הרבנים הראשיים

הרבנים הראשיים

בדרך כלל אנו מבקרים ומתלוננים... אני רואה לחובה נעימה לציין: פניתי בפקס לרב קריסטל מלשכתו של הרב הראשי הרב מצגר, בנושא עיכובים מיותרים – לדעתי – בגיורה של צעירה שאמא כבר התגיירה... אוסיף ואציין, איני מכיר אישית את האם והבת. מאחר והטיפול בגיור בחמש שנים אלו באחריות של הראשון לציון הרב עמר, העביר הרב קריסטל את פנייתי ללשכת הרב עמר. תוך פחות מ 24 שעות קבלתי אישור טלפוני שהנושא ייבדק! לו הייתי אדם מאמין, הייתי אומר ימות משיח!!!

וואו מדהיםם......

אז מה אם, הם גונבים, לוקחים שוחד, שולחים את הבנים שלהם לתקוף נער מסכן...

כרגיל אנו מגזימים...

שלום שכנויו לא מתאים לו, א. איני נוהג להכליל... ב. איני מטהר עוונות ושני הרבנים הראשיים די מסובכים... אבל עדיין לא ניתן פסק דין בענינם. איני מתעלם גם מהחשש שבגלל מעמדם יטיחו את המעשים בהם הם מאושמים... לצערי אין הם אנשי הציבור היחידים שמתיחסים אליהם בסלחנות... (משמאל, מימין, חילונים ודתיים). אבל כאשר יש לי מילה טובה לכתוב, אני מעדיפה על מילה פוגעת!

איפה ראית הגזמה?

נכון הרבה פוליטיקאים הם פושעים ואנשים מושחתים. אבל בניגוד למצב עם רבנים, לפוליטיקאים אין "גרופים", שמסתכלים עליהם כמו על אלוהים.

שוב טעית.

בוקר טוב, גם "למנהיגים" חילוניים יש חסידים שוטים.... מאחר ואיני מאמין ב"אלוהים" איני יודע איך מסתכלים עליו... אבל אני משוכנע, כי אדם מאמין, לעולם לא ישווה לאדם ולאלוהים... ביננו החילונים, יש נאיבים החושבים ומאמינים, כי מנהיג "חזק" יכול הכל. חוזר ומיעץ, לא סופרלטבים ולא הכללות. בידידות

שוב? ואיפה הפעם הראשונה?

לפוליטיקאים אולי יש מאמינים, אבל אף אחד לא חסיד של פוליטיקאי. אם אני מאמין בפרס, אז אני חסיד שלו. לעומת זאת, לדתיים יש מנהג להסתכל על רבנים כאל דבר אלוהי, הם מחליטים וזהו.

מה לשימטה ולהר סיני?

הדוגמא אצלנו... אנשי מצפן... ואפילו חברי ממפ"ם. האחד חטא (גם קבוצה זה אחד) או טעה האם כולם אשמים ואם חזר למוטב לא תמחל לו? תשמור עברה עד יומו האחרון. (כן יש חריגים, בכל המנות שלא אסלח להם לעולם! כגון יגאל עמיר). בברכה

ננתי לך דגמה

לחסידי הרבנים. אם אדם הרים ידו על חייל ו/או השתמש בשואה, אם אדם רצח או קרא לרצח, חזרה למוטב לא תשכיח את שעשה.

אל תחמיר...

לא דומה המסית לרצח למאים יד על חייל ובודאי לא למשתמש ללא צורך והצדקה בשואה. (לדעתנו לדעתו הוא משתמש בצדק...) אגב, כבר כתבתי שתי תגובות ושתיהן נמחקו לי, לא ע"י הפורום פשוט כנראה לחצתי לחיצה לא נכונה! אבל פעמיים. שיהיה לך ערב טוב

זו לא סימנטיקה.

הרב אינו משמיע דברי אלוהים... גם חסידי חבד חושבים זאת לגבי רבם המנוח הרבי מלובביץ. במקרה הגרוע הם אומרים שהרבי דבר בשמו של... כפי שדעותיהם של פרס ופרץ שונות ושניהם אנשי תנועת העבודה, כך דעותיהם של הרבנים שונות ולעיתים קרובות הניגוח בניהם חמור וקשה מאשר במחננו. כבר ספרתי, בעבר, כי בארועים שקיימתי יכולתי להושיב איש חבד עם חילוני או איש פוניביץ עם חילוני אבל בשום מקרה לא הצלחתי להושיב איש חבד ואיש פוניביץ כל כך גדולה השנאה ביניהם... מאמין? חסיד? מה חמור יותר? במה טעית בתגובתך הראשונה... פסלת את זכותי לאמר מילה טובה, אם נעשה מעשה טוב. גם אם הוא מי שדעותיו אינן מקובלות עלי. אפילו שהוא חשוד ב... את מר פרס אני מכיר משנות הארבעים... ואיני ממעיט בזכויותיו... אבל כיום אני מצביע מרץ. למרות זאת אם יש לי מילה טובה על מי שזה לא יהיה, כולל איש ימין, איני מהסס לכתבה! בברכה

ברור, לדעתך ולדעתי

אבל לא לדעת הדתיים. לא סתם יש הלכה, לא סתם הרבה דתיים קבעו, שרב קודם מחוקק.

עזוב נושא שזר לך...

גם אני שהדת הייתה מאוד קרובה ללבי. עם השנים אני משתדל לרחק ממנה. לפניך, באמת משימות קשות וחשובות אאחל לך תתגייס לשלום ושלא יהיה הצורך בכישוריך... והעיקר חזור בשלום... ידידך הקשיש

../images/Emo13.gif

אני אומר לך מה, אני הולך לקורס טיס, ככה שקשה לי להאמין שלא יהיה צורך בכישורי, אבל נקווה לטוב.

אמן.

גם אחד מבני... הוא באמת בחור מוכשר ולמרות זאת הוא עף לאחר שנה... לדבריו ביוזמתו... אבל מה זה משנה. שתצליח במה בכל שתעשה.

shy-1

New member
אהלן אריה. אני מקווה שהתשובה המהירה

אליך, אינה נובעת מזה שרק אתה פנית. אך אם כך הרב נוהג, אני מצטרף לאמונתך, אך לא שהמשיח הגיע, בינתיים רק החמור. בהצלחה בהמשך הטיפול. עבודה חשובה לקחת עליך.

אינה אומרת שגם הטיפול יהיה מהיר ו..

שלום שי, איני יודע למה זכיתי לתשובה המידית... אבל כאשר יש עובדה חיובית, אני שמח לציינה. כפי שכתבתי בכותר איני משוכנע, כי גם הטיפול בנושא יהיה מהיר ויעיל... בברכה

למעלה