הקשר בין פסוריאזיס לצליאק

Matlab

New member
הקשר בין פסוריאזיס לצליאק

שלום לכולם. קוראים לי עמית ואני חולה בפסוריאזיס מזה כ-13 שנים. בשנים האחרונות סבלתי מכאבי בטן עזים ועצירויות רבות. בהתייעצות עם דיאטנית עברתי לדיאטה נטולת גלוטן (ללא קמח חיטה לסוגיו)וכרגע אני בתהליכים של אישרור העובדה שיש לי צליאק (רגישות לגלוטן). הרופאה הגסטרואנטרולוגית שמטפלת בי טוענת כי קיים קשר בין פסוריאזיס (ספחת) לצליאק (כרסת). כמו כן ידוע כי קיימת שכיחות יתר של מחלות פסוריאזיס בקרב חולי צליאק ומחלת צליאק בקרב חולי פסוריאזיס. אצל חלק מחולי הפסוריאזיס ניתן למצוא נוגדנים כנגד טרנסגלוטימנאז האופיניים לחולי צליאק. ישנם מחקרים המעידים על כך שבחלק גדול מן החולים האלה (שיש לאם צליאק מוכח או בדיקת נוגדנים חיובית בנוסף לפסוריאזיס) יחול שיפור בסימפטומים אם יעברו לדיאטה נטולת גלוטן. יש לציין עם כך שהמחקרים בתחום מועטים.
: אודה מאוד לכל מי שיכול לתרום מידע נוסף בנושא זה. בדקו גם את הלינק המצורף (מתוך האתר Celiacs Sprue Association):

Matlab

New member
נ.ב.

חיפוש בגוגל אחר צמד המילים פסוריאזיס וצליאק (ביחד) הניב כ-60,000 תוצאות.

rongil5

New member
צליאק ומחלןת אחרות

אם תבדוק אז תראה שיש קשר גם בין פסוריאזיס ומחלת הקרון הרי ידוע שיש קשר בין פסוריאזיס ומחלות גסטרו.(סתם לידע).

שלום עמית../images/Emo24.gif

קיים קשר בין מחלות אוטואימוניות(מחלות הקשורות למערכת החיסונית) רופא השיניים שלי טוען שיש קשר חזק לדלקות חניכיים חריפות.

למעלה