הקונגרס הציוני הראשון

בּני

New member
הקונגרס הציוני הראשון

שלום לכולם שמועה חדשה הגיעה אלי... כי סב סבתי אברהם מרדכי יובל השתתף בקונגרס הציוני הראשון. האם ישנה רשימה מסודרת של הצירים ? אם כן, אשמח לקישור אינטרנטי או הפניה לספר. המון תודה ושבת שלום בני

בּני

New member
כמה אפשרויות

בזכרונות של אחד מבניו, שחי בארה"ב, הוא כותב Yowell בחלק מהמקומות אבל משתמש גם בכיתוב Yovel. תודה בני

עדנה4

New member
פניתי למישהו שמתמצא וזה מה שענו לי:

תשובה: בארכיון הציוני בירושלים וכן בירחון die welt מחודש אוגוסט או ספטמבר 1897 - הירחון מומן ויצא לאור מכספו הפרטי של הרצל. יש עותק בבית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי בירושלים. אפשר לכתוב להם מה רוצים בדיוק ואחרי שמשלמים - הם אומרים כמה - הם שולחים הביתה. אני מקווה שזה עוזר לך

wow1

New member
Die Welt נמצא ברשת בין שאר עיתונים

יהודיים בשפה הגרמנית. איל.

בּני

New member
לקח קצת זמן...

אבל הצלחתי לאתר את הרשימה באתר שצרפת. לצערי, ככל הנראה מדובר רק בשמועה... אולי הוא היה אורח או אולי השתתף באחד הקונגרסים המאוחרים יותר, אבל ברשימת המשתתפים בקונגרס הראשון הוא לא מופיע. המון תודה לכולם בני

ענתר

New member
בני היכן מצאת?

כי כמובן במשפחה שלי יש סיפור דומה על יהודה ליב רשקס שהשתתף בקונגרס השביעי, והייתי רוצה לבדוק זאת

בּני

New member
הסבר

באתר שצרף איל (?) ישנה רשימה בצד שמאל של המסך, ה"ספרון" השישי מלמטה נגמר במילים "Zionisten Congresses" לחיצה עליו תפתח רשימה של שנים בהן התרחשו הקונגרסים, אם תלחצי על 1905 ואחר כך על Band יפתח לך בצד ימין קישור לדפים סרוקים על הקונגרס... כ-350 עמודים. בקישור של הקונגרס הראשון היה גם חומר בעברית כך שהיה לי יותר קל, עדיין עברתי על כ-200 עמודים
עבודת נמלים...

בני, הכי יעיל בארכיון הציוני

להתחיל וגם בהר הרצל במוזיאון הנושא את שמו , מצוי "מיני" ארכיון. שווה להציץ. בטוח "תיפגע". בהצלחה! לאה

friend9

New member
באיחור, אבל בכל זאת........

רשימת משתתפי הקונגרס הציוני הראשון (31-29 באוגוסט 1897) נמצאת בספרון The jubily of the first Zionist Congress שפורסם ב-1947. ברשימה 199 צירים. מהם נותרו בחיים רק 15 בשנת 1947.

נחליאל1

New member
יש גם ספר בעברית הנקרא

הפרוטוקול של הקונגרס הציוני הראשון בבאזל , יצא ב1997

למעלה