הרוג בתאונה בגלל השבתת הרמזורים

הרוג בתאונה בגלל השבתת הרמזורים

הרוג בתאונה בגלל השבתת הרמזורים
נכתב ע"י: גלית יצחק, שלומי דיאז

שתי תאונות אירעו במהלך היום בצמתים בהם לא פעלו הרמזורים בגלל הפסקות החשמל * חברת החשמל ממליצה לציבור לא להשתמש במעליות עד לשעה 18:00

בתאונת דרכים שאירעה בכביש הסרגל בין משאית לרכב פרטי נהרג צעיר כבן 20 וצעיר בן 17 נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים העמק בעפולה.

התאונה הקטלנית אירעה בצומת מחנה עמוס כאשר נהג הרכב הפרטי, תושב אחד המושבים באזור התענכים, כבן 20, החל לפנות שמאלה לכיוון מגידו ומשאית שהגיעה מנגד פגעה בו. על-פי המשטרה, הרמזורים לא פעלו ונראה כי נהג הרכב התבלבל ולא נתן זכות קדימה.

בנוסף, התרחשה תאונה בכביש 66 בצומת התשבי סמוך ליקנעם, בה נפצע אדם אחד באורח קשה ושניים נפצעו קל ופונו לבית החולים רמב"ם בחיפה.

מהמשטרה נמסר, כי התאונות התרחשו בצמתים מרומזרים בהם לא פעלו הרמזורים בשל הפסקות החשמל (ב´, 5.6.06).

מכבי האש מחלצים אנשים ממעליות


חברת חשמל מבצעת גם היום שיבושים באספקת החשמל בכל אזור גוש דן ובאילת כשהטמפרטורות בעיר הגיעו ל- 42 מעלות. באזורים שונים נרשמות הפסקות חשמל של כחצי שעה עד 40 דקות, וחברות גדולות מדווחות על שיבושים בעבודה הסדירה.

חברת החשמל קיבלה את המלצת כבאי האש ומודיעה לציבור שלא כדאי להשתמש במעליות עד השעה 18:00 בערב. למרות זאת, כבר נרשמו כ- 100 מקרים בהם הוזעקו כוחות כיבוי אש על-מנת לחלץ אנשים שנתקעו במעליות באזור תל אביב ופתח תקוה.

כיבוי אש בגליל המערבי הודיע, כי נרשמו קריאות רבות לחילוץ ממעליות כתוצאה מהפסקת חשמל בעכו. לא ידוע לא נפגעים.

נציב כבאות והצלה, רב טפסר שמעון רומח, אמר בראיון לרשת ב´, כי "עד הצהריים היו כבר כמה עשרות חילוצים מעפולה ועד תל אביב ואזורי השפלה ואני מאמין שעד הערב יהיה אותו מספר כמו אתמול. ולכן מי ממליץ למי שיכול לטפס 2-3-4 קומות זה תמיד עדיף. עם מישהו נתקע במעלית יש להזעיק אותנו מהר ובמיוחד יש לתת תשומת לב לקשישים, חולים וילדים - לא לתת להם לעלות לבד במעליות".

מחלקת החמצן ביד שרה מזכירה לכל בעלי מחוללי החמצן החשמליים שהשתמשו בבלוני חמצן בעת הפסקות החשמל, ליצור קשר עם יד שרה על-מנת למלא את בלוני החמצן.

חברת חשמל ביצעה אתמול במהלך כל שעות היום הפסקות חשמל יזומות מאחר ובשל החום הכבד נרשמו ביקושים גדולים לחשמל שעברו את גבול יכולת הייצור של תחנות הכוח של החברה.

הפסקות החשמל היזומות שנערכו אתמול גרמו למספר תאונות דרכים כתוצאה משיבושים ברמזורים ולכ- 200 אנשים להתקע במעליות, כשהטמפרטורה בתוכן היתה גבוהה במיוחד והם חשו מחנק ומחסור באוויר וחלקם אף נזקקו לטיפול רפואי.

הפסקת החשמל כמעט עלתה בחייו של תושב אופקים, בן 68, הסובל ממחלת ריאות כרונית ומחובר באופן קבוע למכונת הנשמה.

בעקבות הפסקת החשמל, מכונת ההנשמה נותקה מהזרם והחולה חש במצוקה נשימתית קשה. החולה פונה בנט"ן מד"א נגב כשהוא מחוסר הכרה לבית החולים.

עודכן ב- 05/06/2006 17:45:00
 

eran2020

New member
תארו לכם סיטואציה כזאת

חום יולי אוגוסט, ערב קיץ לוהט, יהודה ושומרון פונתה מזמן, על גבעות יצהר בסיסי אל קאעידה והחמאס, אזרחי המדינה יושבים בביתם ונאנקים תחת החום הכבד, ולפתע מטח רקטות שנורה מכמה בסיסים פוגע בתחנת הכוח באשקלון ובתחנת הכוח בחדרה. רמזורים נופלים, אלפי אנשים תקועים במעליות, פקקי ענק בכל המדינה, עלטה מוחלטת בכל המדינה, השוטרים רצים לפקקים כדי לכוון את התנועה, מגיעים דיווחים על פריצות לבתי עסק, מד"א מקבל דיווחים על אנשים שהתמוטטו מהחום ואינו יכול להגיע לכולם, חלק מהאנשים מתים, השוטרים לא עומדים בעומס של טיפול בפריצות וסיוע בפקקים, מכבי האש אינם יכולים להגיע לכל האזרחים הלכודים, שריפות ענק עקב החום הכבד. מפחיד לא?
 

toxic2004

New member
סליחה.. שאלה..

אם פינינו וגירשנו את תושבי יהודה ושומרון.. מה לעזאזל אנחנו עושים באשקלון? לא משאירים משהו מאחורה הרי.. מנקים הכל מיהודים.. תעדכן את השאלה.. .מה קורה אם נופל טיל סקאד על מגדלי עזריאלי או בסמוך?
 

eran2020

New member
בגלל שהכתבה בנושא החשמל

אז דיברתי על מקרה שנפגעות תחנות הכוח שמספקות חשמל למדינה. אבל בהחלט גם ייפלו קטיושות בכיכר המדינה, בשינקין, באוניברסיטת תל אביב, במגדלי עזריאלי והתל אביבים לא ידעו את נפשם : לאן נלך? לאן נבוא? מה נעשה?
 

toxic2004

New member
מה יעשו?

יפגינו שהגדר באזור כפר סבא מזיקה לתושבים הפלסטינאים המסכנים.. ומיד אח"כ יעזבו לאירופה..
 

eran2020

New member
יש שמועות שהם כבר הכינו דירות מילוט

אותנו הם ישאירו כדי לשמש בשר תותחים.
 

toxic2004

New member
אל תדאג

הם מסודרים בווילות כאשר הקאסם הראשון נוחת במרכז. אותנו הם ישאירו לעשות "שלום" עם עיסמאיל הניה שבנתיים יהפוך ל"רודף שלום" משהו בסגנון של אבו מאזן.
 

marco star

New member
אולי הגיע הזמן ש...

לא יפעילו את הרמזורים כחלק מרשת החשמל הארצית? כי במצב הזה בכל פעם שיש הפסקת חשמל - גם הרמזורים מפסיקים לפעול, וזה מסכן אנשים!... אפשרות אחת היא להפעיל רשת חשמל נפרדת לרמזורים, שתפעל על גנרטורים לשעת חירום. עוד אפשרות - להשתמש בתאי שמש. ככה פועלים אם אני לא טועה רוב עמודי החשמל.
 
למעלה