הקו האדום המקדים - שרשור לקראת הפעלה

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
חוברת ההסבר על הקו המקדים

הערב התקבלו במערכת מספר מסמכים הנוגעים להפעלה בעוד פחות משבועיים.
היות ומדובר בנושא חם שמטופל על-ידינו בהרחבה בתקופה זו, אני פותח שרשור מתגלגל חדש לנושא.
בפתח השרשור אני מצרף את מסמך סיכום הפגישה של נציגות הפורום עם נת"ע ומשרד התחבורה לפני כשבועיים.
חוברת ההסבר על הקו המקדים
http://media.mot.gov.il/PDF/HE_TRAFFIC_PUBLIC/kav1.pdf

אוהדא11

New member
הבוקר פורסמה מודעה בדבר הפעלת הקו עם מסלולו

היות ומדובר בנושא חם שמטופל על-ידינו בהרחבה בתקופה זו, אני פותח שרשור מתגלגל חדש לנושא.
בפתח השרשור אני מצרף את מסמך סיכום הפגישה של נציגות הפורום עם נת"ע ומשרד התחבורה לפני כשבועיים.
הבוקר פורסמה מודעה בדבר הפעלת הקו עם מסלולו
המודעה מופיעה בידיעות אחרונות

svety

New member
מה שמסקרן אותי, בשיא האנוכיות,

זה מה יקרה ל82.
האם אצטרך לצאת מהבית מוקדם יותר בכל בוקר בשביל להגיע מבית רבקה לאלנבי?
האם אחזור מאוחר יותר בכל יום?
כיום אני יוצאת בסביבות 7 בבוקר ומגיעה בסביבות 8 וחצי, כתלות בשעה המדוייקת בה יצאתי, ובחזור אני יוצאת מהמשרד בסביבות 5 וחצי ומגיעה בחזרה בסביבות 7.

בשלב הזה התדירות של 82 תרד מעט.

זה מה יקרה ל82.
האם אצטרך לצאת מהבית מוקדם יותר בכל בוקר בשביל להגיע מבית רבקה לאלנבי?
האם אחזור מאוחר יותר בכל יום?
כיום אני יוצאת בסביבות 7 בבוקר ומגיעה בסביבות 8 וחצי, כתלות בשעה המדוייקת בה יצאתי, ובחזור אני יוצאת מהמשרד בסביבות 5 וחצי ומגיעה בחזרה בסביבות 7.

DRORIKO8

New member
טמטום

טמטום
בבוקר הוא עמוס מכל האיזור של דרום פתח תקווה שקו 1 לא מכסה. מה גם שזה יגדיל עוד יותר את העומס על קו 1,כשאם תוריד מהמכונות של 82 זה יעביר אליו עוד נוסעים מהציר שבין בלינסון לרכבת.

DRORIKO8

New member
וגם החיבור שלו מז'בוטינסקי לתוך תל אביב

טמטום
בבוקר הוא עמוס מכל האיזור של דרום פתח תקווה שקו 1 לא מכסה. מה גם שזה יגדיל עוד יותר את העומס על קו 1,כשאם תוריד מהמכונות של 82 זה יעביר אליו עוד נוסעים מהציר שבין בלינסון לרכבת.
שגם אותו קו 1 לא מכסה.

alantan

New member
למה צריך את קו 82 בתל אביב כשיש קו סופר תדיר

שגם אותו קו 1 לא מכסה.
שעושה את אותו מסלול - קרי, קו 18. ממילא התדירות של 82 לא מלהיבה.
&nbsp
שאת קו 66 התדיר יאריכו לבית רבקה ומי שרוצה יעשה החלפה.

DRORIKO8

New member
נכון אבל

&nbsp
נכון אבל
קודם כל 82 עוזר ל-18 העמוס ממילא. דבר שני ויותר חשוב, 82 מקשר בין תל אביב לז'בוטינסקי, מה ש-18 לא עושה.
אם 82 היה נפתח בתור קו שעוזר ל-18 אז הייתי מסכים,אבל זה קו שיש לו המון מטרות ו"על הדרך" הוא גם עוזר ל-18.
מה גם ש-82 יותר מהיר מ-18 שעושה סיבוב באיכילוב(שלא לדבר על השעות של הפקקים בתוך הבית חולים).
&nbsp
אם תאריך את 66 תיצור קו לא מפלצתי אלא קו מגה-מפלצתי,כשתושב פתח תקווה יצתרך לנסוע שעתיים עד תל אביב, בזמן ש-82 הרבה פחות מסורבל.

alantan

New member
התכוונתי להחליף את הקטע בפתח תקווה לגמרי

נכון אבל
קודם כל 82 עוזר ל-18 העמוס ממילא. דבר שני ויותר חשוב, 82 מקשר בין תל אביב לז'בוטינסקי, מה ש-18 לא עושה.
אם 82 היה נפתח בתור קו שעוזר ל-18 אז הייתי מסכים,אבל זה קו שיש לו המון מטרות ו"על הדרך" הוא גם עוזר ל-18.
מה גם ש-82 יותר מהיר מ-18 שעושה סיבוב באיכילוב(שלא לדבר על השעות של הפקקים בתוך הבית חולים).
&nbsp
אם תאריך את 66 תיצור קו לא מפלצתי אלא קו מגה-מפלצתי,כשתושב פתח תקווה יצתרך לנסוע שעתיים עד תל אביב, בזמן ש-82 הרבה פחות מסורבל.
כך ש-66 יסע כמו ש-82 נוסע היום.
&nbsp
ידעתי שתדבר על ה"עזרה" לקו 18, ויש בזה משהו, אבל אם באמת יש בכך צורך בתוך ת"א, אז אפשר לתגבר את 18 באותו הקטע או לשנות את מסלול 42 שיסע בחפיפה עם 18 ויסיים בכרמלית.
&nbsp
אבל יש גם בעיה עם המעבר מ-66 ל-18 כי הוא אינו עובר ברכבת מרכז, כך שלדעתי יש צורך לעשות מהפכה קצת יותר רדיקלית בת"א שכולל (לדעתי) גם שינוי דרסטי בקו 5, 142. יש לי כמה רעיונות אבל אני בטוח שלא תאהב אותם!

DRORIKO8

New member
אם הוא יסע בתל אביב כמו 82 אז אין לי בעיה

כך ש-66 יסע כמו ש-82 נוסע היום.
&nbsp
ידעתי שתדבר על ה"עזרה" לקו 18, ויש בזה משהו, אבל אם באמת יש בכך צורך בתוך ת"א, אז אפשר לתגבר את 18 באותו הקטע או לשנות את מסלול 42 שיסע בחפיפה עם 18 ויסיים בכרמלית.
&nbsp
אבל יש גם בעיה עם המעבר מ-66 ל-18 כי הוא אינו עובר ברכבת מרכז, כך שלדעתי יש צורך לעשות מהפכה קצת יותר רדיקלית בת"א שכולל (לדעתי) גם שינוי דרסטי בקו 5, 142. יש לי כמה רעיונות אבל אני בטוח שלא תאהב אותם!

זה לא יקרה. 66 מספק שירות יחודי בחלק הצפוני של רחוב ביאליק

ובצפון תל אביב.
דווקא המסלול של 66 ברמת גן ותל אביב יישמר כמעט בכל מקרה, גם אם יחליטו בשלב מסויים לשנות את מסלולו בפתח תקוה או אף להוציאו מפתח תקוה.

DRORIKO8

New member
אז תקצר אותו

ובצפון תל אביב.
דווקא המסלול של 66 ברמת גן ותל אביב יישמר כמעט בכל מקרה, גם אם יחליטו בשלב מסויים לשנות את מסלולו בפתח תקוה או אף להוציאו מפתח תקוה.
אז תקצר אותו
תעשה קו שיצא מקניון איילון,יסע באבא הלל,ובביאליק יקח ימינה ובמסלול של 66. ככה אתה גם מרויח חיבור בין אבא הלל למרכז תל אביב שאין היום.

רעיון לא רע, אבל אני משער שעל זה יהיו אנשים שיאמרו שאי אפשר

אז תקצר אותו
תעשה קו שיצא מקניון איילון,יסע באבא הלל,ובביאליק יקח ימינה ובמסלול של 66. ככה אתה גם מרויח חיבור בין אבא הלל למרכז תל אביב שאין היום.
רעיון לא רע, אבל אני משער שעל זה יהיו אנשים שיאמרו שאי אפשר
לעשות את זה כי יהיה מדובר ב"הפרת חוזה" (בין משרד התחבורה לחברת דן).
שינויים כאלה צריכים להתבצע במסגרת מכרז או רפורמה (מה שכונה הפעימה השלישית של רפורמת גוש דן).
האם בכוונת משרד התחבורה לעשות רפורמה כזו בטווח הזמן של החודשים הקרובים? ימים יגידו...

alantan

New member
אני צריך לשלוח לך מפה בלתי גמורה שאני

אז תקצר אותו
אני צריך לשלוח לך מפה בלתי גמורה שאני
עובד עליה כבר כמה שבועות...

להעביר את תחנת הקצה של 66 לבית רבקה זו לא הארכה אלא שינוי

&nbsp
מסלול והוצאת הקו מהתחנה המרכזית בפ"ת וגם מציר בר כוכבא - חיים עוזר.
אי אפשר לשלב גם את התחנה המרכזית וגם את מסוף בית רבקה בקו 66.
המשמעות של העברת 66 לבית רבקה היא הוצאתו מהקטע שבין התחנה המרכזית לצומת חיים עוזר - ההסתדרות.

DRORIKO8

New member
אבל יש לך משם את קו 1

מסלול והוצאת הקו מהתחנה המרכזית בפ"ת וגם מציר בר כוכבא - חיים עוזר.
אי אפשר לשלב גם את התחנה המרכזית וגם את מסוף בית רבקה בקו 66.
המשמעות של העברת 66 לבית רבקה היא הוצאתו מהקטע שבין התחנה המרכזית לצומת חיים עוזר - ההסתדרות.
אבל יש לך משם את קו 1
שאתה יכול לקחת אותו לרכבת ולהחליף ל-66 החדש/18

מחיים עוזר אין את קו 1 וכשיהיה קו אדום רק"לי גם בבר כוכבא

אבל יש לך משם את קו 1
שאתה יכול לקחת אותו לרכבת ולהחליף ל-66 החדש/18
לא יהיה.
אפשר להחליט שבחיים עוזר לא יהיה קו למרכז תל אביב, אבל צריך לקחת בחשבון שמדובר בשינוי מסלול בפתח תקוה ולא בהארכה.
ולגבי המסלול של קו 66 בתל אביב כבר כתבתי מדוע אין סיכוי שהוא ישתנה. לא יוציאו אותו מביאליק, מפנקס ומכיכר המדינה.

DRORIKO8

New member
עם כל הכבוד לחיים עוזר

לא יהיה.
אפשר להחליט שבחיים עוזר לא יהיה קו למרכז תל אביב, אבל צריך לקחת בחשבון שמדובר בשינוי מסלול בפתח תקוה ולא בהארכה.
ולגבי המסלול של קו 66 בתל אביב כבר כתבתי מדוע אין סיכוי שהוא ישתנה. לא יוציאו אותו מביאליק, מפנקס ומכיכר המדינה.
עם כל הכבוד לחיים עוזר
מדובר בסך הכל בתחנה אחת,תחנה מלאה אמנם,אבל עדיין תחנה אחת,תוסיף לזה את התחנה בהסתדרות, ויש לך 2 תחנות. בשביל 2 תחנות לא מחזיקים קו. זה לא ששתי התחנותה האלה הן מכון מור ועזריאלי.

עם כל הכבוד לפנקס ולכיכר המדינה, כמות הנוסעים בתואי המקביל של 82 גדולה פי 10.

מצב
הנושא נעול.
למעלה