הרעת תנאים?

בלה22

New member
הרעת תנאים?

אני עבובדת כמעט שנתיים אצל לקוח שנמצא רחוק, (45 ק"מ ממקום מגוריי), כשהתחלתי לעבוד אצלו הייתי עובדת בשמשרד קרוב אליי כשפעם ב... הייתי צריכה לנסוע אליו, כחודש חודשיים חודשיים לפני חופש הלידה התדירות עלתה, נסעתי לשם כל יום אבל עדיין יכלתי לעבוד פעם ב... במשרד. לפני חודשיים וחצי + חזרתי מחופשת הלידה והסתבר לי שאני צריכה לנסוע לשם כל יום. בהתחלה הבוס שלי אמר שזה זמני וימצאו לי מקום אחר, ומהר הבנתי שזה קבוע. האם אני יכולה להתפטר בגלל הרעת תנאים?
 
יתכן ובגלל שעבדת כבר בסידור הזה לא תוכר

התפטרותך כמוצדקת,אך לא אני קובע אלא מחלקת אבטלה בביטוח לאומי לכן באם תתפטרי בשל המרחק תהי זכאית לפיצויי פיטורין אך לא בטוח שתהי זכאית מיידית לדמי אבטלה אלא לאחר 90 יום ,בכפוף להכרת המוסד לתביעתך ולהתפטרותך המוצדקת או לא לפי הקריטריונים ראי הסבר מאתר המל"ל: האם יולדת שהתפטרה זכאית לדמי אבטלה? אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (בהתאם לאישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה סיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. התפטרות של יולדת בשל אופי העבודה, שעות עבודה ארוכות מאוד, משרה מפוצלת, מרחק וכו' - תוכר כהתפטרות מוצדקת..בהצלחה.
 

בלה22

New member
השאלה שלי היא

בקשר להרעת תנאים, ללא קשר ללידה כי הקטנה כבר בת שנה. אני עובדת בתנאים הללו חודשיים וחצי כאשר לפחות חודש עוד לא היה ברור שזה הולך להיות קבוע. האם זו הרעת תנאים? הבנתי שגם בהרעת תנאים אמורים לקבל אבטלה מיידית. "מי שהפסיק את עבודתו בגלל סיבה מוצדקת, כגון מצב בריאותו שלו, של בן זוגו או ילדיו, או הרעת תנאים בעבודה, צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו. " השאלה היא האם זה עדיין נחשב הרעת תנאים.
 
לדעתי מצבך היה טוב יותר מיד עם חזרתך מחופשת

לידה באם היית מתפטרת ,כיום איני מאמין שמחלקת אבטלה תקבל זאת כהרעת תנאים מן הטעם שאת כבר עובדת במצב זה,אך שוב לא אני הקובע ותוכלי לברר זאת גם מול מחלקת האבטלה לפני כל פעולה מצידך ועל פי תשובתם תפעלי.בהצלחה.
 
למעלה