הריון תאומים והתלבטות

מיטלכ1

New member
הריון תאומים והתלבטות

אני גם מתלבטת האם לעשות קיסרי או לא לתאומים לא זהים כרגע שבוע 24
אנשים מפחידים אותי ואומרים לי שזה סיכון טבעי לעובר שיוצא שני
מה אתן חושבות...?
אני שמעתי ש50 אחוז נהלידות מסתיימות גם ככה קיסרי...
כל היום חושבת ומתלבטת ... רק על הסיכון של העוברים...

גלי ים333

New member
לידה

הי, אני לא יכולה לתרום מהניסיון שלי כי גם אני בשבוע 24 עם תאומים וזאת תהיה הלידה הראשונה שלי, אבל לדעתי לחשוב כל היום איך עדיף ללדת- לא ישנה דבר. אני יודעת שחשוב להגיע ללידה מוכנה ועם ידע, כי ידע זה כוח, וידע נותן ביטחון, אבל בסופו של דבר המציאות לא תמיד הולכת יד ביד עם התוכניות שלנו. אני כמובן מעדיפה לידה וגינלית (אם הכל ילך כשורה) אבל החלטתי שחווית הלידה פחות חשובה לי, ומה שעומד בראש מעייני זה לצאת בריאה מבית החולים עם שני תינוקות בריאים בידי
אני מתכוונת לסמוך על הרופאים ואם יהיה צורך בניתוח קיסרי, אז זה מה שיהיה.
כמו שכתבת, הלידה בהריון תאומים היא לא צפויה (לא שלידה של עובר יחיד צפויה יותר), אבל אין שום סיבה שאנשים יפחידו אותך. אם 50 אחוז מהלידות מסתיימות בקיסרי, אז מנגד, 50 אחוז מהלידות הן גם לידות וגינליות. כשתגיעי לרגע הלידה, דברים יהיו כבר יותר ברורים ובסופו של דבר יש צוות רפואי שלם שידע לתת לך את הטיפול המתאים בהתאם למצבך ולמצבם של העוברים. בינתיים עדיף שתתרכזי בעצמך ובשבועות ההריון שעוד נותרו לך עד הלידה

מסכימה, וגם זה שלב מוקדם מדי לחשוב על זה

חכי עד שבוע 32 בערך ותראי מה יהיה מצג העוברים ותתייעצי ברופא. אם הם ראש ראש אז כל הסיכויים לטובתך (ניסוח של רופאה מחדר לידה...).
אם הראשון עכוז אז אין מה לדבר, ישר לקיסרי.
ואם זה ראש עכוז זה כבר לשיקולך, בעיני זה מתכון לסיים עם תפרים בשני מקומות וכמובן יותר סיכון לעובר השני. אני גם חושבת שלא בכל בתי החולים מוכנים ליילד ככה בלידה רגילה. אבל לפי דעתי תתייעצי רק ברופא במקרה כזה.

simba1231

New member
מסכימה שזה קצת מוקדם לדאוג

זה באמת אירוע מאוד לא צפוי וקשה לדעת עכשיו מה יהיה. מאוד יכול להיות שמסיבה שאת לא חושבת עליה עכשיו כבר יחליטו בשבילך. אישית אני סוגרת מחר 35 שבועות והולכת רק בראשון (בתקווה שהחבר'ה שלי יחכו עד אז) להתייעץ אם אני יכולה בכלל ללדת בלידה רגילה. אז לכי תדעי מה יהיה עד הלידה... חבל לדאוג (גם) לזה בשלב הזה...

למעלה