הקלדת נוסחאות מתמטיות

sopermen1

New member
הקלדת נוסחאות מתמטיות

זה לא כלכך קשור לפורום, אבל מישהו מוכן לתת לי שם של תוכנת עזר לכתיבת נוסחאות מתמטיות? בשירשורים קודמים נתקלתי בשתי תוכנות כאלה: Lyx ו LATEX. מישהו מוכן להסביר מה כל תוכנה עושה ולתת לינק? אני מחפש תוכנה פשוטה וקטנה. תודה!

nnetaa

New member
MathEquation

שתי התוכנות הקודמות הן אותו דבר, ומיועדות למי שכותב המון נוסחאות ורוצה להקליד (אם הוא יודע להקליד מהר) לכול מיני מערכות הפעלה את הנוסחאות! בתוך תוכנת הword יש גרסה חלקית אבל נותנת אפשרות לכתוב כל נוסחא שאתה רוצה, תפריט הוספה - אוביקט, או לחילופין יש אפשרות להוסיף כפתור לסרגל הכלים. כמובן שלתוכנה יש גרסה מקצועית אם אפשרויות נרחבות יותר להקלה על הקלדה מהירה יותר!! בהצלחה!

netzach

New member
זה כמובן תלוי בצרכים

LaTeX דורש לימוד של כשעתיים לפני שאפשר ממש לרוץ איתו, הכתיבה היא באנגלית (יש גם עברית - אבל זה באמת נוראי) ובצורה שמזכירה מעט שפת תכנות. אבל ברגע שלמדת להשמש בתוכנה - מתמכרים ואי אפשר יותר לסבול את הדבר המזעזע שנקרא וורד. אם אתה צריך שתי נוסחאות לעבודה בבית-ספר או משהו ומה ואתה כותב בעברית - השתמש בוורד. על כל פנים, אם תרצה לנסות LaTeX, הגב כאן ואני אנחה אותך מה בדיוק לעשות. אשלח תמונות להמחשה: 1. חלון הכתיבה 2. הקובץ המקומפל

voguemaster

New member
יוצא ממש טוב, אכן

אני מתגעגע לעבודה שלי בשביטים (היא פה איפשהו
).

sopermen1

New member
סליחה על ההקפצה!

תודה! אבל אני לא מוצא את התכונה בוורד שדיברתם עליה... אולי תוכלו לפרט יותר על איך למצוא למצוא אותה ולהשתמש בה? אני באמת לא צריך תוכנה רצינית, רק פה ושם לעבודות של בית ספר...

למעלה