הקמח נטול גלוטן לא כשר חפסח

יונית1010

New member
הקמח נטול גלוטן לא כשר חפסח

שלום לכם אני לא מבינה איך אתם או בפורומים אחרים נותנים מתכונים של מצות ללא גלוטן ושמים בתוכם קמח נטול גלוטן. הרי לא רשום על זה כשר לפסח דיברתי היום עם חברת גלעם והם אמרו שהם גילו לפני 3 שבועות שהמייצב הוא חמץ אבל הוא ללא גלוטן ולכן אין באפשרותם לקבל הכשר. רק בשנה הבאה הם יספיקו לסדר זאת. כי הם צריכים למצוא מייצב חלופי. החלטתי לטחון אורז וחומוס בחנות תבלינים ואיתם להכין לחמים. האם יש שמרים כשרים לפסח?

d a p h n a

New member
קודם כל, אפשר להשתמש בקמח תפו"א

שאותו מוכרים בכל סופר ויש עם הכשר לפסח. שנית, איך יכולים להיות שמרים כשרים לפסח? הרי אם מתפיחים משהו עם שמרים, הוא בהגדרתו לא יכול להיות כשר לפסח, כי הוא עובר התפחה ולכן הוא חמץ מעבר לזה, לא לכולנו אכפת שיהיה רשום על הקמח "כשר לפסח". יש הרבה אנשים שחשוב להם בגדול שהמוצר לא יכיל חמץ, אבל לא אכפת להם מחותמות של הכשר וכד', ואז אין להם בעיה להשתמש במוצרים כמו קמח אורז או קמח חומוס או כד' גם אם לא כתוב עליהם "כשר לפסח". ומעבר לזה, יש אנשים כמוני, שלא שומרים בכלל כשרות לפסח, אבל רוצים להכין מצות בשביל שיהיה לליל הסדר משהו שנראה כמו מצה.

Tami661

New member
תיקון טעות שגם אני טעיתי בה עד לשנה שעברה

שהחלטתי לעשות בירור יסודי מול מועצת הרבנים של ישיבת צפת... שמרים אינם חמץ! הם אינם נמנים על חמשת מיני דגן ואינם מופרים על דגן (למעט כמובן השאור, אך הוא אינו השמרים אליהם אנחנו מתכוונים) ולכן התשובה היתה חד משמעית (גם נסיונות 'התחכמות' ומובאות מסוג 'בצק שהחמיץ... תפח" וכו' הביאו לאותה תשובה איתנה): שמרים אינם חמץ אבל... אינם כשרים לפסח! מאז שהבנתי את זה אני מנסה לדחוף כל בעל השפעה בתעשייה הזו שידאגו לייצור של שמרים כשרים לפסח שזה אומר בעצם רק לענות לדרישות הכשרות של נותני התעודה (במילים ברורות????
). כנראה שזה יותר מסובך ממה שזה אמור להיות. עד היום לא הוצאתי מתכון למצות בדיוק מהסיבה שציינה יונית, אבל האמת? האמת שהשנה... יש לי את התרמומיקס ואני מתכוונת לחגוג בפסח עם כל הקמחים האלו מאחר שאורז יש בשפע ומסוגים שונים, תירס יש, חומוס יש... קורנפלור יש מוכן, כנ"ל לגבי קמח תפא"ד... גם פשתן ושאר זרעים יש כשר לפסח וההתפחה תעשה עם אבקת סודה, אבקת אפייה וביצים. הפסח הזה כולו אורז (אפילו קוסקוס אני מתכוונת להכין מהאורז) ו... הגברים הקרניבורים שלי ילוו את האורז שלהם בהרבה בשר חרוך מן הסתם

shavririt

New member
שמרים וכשרות לפסח.

כל פעולת ההתפחה בעזרת שמרים ונוזלים היא עצמה חמץ. העיקרון של כשל"פ וחמץ הוא בסיפור יציאת מצרים שבו לא היה זמן להתסיס את הקמח ולאפות לחם, ולכן אפו מצות שטוחות וקשות. לכן אין שמרים כשרים לפסח ואסור להתפיח בצק בעזרת השהייה (והשרייה) אלא רק באפייה מיידית בעזרת אבקת אפייה של זמננו. מי ששומר כשל"פ, פשוט מוותר על לחם בשבוע של פסח. הצליאקית שלי אוכלת בפסח המון תפוא"ד בכל הצורות, אומלטים עם קמח תפוא"ד, פשטידות, וכו'.

Tami661

New member
או שאת טועה או שמועצת רבני ישיבת צפת לא

מבינים עניין... הבדיקה שלי מדוייקת ונבדקה עם רבנים נוספים (למרות שאני ממש לא בקטע החרדי... פשוט סקרנות וגישה נוחה לגורמים אלו) בכל מקרה, סתם ויכוח... אין שמרים כשרים לפסח וזהו

יש קמח שקדים כשר לפסח!

זה מופיע במייל שהגיע מגלוטן פרי. יש שם גם קמח חומוס אם אני לא טועה. אני אתמול התקשרתי לסניף הקרוב אלי בכדי לברר אם יש לו והוא אמר שאם יש בחנות המפעל, כפי שמצוין במייל, אז כבר היום יהיה לו בחנות ג"כ

למעלה