|הריון תאומים וסיכון מוגבר להחמרה בפריצת דיסק

נעם1974

New member
|הריון תאומים וסיכון מוגבר להחמרה בפריצת דיסק

שלום, אני סובלת מבלט דיסק גב תחתון (עברתי שאיבת דיסק לפני 15 שנה) שגורם לי לכאבים והגבלות בסחיבה , עמידה , הליכה , ישיבה ממושכת וכדו'. כעת בטיפולי פוריות לשם כניסה להריון. אני מתאמנת בפילטיס במטרה לחזק את הגב מזה למעלה משנה. ברור לי כי הריון יהווה קושי גדול מאוד עבורי ואני חוששת מהחמרה במצבי למרות כל הנסיונות לחזק את הגב. במהלך הטיפולים קיימת אפשרות לשלוט בכמות עוברים ולהמנע מהריון מרובה עוברים (תאומים) וקיימת אופציה קלה יותר של טיפול אולם "חסרונה " הוא כי היא מעלה את הסיכון להריון מרובה עוברים. שאלתי היא האם קיים חשש מוגבר להחמרה במצבי בהריון תאומים והאם עלי להמנע ככל האפשר מהריון מסוג זה (בהנחה כמובן שגניקולוג תומך בשתי האופציות הטיפוליות וזו בחירה שלי) ולהצמד לאופציה בה קיימת וודאות להריון של עובר אחד בלבד? אודה לך מראש על תשובתך.

כאבי גב

שלום נעם, בעת הריון ישנה עליה בשכיחות כאבי הגב. אינני מכיר עבודות ספציפיות שנעשו על הריונות מרובי עוברים אך הגיוני שהריון כזה עם כל המשתמע ממנו עשוי לגרום לכאבים. במקרה שלך, כאשר ידוע על כאבי גב על רק עבלט דיסק, סביר להניח שתסבלי מכאבי גב במהלך ההריון בכל מקרה. אינני חושב שזה צריך להיות שיקול לגבי מספר העוברים. החזרה של יותר עוברים מעלה את הסיכוי לקליטתם באופן משמעותי ועשויה לחסוך לך מחזורי טיפול נוספים. הסתכלי על חצי הכוס המלאה - הריון תאומים נמשך בד"כ כחוד שפחות מהריון יחיד כך שכאבי הגב, אם יהיו, יחלפו מהר יותר. בברכה,

למעלה