הקטר המקטר יוצא לדרך

השבוע נגמרת לי חופשת הלידה

אמנם הארכתי אותה לחצי שנה, אבל עדיין קשה לי עם זה שהיא נגמרת.
לחזור לאטרף של שתי ילדות ועבודה עד שש בערב.
הבעסה הנוספת היא שהחודש האחרון שהיה אמור להיות חודש של חופש אמיתי כי הכנסתי את העוללה למעון הפך לחודש סיוטי של מחלות בלי סוף. כבר 3 שבועות שהבנות חולות. אפילו עכשיו הקטנה איתי בבית במקום במעון.
נקודת האור היחידה היא שאני אתחיל לקבל שוב משכורת וחשבון הבנק שלי יתחיל להתאושש שוב...

tulip24

New member
שאלה לגבי דמי לידה

מתי בדיוק מקבלים דמי לידה? האם אני צריכה להגיש איזהשהם טפסים לאנשהו אחרי הלידה? או שבית חולים מודיע לביטוח לאומי?

כרגע בחודש שישי וכבר בעבודה דורשים ממני שאגיד להם לכמה זמן אני יוצאת לחופשת לידה. לכן מנסה לחשב כמה זמן אני אצליח להישאר בבית ולתחזק את עצמי מבחינה כלכלית.

צריך להגיש טפסים חתומים ע״י המעסיק לבט״ל

יש מקומות עבודה שמגישים את הטפסים אוטומטית ויש מעסיקים שנותנים לך את הטופס מלא ע״י חשב השכר ואת צריכה להגיש לבד.
בהריון הקודם המעסיק הגיש בשבילי.
בהריון הזה אני קיבלתי טפסים חתומים ע״י המעסיק והגשתי אותם בפקס, ללא צורך להגיע פיזית לבט״ל.
הכסף מגיע תוך שבועיים מהגשת הטפסים.

tulip24

New member
טוב שלא צריך להגיע פיזית

לביטוח לאומי. כי חשבתי איך מייד אחרי הלידה אני אגיע לשם.

תודה

jiminit2

New member
אפשר לשלוח בדואר את כל המעטפה

אני נתתי לאבא שלי שקפץ לסניף ביטוח לאומי (למזלי נמצא קרוב) והשאיר שם בתיבת דואר מיוחדת שיש להם לעניין הזה. הטיפול היה ממש מהיר והכסף נכנס לחשבון בתוך חודש מהלידה

טוב לקח קצת זמן אבל הילדון "פענח" את השיטה

מאתמול החל לרדת מהמיטה לאחר ההשכבה (כאמור העברתי ממיטת תינוק לנוער)
אתמול עוד רץ חזרה כשאמרתי בתקיפות: מיד למיטה
מעניין עוד כמה זמן זה יעבוד

donatela

New member
בגלל זה שלי נשארת במיטת כלוב

עד שהיא תהיה גדולה מדי (גיל ארבע עשרה בערך???)
או עד שתהפוך לקאמיקזית
שנתיים וחצי ואני אפילו לא בודקת מיטות מעבר!!!
עד שהקניתי לה הרגלי שינה סבירים!!!

יש לך מזל

שלי החליט בגיל שנה וחמישה חודשים שהוא לא רוצה יותר מיטת תינוק. איך הוא הסביר לי את זה? הוא פשוט בכה והעיר אותי פעם בשעה שעתיים בלילה. וזה ילד שישן רצוף מגיל חודשיים. היו שבוע שבועיים של כל שעה שעתיים להרדים אותו במקום אחר (מיטה שלי, עגלה) ואז להעביר אותו למיטת תינוק ואז במחזור ערות הבא שלו שוב אותו סיפור. ואז הבנתי שהילד כנראה לא רוצה יותר לישון במיטת תינוק, שמתי אותו במיטה אחרת שהייתה לי בבית (אחרי שקניתי לה מגן מיטה), והפלא ופלא, פתאום שנינו ישנו כל הלילה.

מיימיי5

New member
הלוואי שיעבוד גם אצלי

אצלי גם היתה לינה רציפה מגיל 3 חודשים עד הבוקר ללא ציוץ.

קצת מעל גיל שנה , איה אימצה את מיטתי, חחח. כנראה מרוב הנקות במיטה בלילה, היא התרגלה וזהו.

בכל אופן, זה לא הפריע לי עד זמן לא רב ועכשיו זה ממש מתחיל להפריע לי. עשיתי את כל הטקסים האפשריים ונואשתי והחלטתי שמתאים לי לישון איתה, העיקר לישון והבאסה היא שלאחרונה אני ממש לא יכולה לקרוא לשינה שלי שינה - שתינו מפריעות האחת לשניה וזה מבאס נורא. אני קמה הפוכה בבוקר ובכלל עפה על כל מי שמנסה לתת לי עוד הצעות לאיך וכמה ומה לעשות איתה. אני פשוט עייפה מכדי לשמוע, אז מתעצבנת. חחח

אני בהחלט שוקלת מעבר למיטת מעבר שאולי היא, היא הפתרון ללינה המשותפת ואולי היא תאהב את המיטה ותלך אליה. אם לא - הלך עלי.

אני בכלל עם דילמה, כי לי יש תאומות והשניה ישנה מדהים במיטתה (אופיר), כך שאני לא מוצאת סיבה להעביר גם אותה, אבל אם אבצע מעבר - כנראה שהוא בהחלט יהיה ביחד. אני אתייעץ לגבי העניין הזה.

עברתי את זה עם הילדון

בלילה בכה (מתוך חלום או לא יודעת למה)
מרוב עייפות שלי לקחתי אליי למיטה וכך התרגל
ובדיוק פי שתיארת השינה שלי הייתה גרועה וממש התקשתי לתפקד ביום
בחגים (אם לא טועה) החזרתי את הילדון למיטתו עם המון התנגדות מצידו
וזהו מאז כל אחד במיטתו והשינה שלי דבש :))

puhadov11

New member
רוצה לקטר על דברים מפעם

אבל יש לצערי קיטור חדש ומתמשך, למרות כל התרופות והפזיוטרפיה אני עדיין עם כאבי גב קשים, האבחנה דלקת בין שתי חוליות וגיד מתוח , היום התחלתי טיפול אגרסיבי משהו אצל מומחה לדיקור סיני שהוציא אותי מבעיות קשות בעבר, מה שמצריך אותי מחר לנסוע עד לנהריה ובו בזמן לחזור לעבודה כי לא הייתי שם כבר שבוע....

וכמובן יש את היום יום עם ילדיי הפרטיים- צריך לקלח, להכין אוכל , לכבס בגדים, להעמיס כלים במדיח (תודה ללילי שאני כבר לא צריכה לעמוד ולרחוץ), לבדר, לקחת לחברים, להחזיר מחוגים ושאר ירקות.

נקודת האור היחידה- שהייתי כל יום בצהריים בבית, לקחת את הנסיכה מביה"ס, כשבבית כבר עמדו על הכיריים סירים עם אוכל שהיא אוהבת, חשבתי שלמרות הפמניזם ושחרור האישה, אם לא הייתי חייבת לפרנס, יותר מהכל הייתי נהנית להשאר בבית, לקחת את הילדים בניחותא לגן ולביה"ס, לבשל להם אוכל , לארגן את הבית ולקבל את שניהם בצהריים הביתה......

dafnapo

New member
אוף! מקווה שהטיפול האגרסיבי יעזור

ובתור מי שיש לה משרה כפולה (אחת עסקית והשניה ביתית) שכוללת בשש השנים האחרונות גם קבלה מגן/ביה"ס כל יום בצהריים והכנת אוכל טרי יום יום, אני חייבת לציין שגם זה מתישהו הופך למטלה ולא לכזה כיף... אבל, תהני מהתקופה הזאת כשזה חידוש הוא בהחלט מרענן

יחידה2

New member
נקרע לי הלב

תמר כמעט מתחננת לישון במיטה שלי..ולמרות דמעותיה אני מתעקשת..ומבטיחה לה שאני קרובה והיא יכולה לבוא מתי שתזדקק..
ואז היא בוכה..רוצה חיבוק ונשיקה.
ואז נרדמת.
מקווה שנונהגת נכון.
נ.ב:אולי רק בשבת אפנק אותה והיא תישן איתי?

donatela

New member
לעניות דעתי (או מה שאני הייתי עושה)

אל תוותרי בינתיים אלא אם כן היא ממש מפגינה סימני מצוקה (ואז שווה להתייעץ עם הגן)
אחרי שזה יהפוך להרגל תוכלי לסכם איתה שבשבת מותר
כרגע תני להרגל להתקבע
בהצלחה

pazi2010

New member
אני לא יודעת בת כמה תמר

מגיע לי נו נו נו ... הבן שלי ישן איתי במיטה הזוגית הוא בן 6 , התחיל לפני שנתיים מחלומות רעים , אני מטפטפת לו מידי פעם שהוא צריך לחזור לחדר שלו , הוא הבטיח ביום הראשון של כיתה א'
האמת שנוח לי הוא לא מעיר אותי באמצע הלילה ותמיד הוא מכוסה בשמיכה אבל ??? ואבל גדול ....

יחידה2

New member
התורם שלי מדגמן אבהות למופת

עם שניים מילדיו..ואת הבת שלי מזניח כבר שנים.

למעלה