הקרנות

שמעונה 1

New member
הקרנות

האם מישהו יודע על תופעות הלוואי של הקרנות לאיזור הלשון, פרט לכך שלאוכל אין יותר טעם, האם זה מסתדר לאחר גמר הטיפול?

כן

לוקח לזה זמן אבל הטעם חוזר, ויחד עם זה שאר הדברים שנפגעים באזור. תשימי לב אם בלוטות הרוק שלך נפגעות ותגידי לרופא המטפל שלך. יש כדורים שיכולים למנוע את הפגיעה הבלתי הפיכה לבלוטות הרוק שנגרמת מההקרנות. יום טוב לך

ת נ ת ו ש

New member
הקרנות

הטעם חוזר פחות או יותר כמה שבועות לאחר ההקרנות (לפחות אצלי), אבל שימי לב שההקרנה נעשת לאור חשוף - הפנים ולכן יש מעין שיזוף יתר לאיזור המוקרן שיורד עם הזמן - כך אומרים הרופאים. לגבי הרוק, אני לא יודעת על שום כדורים ואכן אני סובלת מיובש בפה בהצלחה

היי תנתוש

מתי עברת את ההקרנות? הכדורים האלה בידיעת הרופאים כבר מעל חמש שנים, אולי אפילו יותר. הם מגבירים את ייצור הרוק ולכן עוזרים למנוע סתימה של צינוריות הרוק. קוראים לזה SALAGEN. זה יכול לעזור גם אחרי הטיפולים. תשאלי את הרופא שלך. מעניין מה הוא יגיד. בהצלחה גלי

yo c

New member
מחפש מידע../images/Emo124.gif

מחפש מידע על סרטן בסיס הלשון ואנשים שנותחו ועברו את הטיפולים, אנחנו בתחילת הדרך (עוד לפני הניתוח) אפשר ליצור קשר במסרים או ישירות ליוסי 052-3563007

yo c

New member
ועוד משהו

אהה, כן ועוד משהו קודם כל סליחה על החתימה בהודעה הקודמת (זה נשאר מפורומים שלא קשורים לכאן) לפני ניתוח הלשון רצפת הפה והסביבה (ואחריו הקרנות) יש לעקור מספר שיניים ולטפל בהחלקה ושיוף שיניים חדות - השאלה היא לגבי מימון הטיפולים האלו כחלק מההליך האונקולוגי - כירורגי אשמח לקבל תשובות יוסי כאן או טלפונית 052-3563007

היי יוסי

לא הצלחתי למצוא חומר על סוג הסרטן הספציפי הזה ואני מנחשת שהוא לא שכיח ולכן יש קשיים במציאת מידע. לגבי טיפולים שיניים - קודם כל זה תלוי בקופת החולים ובמה שהיא מוכנה לתת מתוך סל הבריאות (ומה שהיא מוכנה לתת מתוך לחץ של החולה), אני מניחה שכיוון שמדובר בטיפולים שהם MUST כחלק בלתי נפרד מהטיפול אז ההתייחסות שונה ונראה לי הגיוני שתהיה השתתפות של קופת חולים בתהליך. חוצמזה לגבי שיניים - אולי כדאי לכם לפנות לבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב. חלק מההתמחות שלהם שם היא טיפול בבבעיות אוראליות שהן תוצאה של הקרנות. אולי גם כדאי שתברר איזה השפעה תהיה לטיפולים על בלוטות הרוק ומה אפשר לעשות כדי למזער את הנזק. בהצלחה גלי

yo c

New member
../images/Emo51.gif חן חן

לגלי תודה, כמה שאת צודקת לגבי הצורך ללחוץ על קופת החולים, כל הבירורים עד כה העלו תשובות חלקיות כלליות ומגומגמות, מחר אני מקווה שנקבל מכתב מהאונקלוג בתל השומר המגדיר את העקירות והטיפולים שלפני הניתוח כחלק בלתי נפרד מההתערבות האונקו-כירורגית ואני פונה עם זה ישירות למנהל בריאות השן בקופ"ח מכבי וחסר לו שלא יעבור לדום מתוח בהתיעצות של מחר גם אשאל לגבי בלוטות הרוק, אובדן תחושת הטעם גם מאד מדאיג אותנו משום שזוגתי היא שפית במקצועה..... אבל אתם יודעים מה, הבעיה התעסוקתית של אובדן הטעם ממש קטנה עלינו בשלב זה, יש לנו מלחמות גדולות יותר לנצח ואנחנו אכן ננצח ובגדול מבטיח לעדכן יוסי

היי יוסי

אני חייב להגיד לך כמה דברים . משפט שגור בקרב המקצוענים בתחום : "the first shot is the most importent one " - הניתוח/הטיפול הראשון הוא חשוב ביותר !!!! קשה מאוד לתקן מאוד אח"כ ולעיתים לא ניתן ...ובמלחמה הזאת של החיים אתה חייב ,פשוט חייב, ללכת לרופאים הטובים ביותר והמיומנים ביותר שברזומה שלהם הרבה ניתוחים מהסוג שלך !!!! צר לי שאני נשמע קצת מלחיץ ....אין בי חלילה כוונה שכזאת . ראיתי ופגשתי אנשים שאיתרע מזלם גם מכיוון שהם לא הלכו לרופאים המתאימים . לדעתי כדאי לך לבדוק ולהתייעץ עם הרב פירר 03-5777001 לגבי הרופא המתאים ביותר עבורך . האיש פשוט עילוי ויש לו ניסיון עשיר ,ומפנה אותך לרופאים הטובים ביותר . עוד כמה דברים : במסגרת המאבק על החיים אתה חייב לשמור גם על איכות החיים שלך (כי גם אם המטרה החשובה מושגת, עם סל הנזקים אתה עלול להישאר לכל החיים ) ובכל טיפול, לרבות ,קרינתי ,יש נזקים שעלולים להיגרם לצמיתות . בגדול הנזק הוא פונקציה של כמות הקרינה ,עוצמתה , תכנון שדות הקרינה ( מיקום הגידול) ,מיכשור ומיומנות הצוות המקצועי וגיל. כמוכן יש פרמטרים משתנים מאדם לאדם , וכמו בכל דבר בחיים גם מזל עשוי לעזור . בגדול קרינה באזור הלשון כן פוגעת בחוש הטעם לפחות בתקופת ההקרנות כמוכן יש פגיעה באיכות הרוק בהקרנות ראש צוואר . יש נזקים שהם תקופתיים ויש קבועים . אני רוצה לעודד אותך ולהגיד לך שאצלי בכל אופן הנזקים היו תקופתיים בלבד ! אע"פ שמיקום הגידול היה שונה אצלי וזה נתון חשוב . באופן אישי אני נראה ,מרגיש ( למעט הכאבים ) וחי בדיוק אותו דבר כמו לפני הניתוח והטיפולים . אני מעריך יותר את הדברים הקטנים של החיים ,לומד ,עובד ,משחק טניס ומחייך הרבה . לגבי קופ"ח והטיפולים המשלימים : לצערי הרב מנהלים או פקידים לא עוברים כל כך מהר לדום מתוח גם שמדובר בסרטן . היה פה דיון לפני שבוע שבועיים לגבי הנושא הזה . בכל אופן גם חולה אונקולוגי לצערי צריך להיאבק על הזכויות הלגטימיות שמגיעות לו ולרוב את מרבית הכספים אתה מקבל רטרואקטיבית. בשורה התחתונה לאחר מאבק ופניה למקומות הנכונים אתה מקבל את רוב הדברים שמגיעים לך. בכל מקרה יש חוברת של האגודה למלחמה בסרטן שמפרטת את כל הזכויות שלך ..פנה לאגודה ( חומר הסברה ללא תשלום ) בטלפון 03-5719577 . לדעתי יש כיסוי מלא עד חלקי לכל הטיפולים המשניים אך החשובים אותם אתה אמור לעבור . רק שים לב גם במקומות להם אתה זכאי לכיסוי רשום כיסוי של 100% לפי תעריף קופ"ח ...בחלק מהמקרים התעריף הנ"ל נמוך מהסכום אותו שילמת ( כן שמעת נכון ..יתכן שכיסוי ה 100% שלהם לפי התעריך שלהם יהיה 5000 ש"ח בעוד אתה הוצאת 20000 ש"ח..מוזר אבל ככה זה ) . כתובת נוספת שניתן לפנות אליה היא משרד הבריאות ..לגבי מה עושים ואיך ..פנה אליי אח"כ ..אשמח ליידע אותך ...מה שחשוב שתעבור הכל בשלום ובהצלחה ולאחר מכן יהיה מספיק זמן להתעסק בדברים המשניים אני מאחל לך רק טוב !!!!!

למעלה