הקמבאק של החורף-עדכוני ערב

• פותח הנושא m70
  • פורסם בתאריך

DrunkGoat

New member
חבל שבשבת בצהריים..

דועכת המערכת, אולי היינו פותחים את עונת הצ'ולנט...

m70

New member
עידנוש,שים לב לנוגפס לסופשבוע

ותראה מינוס 25 בגבול הצפון

idansof

New member
זה לא נראה יום גשום

זאת אומרת, אמנם יש אפיק חביב ברום, אבל כיווני הרוחות בקרקע עשויים לשבש העניין בפועל, והפעילות תקבל אופי מקומי יותר -

DrunkGoat

New member
../images/Emo45.gif

גם אני לא מתלהב מיום שלישי, בנתיים זה נראה שיהיו לנו יומיים של גשם מקומי (שלישי רביעי) ויומיים של גשם יותר משמעותי, אבל בנתיים זה לא משהו יוצא דופן.

הנילוס

New member
ושוב כמובן חייבים להתייחס לאיזובר

ה-1020 הלא ממש רציני. אנחנו ללא ספק נטולי תמיכה בקרקע החורף הזה וחבלבמיוחד עם נוכחות רום עקשנית כזו. אני אגב דבק בתחזיתי שנתתי לפני חודשיים. ולמרות שבאוקטובר לא זכינו לבסוף בא.י.ס פעיל, אני עדיין עקבי שעיקר הגשם ירד בחצי הראשון של ינואר ובחצי השני של פברואר כשבין לבין רמה טורכית/סיבירית בקרקע עם שרקיות תדירות וטמפ' נמוכה באופן ממוצע.

DrunkGoat

New member
לדעתי זו כבר פסימיות חינם..

תראה איזה יופי, שקע של "רק" 1015 מ"ב מוריד כמה עשרות מילימטרים טובים במרכז ובצפון, בסה"כ בכמה שעות של פעילות!

DrunkGoat

New member
ומצעד הפרוטות ממשיך!

שקע שאפילו לא נובע מציקלוניות אמיתית אל בסה"כ מ"אוכפיות" מוריד בין 5 ל-10 מ"מ בישראל, בסה"כ ב-3 שעות שבהן הוא חי.

DrunkGoat

New member
ונחש מה? זה אפילו משתפר!

שקע עזה שמרוב רדידותו לא נראה בכלל במפה, מוריד מעל 100 מ"מ במקומות מסויימים באיזור המרכז! בסה"כ בלא יותר מ-6 שעות פעילות!

DrunkGoat

New member
ואם נלך עוד קצת אחורה בזמן..

(לא הרבה), נראה תצורה דומה ליום חמישי הקרוב, שמורידה כמות לא מבוטלת של גשם בארץ ישראל, ללא תמיכה אמיתית ברום אפילו.

DrunkGoat

New member
ואם אתה רוצה אני אשמח להביא עוד...

שקעים "מעפנים" כאלה שהצליחו בכל זאת להרטיב לנו את הרחוב ולחמם לנו את הלב.

אבל מה לעשות שמזה"א הוא כיאוטי

וגם אם תביא מערכת דומה בדיוק למה שהולך להיכנס אלינו השבוע, הן מבחינת התצורה בקרקע, הן מבחינת התצורה ברום- לא אומר שהתוצאות יהיו דומות. יש איזה משהו במערכות של השנה, שגורם להן להתפקשש גם כשכל התנאים קיימים.

DrunkGoat

New member
לא אמרתי..

שהולך להיות איזה משהו בלתי נשכח, אבל אני חושב שהנימוק של "הקרקע לא תומכת מספיק" לא תופס אף פעם.

הנילוס

New member
תופס גם תופס דרנקי..

מישהו אמר כאן פעם שמספיק שקע רום עמוק וחביב ללא תמיכה בקרקע כדי לייצר חגיגה. נו? קיבלנו אחלה שקע רום שבוע שעבר ולא קרה הרבה. הקרקע היא אלמנט חשוב ביותר למשחק! וראית השבוע כמה היתה חסרה הרוח המערבית שתכניס את העננות הנמוכה שנוצרה בים ביום רביעי. במצב בו הקרקע/ים לא חמים דיו כדי ליצור הפרש טמפ' יעיל, חשוב מאוד שבקרקע תהיה נוכחות של גורם קונווקטיבי כמו שקע רדוד (לא חולשה) או אפיק נאה (לא חולשה) שיועיל למהירות האנכית. אין דבר כזה לא תופס אף פעם. אז אתה כנראה לא מבין גדול במערכת האקלים, ואני מקווה מאוד שפשוט לא הבנתי אותך.

DrunkGoat

New member
ידעתי שתביאו אי"ס לדוגמה..

ממתי משווים אי"ס למערכת חורפית דינמית? למיטב ידיעתי, באי"ס האחרון הזרימה הימית כלל לא הייתה קיימת רוב הזמן (הזרימה הייתה מזרחית בדרך כלל..), וגם כשחגה הרוח לדרום מערבית הזרימה הימית הייתה קצרה הרבה יותר מבכל שקע חורפי אחר שאני אי פעם ראיתי. בלי קשר, כן ירד גשם בחלק מהמקומות באי"סים האחרונים (העובדה שאלו היו דווקא מקומות מזרחיים מחזקת את הטענה שלא הייתה זרימה ימית רוב הזמן)... אם אתה רוצה לתפוס אותי על סמנטיקה, יפה מאוד. הצלחת. "לא תופס אף פעם" אולי היה צריך להיות "לא משנה בדרך כלל". אם השקע הוא שקע של 1015 מ"ב או שקע של 1011 מ"ב, או אם אורך הזרימה הימית הוא 1000 ק"מ או 750 ק"מ, זה לא חייב להתבטאות בכמות המשקעים באופן דרסטי.

הנילוס

New member
רוח דרום מערבית לא בהכרח מחדירה

עננים אלינו. ולא דיברתי על א.י.ס. אפיק בקרקע לא חייב להיות מים סוף. גם ב-15 לאוקטובר שנה שעברה לא היתה רוח ימית אלא משתנת/יבשה לרוב אך במקרה הזה הטמפ' בקרקע היתה מספיק גבוהה לעומת הרום הקר ובמקביל האפיק בקרקע היה עמוק וחד שלא לדבר על תצורתו ודווקא אז המערכת בקרקע הזינה הייטב את מה שהתרחש ברום.

יש כאן איזה נאחס בהחלט...

אבל עד כמה שמזג אוויר הוא כיאוטי, יש מאפיינים שדיי חוזרים על עצמם גם במפות וגם במדידות. ברור שזה לא אומר שכל פעם זה יהיה אותו דבר, אבל יש עיקביות מסויימת.

DrunkGoat

New member
../images/Emo45.gif

אולי השנה קצת מבאסת בנתיים, אבל תנו לזה זמן, רק מחרתיים יתחיל דצמבר... ואני באמת לא מבין מי החליט שבלי שקע של 995 מיליבר לא יורד גשם בישראל.

לא צריך שקע של 995 מ"ב,

אבל צריך תמיכה סבירה בקרקע ותצורה של שקע קפריסאי ולא תצורות מעוותות עם גרדיינטים חלשים.

למעלה