הרמיוני ונוויל- התעלומה

הרמיוני ונוויל- התעלומה

כידוע לכם, הרמיוני ונוויל לומדים בגריפינדור, אבל, הם בכלל לא מתאימים לגריפינדור! -הרמיוני אולי הוכיחה את עצמה כבהחלט אמיצה בכמה מקרים, אבל ברור לכולם שהיא מתאימה לרייבנקלו הרבה יותר! יותר משהיא אמיצה היא חכמה: יודעת את כל התשובות, אוהבת את כל השיעורים (חוץ מעתידות כמובן...), קוראת בכל הספרים, משקיעה בשיעורי הבית, מוציאה קס``מ במבחנים- מה היא עושה בגריפינדור ??? - ונוויל ? נוויל אמיץ? הוא דווקא חסר אומץ לרוב, ולא הוכיח את עצמו בכלל, נוויל הוא די טוב לב, ויותר מאשר אומץ ליבו- הוא מתאים להפלפאף... אז מה קורה פה? למה הילדים הללו בבית גריפינדור, למרות שהם מתאימים לאחרים? - לדעתי ג`י קיי עשתה זאת לשם העלילה... מה אתם חושבים?

העצלנית

New member
יש סיבה

דבר ראשון להזכחרך גם פרסי וויזלי היה בגריפינדור למרות שהצד הלימודי זה הצד החזק שלו. הרמיוני הוכיחה לא פעם ולא פעמיים שהיא מתאימה לשם. בקשר לנוויל עוד יתברר לכל הספקנים שאין סיכוי שהמצנפת טועה ויש סיבה מצויינת שהוא שם.

למה את מתכוונת?

נכון שהרמיוני אמיצה והוכיחה זאת, רק שהצד הלימודי אצלה חזק ובולט יותר מן הצד האמיץ... הרמיוני חושבת כל הזמן על לימודים... ולמה את מתכוונת שאת אומרת--- שיתברר למה נוויל נבחר לגריפינור ?

העצלנית

New member
את צודקת אבל בכל זאת

ניסיתי להסביר שיש תלמידים טובים כאלה בכל בית כמו פרסי והרמיוני. חוץ מזה שאני בטוחה שאם היא הייתה צריכה לבחור בין חברים והרפתקא אפילו לגורש מבית ספר מול לסיים בציון ק``סם הכל היא הייתה בוחרת באפשרות הראשונה. ובקשר לנוויל אני בטוחה שבספרים הבאים הוא יעשה משהו מדהים שיפתיע את כולם.

לימודים ?!

כנראה שבאמת, הרמיוני תוותר על הקס``מ לטובת חברייה וההרפתקאות.. וחוץ מזה, היא כנראה לא כ``כ חרשנית- היה שיעור אחד, אולי של בינס, שהיא כמעט נרדמה בו...

העצלנית

New member
נראה לי שאת צודקת

אבל היא נרדמה כי היא לא ישנה כל הלילה אני חושבת (אם אני לא מבלבלת). והיא כן חרשנית.

MegA~MooN

New member
המסקנה שלי....

הרמיוני, למרות החרשנות שלה, היא אמיצה מאוד!! היא הוכיחה את שייכותה לגריפינדור הרבה פעמים.. לעומת זאת, אף תלמיד מרייבנקלו לא יכול להשתייך לגריפינדור.. עוד לא תואר אפילו מקרה אחד של תלמיד מרייבנקלו שהפגין אומץ או משהו כזה.. מכאן נובע ש (אני נשמעת כמו המורה למתמטיקה שלי)=====> מי שבגריפינדור יכול להשתייך לכל בית, יש לו את התכונות הדרושות של ארבעת הבתים, ואפילו מסלית`רין (למשל השאפתנות של הרמיוני) ובקשר לנוויל- מסכן ככל שהוא נראה, הוא עוד יוכיח את עצמו, כמו שנטען כאן ע``י רבים... MegA~MooN (*אריאלה* לשעבר :))

והנה המסקנה שלי!

תלמידי רייבנקלו מעולם לא הפגינו אומץ משום שלא הסתבכו בצרות! -האם סדריק דיגורי מהפלפאף לא הפגין אומץ ??? וזה לא נכון שכל גריפינדור יכול להשתייך לבית אחר, לא כל גריפינדור הוא לאו דווקא גם שאפתן,חכם וטוב לב! חוץ מזה גם ילד מרייבנקלו יכול להיות בנוסף להיותו חכם- אמיץ! רק שהמצנפת בודקת מה הכי חזק אצלו... למשל הארי, שאפתן יותר מאמיץ ומתאים לסלית`רין (למרות שאנו יודעים לאן הוא הלך לבסוף!)

Hermione

New member
``אל תסתכלי בחבילת שוקולד-

אלא במה שיש בה- לפעמים השוקולד היה במקרר והוא לבן`` זוהי אמרה מאוד מאוד (לא) מפורסמת, והיא בעצם אומרת, שמתחת לקליפת ההרמיוני החרשנית והקשה לפיצוח, ומתחת לציפוי הפחדנות והמסכנות שמכסה את נוויל מכל צד- נמצאים הרמיוני ונוויל אמיצים וטובי לב. אולי אנחנו (וכל אחד אחר) לא יכולים לראות את הגרעין הזה, אבל המצנפת כן יכולה. רוצים דיקלום? הנה: ``במעמקי הג`ונגל האפריקאי, בארץ שבה כף ידו של האדם הלבן טרם דרכה, חי לו ננוקה נניקי משבט האוזובוקו. ננוקה, נער כבן 45 נחשב לאחד מטובי לוחמי הכפר. בוקר אחד, ביום קיץ-חורף-סתיו אביבי נודע לראש השבט כי בתו היפה- פדיחה נחטפה ע``י שבט הפולקעס. (הנה קטע שאני לא ממש זוכרת-) יצאו ננוקה וחבריו להצילה (נגמר הקטע שאני לא בטוחה בו). לאחר שעתיים של זחילה לאחור, הגיעו לקרחת היער.`` זהו. אני לא זוכרת את ההמשך. אתם גאים בי??

דוד דב

New member
לכל דבר יש סיבה ...

זה שהם ביינתים לא מתאימים לבתים האלה גם אני אמרתי ... אבל היא לא סתם שמה אותם הם בסך הכל דמויות ראשיות .. ככה שלשם העלילה יתברר למה הם שמה

:) :cool: :) :cool:

מזה אמור להביע??? מאיפה הדקלום הזה? אהבתי. זה בהחלט נכון מה שאמרת, ובעצם עכשיו שאני חושבת כעל זה, שבנוסף להיותה של הרמיוני חרשנית היא גם אמיצה, ובנוסף להיותו של נוויל מפוזר הוא אמיץ... לדעתי, עניין הבתים מאוד מוזר, משום שאיך אפשר לסווג אנשים לפי תכונה אחת בלבד בעוד שידוע שאנשים הם רב-גוניים ובעלי תכונות רבות??? -בכל אופן, כנראה שהם בכל זאת אמיצים- לא סתם הם בגריפינדור!

Hermione

New member
חחחחחחחחחחח

זה התחלה של שיר של דני סנדרסון וכשהייתי קטנה אבא שלי תמיד היה מדקלם לי את זה... את מכירה את ``ג`ברווקי``? גם את זה אני יודעת בעל פה מאבא שלי...

Panther

New member
אז ככה

בכל בנאדם יש את כל הצדדים של אומץ, תאוות-כוח, נחמדות ולמדנות. לכל אחד יכולה להיות תכונה שנראית עליו, כמו רייבנקלו להרמיוני והאפלפאף לנוויל, אבל יש פוטנציאל חזק שיפתח בעתיד לתכונה אחרת, אצל נוויל והרמיוני לאומץ. מצנפת המיון יכולה לראות את הפוטנציאל שמסתתר בהם ולפי זה מחלקת את התלמידים לבתים.

אז אם ככה

בהארי גלום הפוטנציאל להפוך לשאפתן- ואולי גם לרשע בעתיד??? אם הסברה הזו נכונה, יש סיכוי שהשמועה שהארי יעבור לצד האפל תתממש... (לאאאאאאאאאאאא.....)

turki

New member
הגעתי למסכנה ש..

תלמידים שונים לא אמורים להוכיח את התכונות שנדרשות מהם כדי להיות בבית מסויים. ישנם עוד הרבה תלמידים בגריפינפדור שלא הוכיחו את אומץ ליבם (ג`יני למשל). אתם גם שוכחים שהעיניין של הרצון של התלמיד עצמו משחק פה תפקיד חושוב (הארי התאים יותר לסלית`רין אבל הלך לגריפינדור רק משום שרצה בכך). אני חושב שמצנפת המיון מתחשבת יותר ברצון מאשר בתכונות. נ.ב. רוצים הוכחה לאומץ ליבו של נוויל? הוא היה זה שהצביע בשיעור של מה שמו (המורה האחרון להתגוננות...) ואמר את שם הקללה (קריאוטשס או משהוא כזה) שבעצם הפכה את הוריו לצמחים, תוך כדי ידיעה שהוא יצתרך לחזות בהשפעתה על העכביש (ועוד אחריי שהעכביש הוגדל) ובכך להיזכר בהוריו. אני לא חושב שהארי היה מצביע ואומר את שם הקללה (אבדה קדברה) שהרדה את הוריו לו ידע מראש את שמה ואת פעולתה!

וואי נכון!!!

איך שאתה צודק! נוויל הוכיח את אומץ ליבו, הוא לא סתם ידע על הקללה, היא זו ששיתקה את הוריו שלו! דרוש המון אומץ כדי לדבר על כך!

רחלי!

New member
שכחת משהו

X4X זה סימן שצריך לשים בכותרת של כל הודעה שמקלקלת משהו מספר 4. :)רחלי(-:

למעלה