הריני לשתף אותכם

נטע :)

New member
המשך (חלק ה´)

וכבר כמעט הלפנו כתובות, אבל אז לי בקשה שנסביר לה רק דבר רחד, למה הדתיים רצחו את רבין. וכאן הכל נגמר בעצם, כי גם אחרי שהסברנו להם שאנחנו נגד רצח, ושיגאל עמיר זה לא אנחנו, לי אמרה שזה לא משנה מי לחץ על ההדק, כי אנחנו עשינו את ההסתה, ושהיא ידעה מראש שאין לה מה לבוא לפגישה עם רוצחות. בדרך לאוטובוס לילך ניגשה אלי ואמרה לי שהיא לא מסכימה עם מה שלי אמרה ושהיא מתנצלת. אז באמת לא כדאי לעשות הכללות. הודיה נרדמה, הפעם באמת. נערות מחומצנות עמדו בכיכר, החזיקו נרות וכרסמו פיצת בשר שפנים. הודיה עמדה בקרבתן. אחת מהם הפכה ללי מגבעתיים ואמרה להודיה שהיא סולחת לה. בלי לחכות לתשובה היא הפכה להדס, שלפה מספריים וגזרה להודיה שסע בחצאית. מכל הרחובות הסמוכים גלש שטפון של רבבות נערות עם כפכפים, גרביים,חצאיות גינס וסוצרים ירוקים. הכיכר התמלאה בהן. המחומצנות נעלמו. הודיה פנתה לאחת מהנערות בחצאית ואמרה לה: "היי הודיה", ומכל עבר עלו קולות של בנות הפוגשות את חברותיהין: "היי הודיה", רגע, אז מי אני, שאלה הודיה, וקולה התאחד עם קולן של כל ההודיות האחרות ששאלו יחד איתה, "אז רגע מי אני?" פרק אחרון- עוד 5 דקות -נטע

New member
חלק אחרון!

"הודיה תתעוררי, הגענו", אמרה לה הדס וטפחה על צווארה השמוט "את כל כך יפה שאת ישנה, וקודם היה לך חיוך של חלום טוב". הודיה, הדס, ועוד רבעים ושמונה בנות בחצאיות ובסווצרים של בדיחות פרטיות של שבטים ירדו מהאוטובוס אל האוויר התל אביבי הפושר והעומד. וחצו את רחוב אבן גבירול. בודיה הביטה בנערות הרבות שירדו מן האוטובוסים של האולפנא ונזכרה בחלום בנסיעה. היא הבחינה באלישיב וביוחאי מהשבט שלה שעומדו על המדרכה בסנדלי שורש, במכנסי הגינס והסווצרים הירוקים של השבט, ונופפה להם בידה. קולו הצרוד, הניחר, המוכר, של הרב דרוקר עלה מן הרמקולים שבקדמת הככר, והפרש של שנייה גם מהרמקולים שבירכיתיו." א-רץ ישראל!! זהו. נגמר. אפשר לקבל תגובות?? רציתי להוסיף שמי שמתנחל מבין רהבה יותר את כל הסטיגמות הקטנות והגדולות של הקטע, כי הקטע נועד במיוחד למתנחלים.

כל כך קצר?כן,זה קטע שמתאר בצורה מעו

לה את ההוי של בנות מתנחלות,והבנתי גם את כל הסלנגים הקטנים..(למרו

למרות שאני חרדי) אבל לא אמרת לי

מאיפה העתקת את זה.עלון/עיתון/ספר/שבועון/נו,תגידי זה מסקרן אותי..

New member
מצאתי את זה

אצל חברה שלי בשולחן כתיבה, על דף מודפס. ואין לי איך לברר מה המקור. ד"א יש מלא יריות!!! (אני גררה בפסגות) עושה לי רעש!!!

זה החברה כתבה? כל הכבוד לה.שתהיו

בריאים,ותניפו את דגל פלסטין על הגגות.הערבים לא יירו עליכם!!!!

New member
לא, זאת לא היא!!!

אני לא יודעת מי זה או זאת שכתבו!!! מה שניסיתי להסביר!! ד"א עברו לי לפני חודשיים 3 כדורים ממש מעל הראש, עד היום יש לי טראומה... לילה טוב, אל תשכחו ק"ש שעל המיטה... נטע

לילה טוב נטע,הטראומה תעבור אל תדאגי

ותודה על התזכורת:)כי בדרך כלל אני מתעצל לקרוא ק"ש שעל המיטה.לי"ט

pulmusan muvhak

New member
a strong one

well well what can i say. the text is in much better shape then in some published books. well what can we say ? there are stigmot . there are sectors and there is always the group of people you will do every thing to fit in. humens are for ever the same.no materr who we realy are. it is only a slight changes here and there that make us so different. we all need love we all fell the shortness of life. we all whant to find the one, we all afraid that this one is the one. but he is a mitnahel , she is a smolanit and they are arabs. what can i say? we are all the same . always were and always will be. thanks neta , i realy liked this one. if you find this good it means you have some good taste in literature, plz e-mail me if you have more to say. yours, mike from chicago (soon i´ll be back!! : ) ) pulmusan-muvhak.

New member
מישהו יכול לפרש לי?

אני גרועה באנגלית!!! ואני לא יודעת מה הוא רוצה לאמר לי בדיוק, הבנתי רק קצת, אז-- מישהו יכול לתרגם לי?? אני יודה לא מאד!!!! נטע

pulmusan muvhak

New member
sorry

mitztaer... ani karega lo baaretz, az ani yahol lichtov rak be gibrish... ani hozer bekarov ve as uhal leemor lah ma katavty, ode meod im mishehu iaase et ze kodem. yesh li od shvuaim ba galut. shelahem , pulmusan muvhak.

mor-co

New member
התרגום...מקווה שזה בסדר...

הנושא: זה היה חזק טוב, מה אני יכול להגיד. הטקסט מוגש בצורה הרבה יותר טובה מכמה ספרים. אז מה נוכל לומר? יש פה הרבה סטיגמות. ותמיד יש קבוצות אנשים שיעשו הכל כדי להיות חלק מקבוצה שהם לא. בני-אדם תמיד ישארו כך. לא משנה מי אנחנו באמת. יש רק כמה שינויים קטנים וזה מה שעושה אותנו כ"כ שונים. כולנו זקוקים לאהבה, כולנו חווים את החיים הקצרים( או משהו כזה..לא כ"כ הבנתי את המשפט האחרון שהוא כתב..). כולנו רוצים למצוא את "האחד", כולנו פוחדים שהאחד הזה הוא האחד.אבל הוא מתנחל, היא שמאלנית והם ערבים. מה אני יכול להגיד? כולנו אותו דבר. תמיד היינו ותמיד נהיה. תודה נטע, ממש אהבתי את הקטע הזה. אם מצאת את זה זה אומר שיש לך טעם טוב ובחירה טובה. בבקשה תשלחי לי אי-מייל אם יש לך עוד מה להגיד. שלך, מייק משיקגו (אני אחזור בקרוב!! :)) מקווה שזה בסדר, מוריה.

pulmusan muvhak

New member
moria: mercie bokou

wow! the first time i was translated.. although not to a forighn langwage and not for cash.... in any case yep , it was very close, accept i ment that i see many people try to get in to the stigma. like a beinish (like myself)or even a mitnahel. almost noone wants to stand out. to stand out is to be diferent , not every body likes that. i can say on my self that it is much more interesting to be different. it makes life yours . don´t you think so ? moria, i have nothing but to thank you very much . you don´t gess how frustrating it is here speaking all the day english. although i think my country suck in many many ways, it is still my one and only country. do you like to be an out standing, moria? what pill whould you take in the matrix? blue or red? p.s have no knowlege in french , it was just something i once hered... :) yours, michael, pulmusan muvhak.

mor-co

New member
על לא דבר...

ראיתי את הסרט מאטריקס..אבל אני לא זוכרת מה עשתה הגלולה האדומה ומה הכחולה... בכל אופן - אני איתך במאת האחוזים...אני בהחלט אוהבת אנשים שונים ואני חושבת שגם אני כזאת...(למרות שאם אני שונה ויש עוד אנשים שונים - אז אני בעצם משתייכת לקבוצת השונים..תחשוב על זה..) ולגבי הגלולה - ברור שהייתי לוקחת את הגלולה שתביא אותי אל האמת. ולאו דווקא בגלל הרצון להיות שונה...אולי בגלל יצר הסקרנות והרפתקנות שבי...אני גם חושבת שזה מאוד חשוב לעמוד על שלך, ולא להיסחף עם הזרם (מה שמזכיר לי - מכיר את הסיפור על חלוקי הנחל? אם לא - תגיד ואני אביא לך לקרוא..) איזה גלולה היית לוקח (למרות שהנחוש שלי זה שהייתי לקוח את אותה הגלולה שאני הייתי לוקחת. אבל בעצם נראה לי שרוב האנשים יקחו אותה. כי לקיחת הגלולה היא לאו דווקא קשורה להיות שונה - אלא על הרצון לגלות את האמת... נ.ב - אני אוהבת צרפתית. שפה יפה. עוד נ.ב - נראה לי שסטינו מנושא הפורם והשרשור..אשמח לדבר איתך יותר באי.סי.קיו - 124691548 או באי-מייל [email protected]

למעלה