הריון תאומים

לילו107

New member
הריון תאומים

היי לכולן :) הריון ראשון עם תאומים שבוע 8 +יומיים . היום הייתי אצל הרופאה לאחר ששבוע קודם היא שלחה אותי לאולטרסאונד לבדיקת דופק. חזרתי אליה עם ה-תוצאות המדהימות שזהו הריון תאומים אך במקום חיוך קיבלתי קרירות היא נתנה לי הפניוות כבר לסקירה שזה רק בשבוע 15 והיא אמרה לי לחזור אליה רק בעוד שישה שבועות !! האם זה נורמלי? חשבתי שבהריון תאומים המעקב יותר צמוד . האם אני טועה ? יש פה עוד עם תאומים???

טאקית

אני חושבת שטאקית תוכל לעזור לך

גם אני בהריון תאומים

עקרונית בכל הריון את אמורה לעשות שקיפות עורפית, ורק אחר כך סקירה. ההבדל היחיד הוא שבדיקות הדם שנלוות לשקיפות ולסקירה אינן רלוונטיות להריון תאומים ולכן אין צורך לעשות אותן. לגבי המעקב הצמוד: בשלב כל כך מוקדם אין טעם לעקוב בצמידות, אלא אם כן יש לך היסטוריה מיילדותית או מצב רפואי שמחייב מעקב של הריון בסיכון. תלוי גם האם התאומים שלך זהים או לא זהים- בתאומים זהים נדרש מעקב קצת יותר צמוד גם בשלבים המוקדמים יותר. מה שרוב הבנות עושות הוא לבקש הפניה למרפאת הריון בסיכון בבית חולים - אם תאומים זהים מפנים יותר מוקדם, אני התחלתי מעקב כזה בשבוע 22, אחרי שסיימתי עם השקיפות ושתי הסקירות. אני מציעה לך בחום להתעקש על הפניה כזו, זו זכותך כי כל הריון תאומים נחשב להריון בסיכון, וכי בבית החולים יכולים לעקוב אחריך בצורה הכי טובה. אני לא יודעת איפה את גרה אבל יכולה להמליץ בחום על פרופ' בליקשטיין, מנהל המרפאה להריון בסיכון בקפלן, מומחה עולמי לתאומים ואיש מאוד נחמד ונעים. אנחנו הלכנו אליו פעם אחת באופן פרטי ואחר כך עברנו למעקב בקפלן - זו היתה ההחלטה הנבונה ביותר שעשיתי כל ההריון.

בייבינס

New member
אני עם תאומים

שבוע 16 גיליתי תאומים בשבוע 11 ומייד דרשתי מהרופא שלי שייתן לי הפניה להריון בסיכון. מאז אני בליווי צמוד מאוד כל 3 שבועות אצל הרופא שמלווה אותי בסיכון ואני אוהבת את זה מאוד כמה שיותר דייטים עם הקטנים זה יותר מרגיע אותי ....

למעלה