הקיטור השבועי לילד

הקיטור השבועי לילד

אני משתדל לא לקטר בעבודה. וגם לא בבית. או עם חברים. אז הפורום זה המקום האחרון שנשאר לי.
מי שלא אוהב תלונות שלא יקרא.

לפני חודשיים התחלתי עבודה חדשה. כדרכן של עבודות חדשות, אני עובד בתחום, שפת תכנות, ועם מערכת שאני לא מכיר כלל.
לאט לאט מתבהרת לי תמונת המצב, והיא מדאיגה ביותר.
שבוע הבא אני אני אמור לזרוק לפרודקשן את הקוד הראשון שלי, לאחר דחיות חוזרות ונשנות בלו"ז.
אף אחד לא ישב איתי על הדזיין.
אף אחד לא עבר איתי ברצינות על הקוד.
אין סביבת בדיקה למודול שלי. ייקח לי לפחות יום להרים אחת.
ה-QA שמצוותים אלי, לא מכירים את המערכת בכלל (אני רגיל להתייעץ עם QA לגבי תפעול נכון של מערכת - לא שהם יבואו אלי בשאלות שעולה מהן שהם לעולם לא עבדו עם המערכת בתצורה ה"לקוחית" שלה).
יקח לפחות שבוע לבצע את תוכנית הבדיקות שהגיתי - שאני רואה אותה כלא מספקת מלכתחילה. לכך יש להוסיף רגרסיות על כל release במקרה (הוודאי) שימצאו באגים.

התוצאה המיידית של באג משמעותי בקוד שלי, תהיה אובדן של עשרות/מאות אלפי דולרים לחברה + עיכוב תהליכי פיתוח קריטיים.
תוצאה משנית תהיה שכנראה יעיפו אותי משם על המקום.
המצב בכללו הוא די עגום, ולצאת "בסדר" מהסיטואציה אני כבר לא יכול.

פעם ראשונה בחיים שלי, שחשבתי פשוט לקום וללכת. להגיד להם שיחפשו מישהו אחר שיפתור להם את הבעיות. יש מספיק מתכנתים מובטלים בחוץ. אני בבירור לא הכי טוב או מתאים למשימה הזו. ותמיד עדיף לחתוך מהר.
כל יום המחשבה הזו חולפת לי בראש 10 פעמים.

אני לא הולך לעשות את זה כמובן - לא לפני שאני איכשהו מביא את הקטסטרופה הנוכחית לידי גמר.
מה כן יהיה, אין לי מושג. הייתי אומר שיותר גרוע לא יכול להיות, אבל למעשה אני כלל לא משוכנע בכך.
Just sharing

selalerer

New member
נשמע כמו אתגר.

אל תהיה מיואש, תתרגש!

לא כל יום החיים זורקים לעברינו משהו שבאמת מאתגר אותנו. אם תפסיד, אז בכל מקרה תהיה במקום שאתה מתכוון ללכת אליו אם תעזוב עכשיו. אם תנצח זה יהיה הישג.

ni5ni

New member
כיסוי תחת

אני לא יודע מה המבנה האירגוני שבו אתה עובד (כמה גדולה החברה וכמה דרגות היררכיה יש בה), אבל כדאי שתפציץ את הממונים עליך במיילים עם CC לדרגים גבוהים יותר ובהם תתריע על המצב. תגיד שבמצב הנוכחי הם לוקחים סיכון גדול, שדרשים לך עוד X ימים ועוד X משאבים ועוד X בדיקות כדי להפחית את הסיכון הזה.

אם זה יגרום להם להתייחס אליך יותר ברצינות אז הרווחת. אם לא, והקטסטרופה בכל זאת קרתה, זה אולי לא ימנע מהם להעיף אותך, אבל הם יצאו מאד מטופשים (ואם זה אירגון גדול ומסועף אז אולי איזה מנהל רציני יראה את האבסורד ויבעט במנהלים שלך במקום בך).

אביבקיץ

New member
דרשת review?

הזמנת אנשים ל review מכל סוג שהוא? תזמין, אל תצפה שייזמו בשבילך.

אם יקח לך יום להקים סביבת בדיקה - מה ההחלטה שלך? מה עדיף, עוד יום קידוד, או להרים סביבת בדיקה?

אתה לא במצב לקבל החלטות לגבי מה יוצא ומה לא? (למשל - להגדיר limitations בצורה מאד ברורה), תוך הסבר - מאר ונותרו כך וכך שבועות, מתוכם אחוז מסויים יוצא על בדיקות... וכולי

תאמת ציפיות עם המנהל?

הפרבולה

New member
תנסה לשחרר רק את החלקים בקוד

שאתה יחסית די משוכנע שהם עובדים, ואל תשחרר חלקים מהקוד שלא בדקתה או שאתה בספק גדול אם הם עובדים כראוי.
תגיד שלא הספקתה את הכל ואתה משחרר רק את מה שגמרתה .

עדיף לא לעמוד בלו"ז מאשר לשלוח מוצר עם בגים ולא יציב.

jgut

New member
לפחות אתה יכול לקטר פה :)

אם אתה רוצה רק לשחרר קיטור, בלי לשמוע תגובות, אתה יכול לדלג על המשך ההודעה

זה נשמע שאתה עובד במקום מבולגן. יכול להיות שהלוחות זמנים שנתנו לך לא קשורים למציאות, במיוחד אם אף אחד לא טרח לוודא איתך שתהיה מוכן לייצור.
אולי הם רגילים לסגנון עבודה כזה, שהכל נעשה ברגע האחרון ואיכשהו בסוף מצליחים לצאת לייצור. יצא לי לעבוד גם במקומות כאלה.
יכול להיות שבהמשך כשתרגיש יותר בטוח בעצמך במקום העבודה, תוכל לנצל את החופש פעולה, לעשות את הדברים בדרך שלך...

Nuke1985

Active member
הימור שלי, אתה מגזים לגבי כמה המצב שלך גרוע

כנראה שזה מקום עבודה שיש בו פחות דגש על תהליך פיתוח פורמלי (סביר מאוד אם אתה מפתח מערכת קטנה, כלומר צוות פיתוח של 2-3 אנשים).

תסתכל על זה ככה, האם אתה מרגיש שהכישורים שלך נחותים משמעותית מאלו של האנשים האחרים שעובדים על המערכת?, אני מעריך שלא, מה שאומר שאם הם מסתדרים עם הליכי פיתוח יחסית מבולגנים אז גם אתה תצליח להסתדר איתם. כנראה שכמות הבאגים שמגיעים לפרודקשן מקובלים על ההנהלה, אז היא לא שמה הרבה דגש על אבטחת איכות.

tenen

New member
אתה כנראה לא הראשון ולא האחרון שם

בחברות קטנות זה נפוץ, מה שחשוב זה להוציא פיצ'ר היום כי זה כסף ולתקן אותו מחר בעוד כסף משום שלא תגיע בכלל לחלק השני אם לא יהיה לך הכסף מהמכירה.

סיפרה לי מתכנת

שעובדת שלוש שנים בחברה ומעולם לא עשו לה code review. רוב הבאגים מתגלים בפרודקשין, אבל מצד שני ככה הם מצליחים לשמור על מהירות פיתוח גבוהה מאוד ועמידה בלוחות זמנים מול הלקוחות המתרבים.

tenen

New member
לי זה היה 3.5 שנים במקום העבודה הראשון

אתה לומד לכתוב בזהירות.

zaske

New member
כמה מורכבת היתה המערכת שעבדת עליה

שאתה טוען שאתה "לומד לכתוב בזהירות".
וכמה מפתחים היו?
בארגון שבו יש נניח מעל 10 - 15 מפתחים, זה פשוט בלתי אפשרי, צורת העבודה הזו.

tenen

New member
למפתח במשרה הראשונה שלו? מאוד מורכבת

מספר גדול של דפים בASP קלאסי
עשרות SP, חלקן עושות בדיוק אותו דבר משום שאנשים כתבו מחדש שהרי ללא תיעוד אי אפשר לדעת מה קיים
.
0 תיעוד טכני בכתב עם תיאור המודולים , מקסימום ספר מערכת לא עדכני במיוחד.

היו חלקים במערכת שאף אחד לא נגע בהם מאז נקנתה המערכת ואף אחד לא ידע מה הם עושים, ואין לך מושג כמה כסף זה עלה לבוס שלי עד שמצאתי שבאג באחד מהם גרם להעלמות של כסף.

אני מסכים, שיש 10-15 מפתחים זה לא יעבוד, אבל מעולם לא הייתי בצוות של מעל ל3-4 מפתחים והאמת דווקא מתאים לי.

עכשיו אני נתקל בבירוקרטיה שיש בחברה גדולה ואני לא מת על זה.

למעלה