הרגשת זרמים בכל הגוף והתכווצויות..

The Windsurfer

New member
הרגשת זרמים בכל הגוף והתכווצויות..

זה קרה לי פעם אחת לפני חודש אחרי ריצה קלה במשך 50 דקות, התחלתי להרגיש זרמים בכל הגוף ואחרי כמה דקות שחשבתי שאני הולך להתעלף ושהראש שלי עומד להתפוצץ התחילו השרירים בידיים, באצבעות, ברגליים, בחזה כולל שרירי הפנים, להתפס ובלי שיכלתי להזיז אותם.. השקו אותי במלחים וסוכרים והתאוששתי דיי מהר.. הלכתי לעשות בדיקת דם וא.ק.ג והכל היה תקין ובכל זאת אתמול אחרי אימון ומאמץ של 10 דקות בערך זה התחיל לקרות שוב ואיך שהתחיל להינעל לי הפה שתיתי מלחים וזה הסתדר.. אני בן 18 ובכושר לא רע בכלל ומבנה גוף טוב והכל תקין חוץ מזה.. מה זה לדעתך יכול להיות? כי שום בדיקה שעשיתי בינתיים לא הראתה משהו לא תקין או חוסר באשלגן... בנוסף אני בוינגייט ליום סיירות עוד חודש, ללכת בכל מקרה? תודה.
 
לא זורם

שלום רב, מה שאתה מתאר הוא מאוד קיצוני ומחייב כמובן בדיקה. את התשובה אם ללכת ליום הסיירות אני מתאר לעצמי שאתה כבר יודע...אם זה קורה במאמץ כל כך קל אתה יכול להניח מה יקרה ביום כל כך תובעני. לא יודע איזו בדיקת דם עשו לך ומה היה שם. בכל מקרה אני מציע לך לבחון את הענין הזה המרכז לרפואת ספורט תחת פיקוח. שם יכולים להעלות אותך על מסילה ולבחון את התגובות בזמן אמת. תוכל לפנות לוינגייט - 09-8639420 בהצלחה!
 

The Windsurfer

New member
תודה

בלהעלות אותי על מסילה אתה מתכוון בדיקות ארגומטריות? דרך אגב שכחתי לציין שאני מתאמן בקבוצת "אחרי".. התאמנתי לפני חודשיים בערך שם, ולפני שבועיים חזרתי ואז קרה מה שקרה ומאז שקרה אני לוקח כל אימון כפית מלח ומתפקד בלי שום בעיה ורץ ספרינטים כל האימון אבל פעם אחת לא לקחתי כפית מלח וזה קרה.. מוזר.. בכל זאת אני ממש לא רוצה לוותר על היום סיירות במיוחד כשאני ספורטאי טוב ושחיין והכל..
 

The Windsurfer

New member
בנוסף

יש סיכוי שזה קשור לא במחסור מלחים בדם אלא שכשאני עושה פעילות ספורטיבית הגוף מסלק מהר מידי את המלחים?
 
כפית מלח

אם מלח פותר את הבעיה אז סבבה. חשוב מאוד להקפיד על שתייה ובמאמצים ארוכים כדאי כמובן לתסף בנתרן. התכוונתי לבדיקת מאמץ ארוכה יותר מארגומטריה על מנת לראות מה קורה בזמן מאמץ ממושך. בברכה,
 
למעלה