברהם רביץ ז"ל, שהיה, מבחינתי, מייצגם המרשים ביותר של החרדים בציבוריות הישראלית מאז ומעולם. כניסתו של הרב רביץ לפוליטיקה בשנת 1988 סימנה מצב חדש בתפיסת השבט החרדי את עצמו ואת סביבתו. אלף שנות עלבון וקיפוח ציבורי גאו פתאום והוציאו החוצה אמת גדולה: מה שבאמת חשוב למיעוט תרבותי, אתני וחברתי הוא קודם כול להיראות טוב. בחרדית קוראים לזה "קידוש השם‭,"‬ שזו כמובן הגדרה נכונה, אבל מה שעומד מאחוריה הוא בעצם "קידוש עצמנו" - תדמית טובה ומשופרת שתחשוף בחן את איכויות המגזר, ותביא בסופו של דבר לקידוש השם. *--* *--*מאז, במהלך כל הקריירה הפוליטית שלו, ניסה רביץ להנחיל את התובנה הזאת לחבריו ולא תמיד בהצלחה. עובדה: הנציגות החרדית בכנסת של היום מורכבת מאישים אפורים ונעדרי קסם אישי העוסקים בעיקר בעבודה. דרך החתחתים שעבר בפוליטיקה מלמדת שאין דבר קשה יותר ממשימת הייצוג של מיעוט תרבותי ברבים. בממסד השלטוני כמו בתקשורת. בכנסת כמו בטלוויזיה. הבעיה מורכבת: מרגע שאתה מייצג, ברצונך או שלא ברצונך, עשרות אלפי אנשים, יש לך בעצם עשרות אלפי מעבידים, שכל אחד ואחת מהם יודע בדיוק כיצד לייצג את עצמו, והעובדה שלא הוא בעצמו נבחר למשימה הזו היא טכנית לחלוטין. הוא פשוט היה עסוק, ועל כן העדיף להפקיד את המלאכה בידי אחר. *--* *--*רביץ נפטר וחצי תאוותו בידו. הוא עשה בתחום הזה עבודה אדירה אבל לא הצליח, כאמור, להשליט את התפיסה הזאת על הפוליטיקה החרדית כולה. אלפי חרדים עוד יתגעגעו אליו זמן רב. *--* *--*וזו תשובתי ליהודית: *--* *--*ממכתבך הנזעם אני למד שכנראה יש בינינו חילוקי דעות מהותיים שיקשה עלינו לגשר עליהם. על כן, חשבתי שמכיון שאין לי כוונה לשנות את אופן התנהלותי וסגנוני בתקשורת בזמן הקרוב, אולי כדאי שלמען בריאותך הנפשית ושלוותך תתנזרי לעת עתה מהיחשפות להופעותיי ולדבריי. אני מופיע בימים אלה בגלי צה"ל, בתוכנית "המילה האחרונה‭,"‬ בימים ג' וד‭,'‬ וביום ג' גם ב"ציפורי לילה‭."‬ בנוסף, משודרות תוכניות שלי בערוץ ‭,2‬ בשעות הבוקר, וכן אני כותב ב"מעריב‭."‬ אשר לחומרי ארכיון המופיעים באינטרנט, העצה היא פשוט לא להיכנס אליהם ובוודאי שלא לחפש אותם. יש ביוטיוב ים של חומר מעניין בנושאים אחרים, שירגיזו אותך פחות. *--* *--*בכבוד רב, *--* *--*קובי אריאלי

מריאנa

New member
איש מעורר בחילה,פסיכוטי,נרקיסיסטי...

מגלומניה גולמית...ונהנתן ותאוותן לא קטן... ((ואני מכירה את האיש,מעבר לגיבובים שלו בתקשורת)

למעלה