הרהורים של לילה

מיכל ק-ש

New member
הרהורים של לילה ../images/Emo1.gif../images/Emo29.gif

היום נכנסתי לשבוע 35 (
). התור הבא שלי לרופא הוא לעוד שבועיים וחצי, כשאהיה באמצע שבוע 37. מאז התור הקודם עברו שבועיים וחצי. כלומר - יעברו 5 שבועות בין בדיקה אחת לשניה. כשהרופא אמר לי שהוא רוצה לראות אותי שוב בשבוע 37, זה היה נראה לי קצת רחוק מדי, אבל הוא אמר שהכל תקין ואין שום סיבה שמשהו ישתנה ושאני יכולה להיות רגועה (אני? רגועה?!!
). מעניין אותי לדעת איך הרופאים שלכן מתייחסים למעקב ההריון החל מהחודש ה-8? האם יש שינוי בתדירות ההגעה לרופא? האם היא עלתה החל מחודש זה? האם אתן נשלחות לעשות יותר בדיקות? (לחץ דם, ספירת דם, שתן). מצד אחד טוב לי שהרופא שלי COOL ואני בהחלט סומכת עליו, אבל מצד שני, פתאום אני קצת לחוצה
שיהיה לכולנו שבוע חורפי ומקסים
מיכל

עמית@

New member
הרופא שלי היה סופר קול ../images/Emo11.gif

והתור הבא שלי אליו היה אמור להיות בדיוק יומיים אחרי שילדתי
ם אני חשתי צורך לצופף מעקבים (מוניטורים? עניינים..) אבל הוא אמר שרק כשאגיע לשבוע ארבעים מתחילים עם מוניטורים- מאחר ולחץ הדם היה תקין כל ההריון ומשבוע 36 קמתי משמירה אז מה שנקרא "מקסימום תלדי" אז זה נראה לי בסדר. אם את מודאגת גשי אליו עוד שבוע.

גם שלי ../images/Emo3.gif

וכשעליתי לחדר לידה לזירוז ושלחתי לו ביפר והוא בא ואפילו החדיר לי את האינפוזיה - אמרתי לו שיש לי תור אליו להיום ב-6, ושלא נראֵה (סיגל - הניקוד בשבילך
) לי שאגיע...

קט קט

New member
הרופא שלי

שאני הכי סומכת עליו בעולם (you know who...) , גם לא ממש התרגש מהשבוע המתקדם שלי (אני בתחילת 37). נראה לי שבשלב הזה, אם אין לך צירים מוקדמים או משהו יוצא דופן, באמת אין שום סיבה לצופף את התורים, כי התינוקת רק צריכה "להתבשל" עכשיו ואין יותר בדיקות דחופות או חשובות שצריך לעשות. אני מניחה שבחודש התשיעי תראי אותו יותר, אבל הנה אני כבר בתוכו ובפעם האחרונה הייתי לפני 3 שבועות. אין לך מה להיות לחוצה, אבל אם את מרגישה משהו יוצא דופן - תרימי לו טלפון ותבואי. קט קט

batcheni

New member
מיכל, אני באותו קטע איתך.

ביום חמישי האחרון הייתי בביקורת - סוף שבוע 34 . (בערך איתך). הרופא בדק מצג (ראש) והערכת משקל (2400). ואמר לי לחזור בעוד שלושה שבועות. סוף שבוע 37. זה קצת מלחיץ. חשבתי שבכזה שלב בודקים בתדירות יותר גבוהה. אבל מקסימום, אם יש משהו מדאיג- מגיעים אליו מוקדם יותר. שלא נצטרך. זהו. אני רודפת אחרייך...... בהצלחה רבה רבה

לי חן

New member
גם אצלי זה ככה...

היום אני בשבוע 35+1, וגם לי יש תור לרופא כל חודש, במקרה מחר יש לי תור אליו, ואח"כ רק עוד חודש (נראה אם אני אצליח להגיע לשם...) וקיבלתי לעשות את אותן הבדיקות שעשיתי עד עכשיו - ל"ד, ספירת דם ושתן. בכל אופן, כל עוד הכל תקין-אין מה לדאוג...

מיכל ק-ש

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif ומה עם בדיקת חלבון בשתן?

נותנים רק אם לחץ הדם עולה?

ריניני

New member
אם ממש בא לך לבדוק

חלבון בשתן, פשוט תקפצי לאיזה בית מרקחת וקני לך ´ערכה ביתית´ לצורך העניין. מדובר במקלוני קרטון כאלו שעושים עליהם פיפי ובודקים לאיזה צבע משתנה הפס או משהו כזה. השתמשתי בהם בהריון קודם כדי לחסוך לעצמי טיולים תכופים לאחיות טיפת חלב / קופת חולים למיניהן.

ריניני

New member
לא זוכרת

שזה היה עניין לפני שלוש שנים, אבל אולי משהו השתנה. הייתי מנסה להתקשר לכל הסופרפארמים שבסביבה, לבדוק אם יש אצלם. אם לא, אולי בבית מרקחת של קופת החולים, כזה שנמצא בסניף. בכל מקרה, אפשר לעשות את כל הבירור טלפונית ולא לטייל יותר מדי בין בתי מרקחת (כן, כן, זאת גם הזדמנות להשוות מוצצים ולסקור את השכלולים האחרונים בתחום החיתולים, אבל יש עוד קצת זמן
). בהצלחה!

הרופא לא נתן לך הפנייה למעקב אחות?

ההריון שלי מתקדם בקצב זהה לשלך (יש לנו אותו תאריך לידה) וגם אצלי זו אותה תדירות של ביקור אצל הרופא, אבל אני הולכת כל שבועיים למעקב אצל האחות שבודקת לחץ דם, בצקות, וחלבון בשתן. לא בקשו ממך גם לעשות את זה? לי נראה שאם בודקים את הדברים האלה אין צורך להטריד את עצמנו ואת הרופא יותר מדי. בכל מקרה בהצלחה, ושיעבור מהר.

מיכל ק-ש

New member
לא. גם בעניין הזה הוא cool ../images/Emo186.gif

אבל נראה לי שאלך מחר-מחרתיים ביוזמתי כדי לבדוק לחץ דם וחלבון בשתן, כי אני קצת בצקתית. וואלה? יש לנו אותו תאריך? 1/3/03? איפה את מתכננת ללדת?

בשערי צדק

זה אכן יהיה חכם, לדעתי, מצדך לקפוץ לאחות לעשות את הבדיקות השגרתיות. גם בשביל השקט הנפשי וגם כי אף פעם לא מזיק להיות זהירים. קול, קול, אבל בסופו של דבר ההריון הוא שלך.

ligo

New member
הי קשית

וואוו, אוטוטו, הא? אז את לא רוצה להירגע?...אני גם הייתי אצל הרופא שלי כשהייתי בשבוע 35 והוא אמר לי לחזור בעוד 4 שבועות, אז אמרתי לו שזה רק שבוע לפני התל"מ ואולי נקדים את התור (?) אז הוא סיפר לי את הנתון הבא: רק 15% מהנשים יולדות לפני התל"מ ו- 85% יולדות בתל"מ או אחריו. אז כשהימים עברו ולא ילדתי התחלתי להאמין שאני אהיה בין ה- 85% ושאני עוד אראה את הרופא שלי לפני הלידה, אבל בשבוע 38+4 מאי רצתה לצאת... בקיצור, אין סיבה לא להיות רגועה. רק לנוח כמה שיותר וללטף הרבה את הבטן (עוד מעט תתגעגעי אליה...)

אויי ליגו - את מה זה מעודדת ../images/Emo13.gif

רק התחלתי תשיעי (שבוע 36+2) ואני כבר חסרת סבלנות לגבי החודש הזה...כבד לי, הצרבות הורגות אותי, בלילות אני לא ישנה והיום ממש בלתי נסבל... שלא נדבר על כל הדודות ש"מעודדות אותי" ואומרות שבהיריון הראשון סוחבים עד אחרי התל"מ
אז הודעה כמו שלך (למרות שלא מבטיחה לי כלום) - אבל נותנת 15% סיכוי לקיצור פז"מ הצליחה להפיח בי מעט תקווה ...
עכשיו רק נשאר להחזיק אצבעות חזק, ללטף את הבטן
, .... ומי יודע אולי גם ה
שלי תרצה להקדים... אוףף הלוואי
ענבר

מיכל ק-ש

New member
מקווה להיות בצד של ה-15% ../images/Emo8.gif

ולגבי ליטופי הבטן - בזה אני ממש חזקה

מרב.

New member
חשבתי עלייך הבוקר...

ניסיתי להיזכר באיזה שבוע את (וקלעתי!) וחשבתי שוואוו- את ממש קרובה (ואני אמשיך להגיד את זה מן הסתם כל פעם שאזכר בשבוע ההריון שלך...) אין הרבה מה לעשות בשבוע מתקדם שכזה. את צריכה להיות עירנית לתנועות, אבל אלא אם כן את מתגעגעת ורוצה לראות אותה- אין סיבה למעקב. ספירת דם ובדיקת שתן עשיתי אחת לרבעון וחלבון בשתן בודקים רק אם יש לך תופעות אחרות שמעלות חשד לרעלת הריון. מיכלי, אולי באמת הגיע הזמן שתהני מההריון (להוציא הכאב בכף היד
)? נשאר רק חודש, עוד מעט כבר לא תהיה בטן- תהיה קטנטנה מתוקה ובהירת שיער (ואז יהיו דאגות אחרות
) אגב, אני לא התגעגעתי לבטן, כמה שחשבתי שלא אוכל בלעדיה, ושלא יכולתי לדמיין עצמי בלעדיה- ברגע שאיתם נולד, הבטן הייתה נחלת העבר והתקשיתי להאמין שהייתי בהריון.

אצלי זה קצת שונה

משבוע 28 בערך הגעתי לרופא שלי כל 3 שבועות, וכל פעם קיבלתי הפנייה לבדיקות מעבדה, עשיתי מוניטור ומעקב צמיחה. אבל - אני מטופלת אצל רופא פרטי ויש לי תאומים, כך שזה שונה. לצערי התכנון הזה החזיק מעט מאוד זמן, בגלל הצרות שהתחלתי לעשות. כך שעכשיו אני עושה מוניטור פעמיים בשבוע, מעקב גדילה וUS דופלר כל שבוע, וכל פעם בודקת חלבון בשתן אצל האחות. כדי להיות רגועה לגבי הלחץ דם (כי אני מועדת לפורענות הרעלת) לקחתי מההורים מכשיר מדידה בייתי. כבר אמרתי שאני לא דוגמה?

oc101

New member
אני איתך ../images/Emo4.gif

בלי תאומים מטופלת במחלקה להריון בסיכון גבוה מגיעה כל שבועיים לביקורת , US כל 3 שבועות , דם שתן וכל הנלווים - ואני רק בשבוע 23 .... הצעירה בבשלניות

למעלה