הקווים החדשים בין כרמיאל לבין בני ברק

Yaron Livne

New member

בקשות ושאלות (לא הכוונה)
או צפת וכולי, עם המספרים הגבוהים, אלה קווי מהדרין או משה?

mister K

New member
ייתכן שזה קו משה אבל קו מהדרין זה בטוח לא

או צפת וכולי, עם המספרים הגבוהים, אלה קווי מהדרין או משה?
זאת משום שלפי חוקי מדינת ישראל אין דבר כזה קווי מהדרין.
הקווים עליהם אתה מדבר, 978 לבני ברק ו-986 לצפת, משרתים בעיקר ציבור חרדי, אך כל מי שרוצה יכול לעלות ולשבת היכן שבא לו.

Yaron Livne

New member
אוקי. חוקית. אבל מעשית

הקווים עליהם אתה מדבר, 978 לבני ברק ו-986 לצפת, משרתים בעיקר ציבור חרדי, אך כל מי שרוצה יכול לעלות ולשבת היכן שבא לו.
אוקי. חוקית. אבל מעשית
האם יכול להיות שמתנהל שם משהו לא חוקי? לא שיש לי כרגע מה להשתמש בקווים האלה אבל מפחיד אם מישהו יעלה עליהם ולא יידע.

olli3

New member
מנהל
יש רק קומץ בציבור החרדי שעושה מה שבא לו

אוקי. חוקית. אבל מעשית
האם יכול להיות שמתנהל שם משהו לא חוקי? לא שיש לי כרגע מה להשתמש בקווים האלה אבל מפחיד אם מישהו יעלה עליהם ולא יידע.
יש רק קומץ בציבור החרדי שעושה מה שבא לו
ולא שם על החוק מדינת ישראל דבר וחצי דבר.

בסה"כ, מנסיעה שלי בקווים המיועדים לשרת את המגזר החרדי, לא נתקלתי בשום בקשה מנוסע או נוסעת לעבור למקום אחר ואף ראיתי זוגות חרדיים יושבים יחדיו (בעל ואישה) או נשים חרדיות מבוגרות היושבות בקדמת האוטובוס.

הרי בקווים העירוניים בתוך בני ברק אין את ההפרדה הזאת ובהם אנשים עוד עומדים ובקווים שנוסעים בציר ז'בוטינסקי הציבור החרדי עולה גם לאוטובוסים הכי צפופים שיש.

כך שבסך הכל, גם בקווים המיועדים לשרת את הציבור החרדי, נדיר שמישהו מבקש מנוסע כזה או אחר לעבור ממקום ישיבתו. וגם אם קם לו איזה אחד כזה, כמעט מיד השאר משתיקים אותו.

sweetums

New member
נסעתי בקו מטבריה לב"ב 3 פעמים

אוקי. חוקית. אבל מעשית
נסעתי בקו מטבריה לב"ב 3 פעמים
אף נוסע לא ביקש מנוסע אחר לעבור מקום.
נסעתי ב987 רק פעם אחת, אבל גם שם לא הייתה התנהגות שונה.
באוטובוס אפילו היו שקעי USB וWI-Fi.

asmopil

New member
השם לא משנה, מדובר בקווי מהדרין

השם לא משנה, מדובר בקווי מהדרין
1. בחלק מהקווים, ישנה עדיין הפרדה נוקשה בין גברים לנשים.

2. רוב רובם של הקווים וכבר דובר על כך בעבר, מדלג על תחנות לא חרדיות במסלול הקו. ובכך מדיר ממנו מי שאינו חרדי.

3. ישנם תחנות רבות של הקווים החרדים אשר השילוט של הקווים בתחנה נעדר יעד הנסיעה, מה שמקטין סיכוי שמישהו שאינו אנ"ש יעלה על הקו.

בקווים שעוברים גם באזורים שאינן חרדים פר אקסלנס ההפרדה פחות נוקשה כמו בקו 972 שעובר גם בנו"ש.

למעלה